| HadesSs a întrebat:

Daca fac sex in fiecare zi, mai cresc in masa musculara?

21 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sexul zilnic nu elimină doar spermă ci multe secreții necesare în procesul de reproducere, care conțin de exemplu zinc. Corpul pentru a le reface din nou, ia zinc de la alte procese din corp pe care astfel le perturbă. Astfel corpul ajunge să funcționeze din cauza aceasta în regim de avarie și producerea de masă musculară va fi periclitată.

| HadesSs explică (pentru sadrian46):

Si daca iau Zinc?laughing

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru HadesSs):

Dacă iei zinc, nu este simplu.
Dacă iei în exces e toxic, și nu ai cum să știi exact dozajul pentru corpul tău. Toxicitatea se rezolvă prin munca mai mare a ficatului, care în loc să își vadă de treaba lui, are cam 500 de funcțiuni, se ocupă să elimine zincul pe care l-ai băgat în plus.
Apoi mineralele nu se absorb eficient decât în combinație cu vitamine și antioxdanți. Cel mai bine se absoarbe astfel zincul din alimentele care îl conțin.

| Pandicornita a răspuns:

Doar slabesti

Funda chiar am nevoie te roooog

| HadesSs explică (pentru Pandicornita):

Nu mai am le-am dat pe toate laughing

| danaieladaniela a răspuns:

Nu afecteaza cresterea masei musculare, dar nu prea exagera de 2 ori pe saptamana ajunje laughing

| HadesSs explică (pentru danaieladaniela):

Si daca ma simt h0rny mereu care e solutia? laughing

| danaieladaniela a răspuns (pentru HadesSs):

Da-ti 2 palme happy sa-ti revi

| HadesSs explică (pentru danaieladaniela):

Doua palme la ce? Ca la fața sigur nu ajuta laughing

| danaieladaniela a răspuns (pentru HadesSs):

Peste Cuc laughing atunci

| brokxy a răspuns:

Ce viata fericita ai laughing))) am o idee ridic-o si tine-o la perete in aier atunci sigur faci ceva muschi la maini. Dar sa nu fie prea slabuta asa mai grea laughing laughing laughing

| HadesSs explică (pentru brokxy):

laughing la maini sau la picioare? laughing

| brokxy a răspuns (pentru HadesSs):

Depinde cum o tii laughing laughing nu vreau sa intru in detalii =]]]

| Dandinelle a răspuns:

Daca stai deasupra

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Cea mai „nașpa" chestie ar fi să lași o „fumeie" însărcinatăwinking
Îți strică tinerețea! laughing Și masa musculară, să nu uitămwinking

| GabiDumitrescu a răspuns:

Desigur. Mai ales la mina dreapta! happy

| aXy99 a răspuns:

Se elimina cantitati extrem de mici de minerale, daca mananci sanatos nu ar trebui sa ai probleme. Poti lua un supliment, nu doze mari, nu iti va obosi ficatul, stai linistit.
PS: Daca esti alcoolic, mananci numai prostii si iei si suplimente in exces, atunci e posibil sa ai probleme, dar presupun ca nu e cazul.

| HadesSs explică (pentru aXy99):

Intrebare a fost pusa mai mult la misto, pentru ca multi fura curent, dar in realitate nu are nici cea mai mica treaba laughing Cresti linistit in masalaughing

| HadesSs explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Sexul se face responsabil, cu prezervativ happy

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru HadesSs):

Atunci eu sunt aia trăsnită laughing