| lplostonyou a întrebat:

Daca un om cu multiple personalitati ameninta ca se sinucide, fapta asta se considera ca o luare de ostatici? happy

7 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Asta merge de s/f!
*stiinta si filosofie *

| Bya132 a răspuns:

Du-te la Ştiinţă şi filosofie.

| Pralină a răspuns:

Stiinta/Filosofie, a 4-a categorie de la T/A!

| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Nu,e considerat genocid, duuuh!

| petruclaudiu78 a răspuns:

Majoritatea celor care iti citesc aceasta intrebare ( postata pe T/A) nu au capacitatea sa prinda ideea, deci nici vorba sa se amuze. Daca vrei ca umorul tau sa fie apreciat pe T/A, posteaza si tu niste intrebari cu obscenitati.

| alessia5158 a răspuns:

Nu, pentru ca, sinuciderea este atribuita, ca fapta/actiune, identitatii primare(cu nume/prenume si CNP) nicidecum identitatilor alternative

| maryngeorge a răspuns:

Nu sinuciderea nu este considerata ca luare de ostatici