| Alien a întrebat:

Daca o persoana cu mai multe personalitati incearca sa se sinucida, este considerata o situatie de luare de ostatici?

Răspuns Câştigător
| alexutzu00791 a răspuns:

Ce frate? laughing

4 răspunsuri:
| Butsilee a răspuns:

Pai...aici tine de el laughing daca vrea sa ia ostatici sau nulaughing

| Alien explică:

Vroiam sa stiu daca intru la "racoare" incercand sa ma iau ostatic, adica tot eu sunt si nu poate sa-mi dea nici macar o amenda. laughing)

| Andreeagen a răspuns:

Nu inteleg exact ceea ce spui dar :
Este considerata o situatie grava... care ar trebui consultata de un specialist de urgenta cred ca intelegi ca prin specialist spun Psihiatru (nu psiholog). Este posibila si o crima nu numai rapirehappy

Si daca te referi din punct de vedere juridic nu.pentru ca e clar ca acea persoana are probleme mintale asta bine inteles daca delictul nu sa comis intr'o stare de luciditate.Asta se face pe baza examenului psihitaric.
Sper ca am putut fi de folos.

Numai bine!

| Andreeagen a răspuns:

Auto rapire. daca te dai drept rapit si ceri si recompensa... posibil sa ajungi la" racoare" (nu stiu ce se intampla daca nu ceri recompensa). Asta bine inteles daca ai discernamant. Daca esti o persoana cu probleme psihice si nu "constientizezi" ceea ce faci. nu iti fac aia nici pe draq. te duc inschimb la sanatoriubig grin