| AvalohAlyn a întrebat:

Ce biserici/manastiri au slujbele pe timpul noptii?

Răspuns Câştigător
| 熊Panda熊 a răspuns:

La cele unde se face Miezonoptica sau la cele unde incep slujbele obisnuite foarte devreme ( pe la orele 3-4 ). De obicei, in timpul saptamanii la cele mai multe dintre manastiri slujbele incep fooarte devreme.
Miezonoptica nu prea stiu unde se face, dar cred ca la manastirile cu regim mai aspru, cum ar fi Frasineiul.

2 răspunsuri:
| HowdidIgethere a răspuns:

Sihastria, Petru Voda

| 熊Panda熊 a răspuns:

Sau cu ocazii speciale se mai fac slujbe nocturne : La Nicula de 15 august, de Anul Nou, etc.