| anonim_4396 a întrebat:

De ce sunt imagini din zodiac la manastiri si biserici crestine?

7 răspunsuri:
| kh1ss a răspuns:

Eu nu am vazut niciodata...sincer

| BYAAA_5532 a răspuns:

Hei.ai dreptate.si eu am fost zilele astea la biserica si intr-adevar la intrare erau imagini cu zodiile!

am intrebat pe cineva si mi-a raspuns ca in religia ortodoxa zodiile reprezinta perioadele anului...

sper ca ti-am fost de folos.

| ramona22 a răspuns:

INCA NU AM VAZUT ASA CEVA

| razvanbigstar a răspuns:

Pt ca religia insasi se trage din zodiac...incearca filmul zeitgeist o sa-ti schimbe radical parerea despre biserici

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum? unde? ai vazut tu sau din auzite?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-ne unde ai vazut si ce, poate nu ai inteles exact "imaginea"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intr-adevar sunt, insa motivul este acela ca biserica ia in considerare importanta celor trei Magi de la Rasarit, acestia fiind de fapt astrologi. cu toate acestea Biserica nu accepta ideea de zodii, deoarece este o alta forma de ocultism.