| lkjhgfdsa12345678 a întrebat:

Salut, daca fac flotări cresc in masa musculara?

5 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Putin, in schimb te fibrezi.

| siriusblack98 a răspuns:

Depinde.Daca nu ai mai facut sport in viata ta spre exemplu si faci flotari intr-un circuit organizat inteligent, adaugand progresiv greutate in spate, poti creste si in masa musculara.Dar va functiona doar o perioada. Apoi corpul o sa-ti ceara si alte exercitii.

| Cosmin86 a răspuns (pentru ZmeuNinja1980):

Serios? DE CAND?

Doar copiii mici si firavi fac flotari pentru masa musculara.

Muschi se fac cu:

- MULTA mancare (chiar sa mananci singur mai mult decat o familie intreaga) bazata pe proteine
- exercitii pentru tot corpul (nu doar piept si triceps, ca la flotari)
- exercitii unde maresti mereu greutatea, NU numarul de repetari

| ZmeuNinja1980 a răspuns (pentru Cosmin86):

ZmeuNinja1980 : „ Da "
Cosmin86 : „ Serios? DE CAND? "
Cosmin86 : „ Doar copiii mici si firavi fac flotari pentru masa musculara. "

Fratele meu, tu te contrazici singur laughing)