| anonim_4396 a întrebat:

Daca pe 1 Mai este ziua muncii de ce nu se munceste?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiindca la noi, ca si in alte tari, a fost declarata zi de sarbatoare legala, asa ca se sarbatoreste, de catre majoritatea salariatilor, cu exceptia unora, care trebuie sa lucreze continuu - politisti, medici, cei din transport public, etc.

| KillMePlease a răspuns:

Pentru ca motive...

| AirănMeidăn a răspuns:

munca e pentru feggits

| Danzell a răspuns:

rolling on the floor mai ai de trait ca sa intelegi ca daca nu s-ar munci, tara ar cadea economic.

soferii de autobuze tramvaie samd
trenurile, bancile, spitale, politie, pompieri, jandarmi, sri sie ....etc etc
si sunt multe alte companii.

cei care ofera liber sunt in minoritate, pentru ca fie au destui angajati care sa suplineasca, nu au activitate atat de proeminenta incat sa fie afectati de inca o zi libera.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eh, atunci cand o sa-ti sarbatoresti ziua de nastere, enerveaza-ma ca sa te bag in ma-ta.Sau poate ti-o serbezi in maternitati...ciudata lume.