| BluePuff_3062 a întrebat:

Daca o masina merge cu viteza luminii si se aprind farurile, ce se intampla?

33 răspunsuri:
| selef a răspuns:

Ma duc sa incerc si-ti spun.

| CrucifiedCountess a răspuns:

O masina nu are cum sa circule cu viteza luminii nici intr-o mie de aniwinking

| andi a răspuns:

Poti merge si mai repede ca viteza luminii, si cand te opresti vine si lumina mai pe urma rolling on the floorwinking

| Ben. a răspuns:

Raman stinse.

| anonim a răspuns:

@bro, si noi ne faceam probleme ca nu mai apare nimeni cu perle pe aici.laughing
si acum, andreea, cred ca nu iti dai seama ce spui.stiu unde anume vrei tu sa bati, insa nu ti se pare cam trasa de par intrebarea?rolling on the floor

| anonim a răspuns:

@bro-mai, sa stii ca este peste puterile mele sa inteleg ce anume se intampla aici.insa eu sunt incapatanat, si continui sa fac sapaturi.laughing
si apropo, am observat ca au trecut la ''nefolositor''. oare cand isi vor da seama de ''inteligenta'' noastra si sa inceapa sa ne dea si folositor?rolling on the floor

| anonim a răspuns:

@aleya, draguto, schimba tu poza de la avatar, ca atragi privirile unor necredinciosi ca noi, si nu este bine.laughing

| anonim a răspuns:

@bro-nu o mai tin minte, insa cum putem da de ea?rolling on the floor

| anonim a răspuns:

@bro-stai linistit ca nu ne alege ea pe noi.la cat de irezistibil este robert..., parca si vad ca se aseaza la coada la el.rolling on the floor

| anonim a răspuns:

@ceciliarepede-mea culpa. tu ai dreptate, insa dl.inginer,numai intre ghilimele.si asta datorita faptului ca prostia trebuie tinuta sub observatie.rolling on the floor

Shin
| Shin a răspuns:

De dragul intrebarii, am sa musc putin si de aceasta data happy

Intrebarea in sine nu are un raspuns exact, depinde din ce perspectiva te uiti. Intrebarea in sine e gresita (ca ceva sa mearga cu viteza luminii, nu trebuie sa aiba masa) si cum o masina are masa... nu poate sa mearga cu viteza luminii.

Dar de dragul argumentului, sa zicem ca masina merge cu viteza lunimii. Atunci ar insemna ca masina are masa intregului univers, si lumina nu i-am mai scapa happy

Sunt multe raspunsuri la ceasta intrebare. depinde din ce unghi privesti happy

prfml
| prfml a răspuns:

Se tocesc imediat cauciucurile happy

| BluePuff_3062 explică:

Am glumit.Am citit intrebarea asta pe un site tongue

| ka2 a răspuns:

Se opreste masina! happy asta ca raspuns la intrebarewinking

| alexxx_3182 a răspuns:

Daca e dacie se arde o sigurantza
winking

| sese a răspuns:

Se "dubleaza" viteza! ha!
PS.Imi doresc sa apuc ziua cand vom circula cu viteza luminii asta asa ca sa devin nemuritor.

| maya_4030 a răspuns:

Ti se muta falcile la urechi big grin

| maya_4030 a răspuns:

Pt. Andrei,

dar tu nu ai curaj de-i pui pe altii? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se dezmembreaza, da' oricum nu vezi ca pentru tine e intuneric rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Emile si culmea, am primit "nefolositor", pai daca si un Einstein ca mine e catalogat asa, iti dai seama ce genii haladuiesc p-aici? rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Se luminează universul care pe zi ce trece se închide la culoare.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Emile, o mai stii p-aia care voia sa faca un test IQ pentru ca i se parea ca profesorii o nedreptatesc la note? Nu stia sa scrie, nu stia sa se exprime corect si nu auzise de gramatica, da era suparata pe profi. Asa si cu astia care ne umplu de stupide rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copilu, nu poti merge exact cu viteza luminii, poti merge maxim cu 99.(9)%, lumina se va comporta (din punctul tau de vedere normal, deoarece ea are viteza si acceleratia de 1warp (300.000km/s in vid). Lumina poate privita ca si o unda de energie, sau ca si o particula (foton), nu stiu cum sa iti expic ca sa intelegi (eu abia am inteles oleaca in facultate la fizica nucleara si cuantica).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@emil, aleya nu are prieteni, eu zic sa fi tu primul care ii cere prietenia happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Emil xxxchanel, da' n-a mai intrat, cred ca s-a pus cu burta pe carte sa nu mai rida tot TPU-ul de ea, de parca daca sta cu burta pe carete ajunge ceva in creier rolling on the floor
Aleya de ce n-ai spus ca esti singura, uite ca pe TPU ai de unde alege, da cu banu si spune pe vine preferi big grin tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe cine preferi big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te rog frumos Emil sa fii manierat. Nu se spune Robert, ci "domnul inginer".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai se poate sa-l aleaga pe efendi mai ales ca e si multifunctional... isi face halba din craniu lui rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teoretic s-a stabilit ca lumina fiind unda electromagnetica viteza ei nu poate fi atinsa decit tot cu ajutorul luminii. Iar raspuns la intrebarea ta e ca ai sa vezi calea luminata dar in spate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se dubleaza viteza luminii deoarece mergand cu viteza luminii farurile genereaza lumina si astfel ea se dubleaza