| Anonim5084689 a întrebat:

Daca de teflon nu se lipeste nimic, cum se lipeste teflonul de tigaie?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Teflonul se lipeste de tigaie la temperatura mult mai mare decat cel de gatit /prajit, la peste 600 grade Celsius.

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pănă la teflon, spune cum e cu primordialitatea ou-găină (că tot faci omleta pe teflon)

| Goete a răspuns:

Teflonul are doua fețe, ca multi altii happy

| TheGentleman a răspuns:

Crezi tu că nu se lipește. Am făcut sâmbătă omletă și s-o lipit

| Catrice a răspuns (pentru TheGentleman):

Arunca tigaia, ia una noua. Ceramica de preferat.

| TheGentleman a răspuns (pentru Catrice):

Ceramică am

| Justme79 a răspuns:

Buna intrebare cand am sa aflu raspunsul o sa iti spun pana atunci lasa teflonul sa se lipeasca in continuare de tigaie laughing)

| TURB0X a răspuns:

Magie