| anonim_4396 a întrebat:

Cum vine iepurasul de Paste, topaind sau mergind? Si daca topaie, nu-i sar ouale si cadourile din cos?

22 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Ii sar ouale care nu sunt in coslaughing

| Elena1234456 a răspuns:

Se da pe role laughing.

| Roby67 a răspuns:

Mie imi este absolut egal cum vine, important este sa ajunga pana la cuptorwinking

| Roby67 a răspuns:

@Sensei.BRO----Andrei, de ce o garnitura de cartofi? Esti prea sadic, fa si tu una de morcovi sa se simta si iepurasul bine happy Si din oua fa si tu un Batida de Cocowinking

| Razvan a răspuns:

El merge agale, cu o masinuta Toyota(fara franedevil)rosie, cu ouale in porbagaj.La primul semafor, uitandu-se dupa iepuroicele iesite in rochite, fustite & co face ouale chisalitahappy
Morala:Nu mai aveti incredere in nimeni.Nici macar in Iepusashee hee

| hândel a răspuns:

Vine rostogol pe ouă, şi nu, nu-i sar, că sunt fixate bine în coş.hee hee

| cretzufinish a răspuns:

Topaie dar cred ca nu atat de sus laughing Saracul iepure, ramane fara oua rolling on the floor

| JeSa a răspuns:

Bună gluma!rolling on the floor... dar chiar câte "ouă" ar fi avut în coştongue?, dacă (va) rămâne fără de ele!hee hee

| hominid dreak a răspuns:

Ouale nu-i sar, ii salta.

mariana
| mariana a răspuns:

Pe la romano-catolici este obiceiul ca, "iepurasul" imprastie ouale prin iarba (le ascunde), iar copii merg sa le caute, asa ca merge si nu fuge, prin zona noastra.
Trebuie sa fiti foarte flamanzi ca, i-ati pus gand rau dragalasului iepuras si a-ti uitat de mielul traditional, fiindca este scump si buzunarele noastre ale romanilor sunt cam goale.
Acum am compus o poezie speciala pentru Sarbatori, ce mi-a fost inspirata de tema de fata:

De Paste noi sarbatorim,
La "Inviere" ne oprim,
Tragem o ruga catre cer
Si ne grabim la frigider,
Sa dam iama prin bucate,
Tot la fasole frecate.
Iepurele a fugit,
Mielul s-a cam ratacit,
Prin Piata pe la Obor,
Pentru anul viitor,
Cand salariile vor "creste",
Spre cele mai "inalte" creste.
"Iepurasul" va aduce
Ciocolata cea mai dulce,
Mieul gata pregatit,
Cat mai bine rumenit,
Oua multe inrosite,
Si prin iarba oplosite,
Cozonaci cu mac si nuci,
Tocmai buni ca sa-i mananci.
Fiind in prag de sarbatoare,
Sa aveti pofta de mancare,
Sa fiti veseli si hazlii,
Pe la cele sindrofii,
Sa fiti sanatosi cu totii,
Si feriti de grija sortii.

Pentru toti userii TPU un Paste fericit.

| juniper a răspuns:

Topaie, numai nu in asa fel incat sa-i sara ouale din cos big grin
Dar intrebarea adevarata este unde pune atatea oua? Intr-un cos urias mai mare ca el? Si daca da, cum il cara laughing

| Marii a răspuns:

Pe criza asta cosul e cam gol si n-are ce sa mai sara. laughing

| tarziu a răspuns:

Vine vesel, in costum de baie - se pregateste de o baie in baiţ

| camelia1812 a răspuns:

Eu zic ca merge incet.pentru ca s-a plictisit saracu' sa vina in fiecare an pe la noilaughing

| (0$t!n@ a răspuns:

Pai daca nu vine topaind poate sa vina cu:
1.trotineta
2.bicicleta
3.rolele dar sa nu uite casca ca oate cade si isi sparge capul
4.masina
5. avionul laughing
din toate astea trebuie sa-si aleaga unawinking laughing

| love44katyp a răspuns:

Intr-un ou

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai BRO, vine mergand, deoarece cu criza asta(scuzati cacaofonia)nu a mai avut saracul bani de energizante si n-are suficiente resurse sa topaielaughing+ca nu vrea sa piarda cadourile pe drum, dupa cum ai spus si tu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca vine bagabontu de iepurila fara cadouri, poate el sa aiba ouale cit nucile de cocos, ca tot il jupoi si-l fac la cuptor cu garnitura de cartofiori laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alergand cand trece pe la casa mea, si mergand ca melcul cand vine vorba de altii. Smecher iepurasu`, a fost prieten cu tata, pe vremuri.ee, ce stii tu! Relati, relatihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Apropo, miel nu-mi place de cind am terminat armata. Aveau aia un mod de preparare ca ti se intorcea stomacul pe dos. De atunci nu mai suport nici mirosul de friptura de ovinahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Normal ca vine topaind, ii place sa mai stea pe la noi sa bea o cafea, sa mai joace poker, o runda de football, chesti din astea de iepuri...laughing

Răspuns utilizator avertizat