| aliceinchains a întrebat:

Dacă o persoană cu mai multe personalitați încearcă să se sinucidă, este considerată o situație de luare de ostatici?

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Nu,e vorba de dubla tentativa de crima. happy

Serios acum,daca un schizofrenic(stiam ca presupune boala asta si dubla personalitate) vrea sa se omoare, probabil asta e decizia unei singure persoane din el si nu este luare de ostatici, ci santaj sentimental smug

4 răspunsuri:
| Zendaa a răspuns:

Nup,e considerat pshihopat.

| ascovit a răspuns:

Ce mai conteaza?thinking Bine c am mai scapat de unu', sau de mai multi?thinking

| MoatZa a răspuns:

Defapt.inseamna ca are o adevarata problema.
-in familie
-cu iubit
-cu prietena
happy
ceva de genu
big grin

| uN23 a răspuns:

Da! straight face Eu zic sa o arestam! xD