| anonim_4396 a întrebat:

Da.Deci mi-am facut cont pe facebook.N-o sa va spun cum se cheama pentru ca e secret; si oricum mare lucru n-aveti ce vedea la mine-acolo - am o poza, doua clipuri si un like.Si poza nici macar nu-i a mea.
In fine,lasam asta – altceva vreau eu sa va zic…
Care aveti facebook stiti ca sunt niste ``grupuri`` acolo,formate naiba-stie-cum de catre unu` sau mai multi,la care vin altii sa adere-n ele,din motivul foarte bine intemeiat ca se plictisesc si trebuie sa comenteze si ei la pozele alea cu ceruri instelate-noaptea unde se zice ca ``sinceritatea e dureroasa dar e mai frumoasa ca inselaciunea ``…
(Daca sunteti la masa ma scuzati ca vorbesc asa,dar am citat de-acolo,pe bune.)
Si mai e o smecherie – trebuie sa dai like seara,inainte de culcare,la imaginile cu bebelusi (sau pisoi) in care scrie ``eu sunt mic - noapte buna si-un pupic``…
Acuma,pentru cine e interesat,o sa va dau si niste exemple de grupuri din astea,ca sa nu ziceti ca vorbesc aiurea –``iubesc dar sunt iubit?``,``din suflet pentru suflet``,``dragoste dulce si amara``,``dragoste,sinceritate, fidelitate``,``te iubesc si te voi iubii (chiar asa scrie - cu 2 de i)pana cand ma dezamagesti``,etc-etc…
Iar daca vrea NOname sa-si faca facebook,au bagat mai nou ``credinta si milostenie in Dumnezeu si Maica Domnului``, la pachet cu ``vrei iertare? pocaieste-te!``.Dar de fapt stai ca am ceva si mai bun pentru ea:
https://www.facebook.com/iertare.dumnezeiasca?fref=ts
(Cu placere).
In rest ar mai fi inimi ranite,suflete pentru suflete si suflete ranite-la fel,fantana dragostei si dragoste fara varsta,iubiri adevarate si sperante care mor ultimile,sau - de ce nu - sperante care nu mor niciodata – asta pentru cei si mai optimisti…
Si am mai gasit ``trista si nefericita`` - aici am vrut sa intru eu,ca mie imi plac astea neconsolatele,dar asta-i alta poveste…
Nu mai spun ca e si un grup care se numeste ``grup pentru mpfm-isti convinsi``…
Adica ``mireasa pentru fiul meu``. Care este o emisune la televizor cu fete care vin sa se marite sau ceva de genul asta - eu nu m-am uitat niciodata, dar asa am vazut prin reclame si alte alea…
Bun.Si care are 6866 de membri.
Ceilalti stau mai bine,daca tot a venit vorba, am numarat chiar si 18.980, 67.345,24.228,si alte zeci si zeci de mii,Mi-a iesit vre`un miliard,oricum…
Bine – unii o mai ard si la doua ciocane-odata,ca i-am vazut eu ca-s bagati in mai multe grupuri de-astea,dar oricum ar fi - sunt multi, foarte multi…
Ideea e alta – am cautat grup TPU.Si am gasit doua - unul cu 10 membrii si altul cu 80.Atat – 10 si 80.
Si m-am uitat de vreo 3 ori,c-am zis ca nu vad bine, sau n-am gasit eu ce trebuia…
Deci 10 si 80.
Iar mpfm-isti cu miresele lor sunt 7000…
Si-atunci?
Pai voi in loc sa iubiti site-ul asta, va uitati la fake-urile alea de la televizor?
Vi se pare normal ce faceti? Asta va intreb…
Adica asta e recunostinta voastra pentru tot ce face TPU-ul pentru voi? Stati si mancati pufuleti la ``nora pentru mama``?
Bine…

Răspuns Câştigător
| AirănMeidăn a răspuns:

Eu stiu melodia de la "Mireasa pentru fiul meu" pe de rost. Vrei sa-ti cant?

| anonim_4396 explică (pentru AirănMeidăn):

Bai, deci daca imi canti melodia de la "Te vreau langa mine" Te urasc mai putin.

| Mieeez666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Wtf, "Mireasa pentru fiul meu", "Te vreau langa mine"? M-am uitat si eu o data la emisiunea aia...prezentatoarea are tate mari. smug

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

laughing Mersi!

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Cu placere.

| Doub a răspuns:

Ce bine ca n-am facebook.

*Ma duc sa imi iau ciocolata sa ma uit la Nooora pentru mama*

| xXsweetgirl99Xx a răspuns (pentru Doub):

Nici eu n-am, keep calm! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Evita si tu statisticile sau persoanele care saliveaza dupa astfel de telenovele live.Te inteleg asa pe alocuri, dar nu poti in ruptul capului sa le alungi de pe fotoliu, sau doamne feri' sa pui televizorul cu fata la perete.Ar face cura de slabire toata viata, numai ca sa incapa intre perete si ecran.
Pufuletii aia sunt o aluzie, nu? la cata mamaliga mai au privitorii de mancat, ca doar ingredientele-s cam aceleasi dar difera modul de preparare.
Nu stiu de ce le zici fake-uri, chiar daca scenariul e acelasi ca la big Brother, tot decorul e cat se poate de real.