| Liviu321 a întrebat:

Salut si la multi ani! Unde poti si cum poti sa-ti faci o iubita? Dar serioasa, cuminte, cu ceva in cap nu o ahtiata dupa sex, bani, masini, baieti cu muschi, cu penis mare si eu mai stiu ce vor majoritatea in ziua de azi?

32 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In lumea lui dumnezeu o ai dupa cerintele tale si le face pe toate

| baru a răspuns:

Renunta! La multi ani!

| VadTot a răspuns:

La manastire ai incercat?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Biblioteca

| 愛日本 a răspuns:

Nu aici, in orice caz.(online)
Sau la biserica catolica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe bune acuma nu toate fetele sunt obsedate după bani,mașini si altele, problema este ca voi sunteți prea ocupati sa le observati pe ele de aceia nu gasiti o fată de treaba, asta nu înseamnă că nu există. Acuma unde sa gasești nu știu să-ți zic dar toate apar la momentul potrivit, sunt fete destule dar nu trebuie catalogate până cand nu le cunoști, de obicei după comportamentul tău îți poți da seama care ar fi fata potrivită pentru tine.

| Liviu321 explică (pentru anonim_4396):

Fetele sexy, frumoase si cam atat sunt in general observate de baieti dar nu pentru o relatie serioasa ci pentru o simpla distractie de o noapte, doua. Eu unul nu vreau una de genul, eu caut exact ce am mai spus, vreau ceva serios. Nu pot sa spun ca daca vad o fata beata, fumata si imbracata precum o panarama pot sa-i acord o sansa, sa o cunosc. E clar ca nu e pentru mine genul acela de fata. Conteaza si vestimentatia, modul de a vorbi, felul de a fi, sufletul s.a.md.

| frostxtq a răspuns:

O astfel de iubita nu se "face", se intalneste.

| NameHarris a răspuns:

Sa incelegem ca o ai mica?laughing)

Răspuns utilizator avertizat
| jrockfreak a răspuns:

La librării, biblioteci, studente, intelectuale în general. Nu garantez că totate vor îndeplini condițiile, dar sunt mai multe șanse ca ele să fie genul pe care l-ai descris. Problema este că și tu trebuie să fii deștept cât de cât. Mai găsești și genul timide, posibil de la țară sau care pur și simplu așa sunt din fire, mai cuminți. Deschide puțin ochii și ai să le vezi.

| EUBMV89 a răspuns:

O astfel de iubita nu se cauta, cred ca in ziua de azi putine fete mai suntem asa cum spui tu si majoritatea suntem singure, pentru ca nu vrem orice baiat in viata noastra si majoritatea baietilor din ziua de azi nu vad mai incolo de fizic si noi (cel putin in cazul meu) nu cautam un barbat care sa ne vada ca pe un obiect sexual, cautam pe cineva care sa ne aprecie pentru ceea ce avem in cap, pentru forma noastra de a fi, de a gandi, etc... In fine un barbat ce nu exista dupa parerea mea, de aia am mai bine de 3 ani de zile de cand stau singura.

| Liviu321 explică (pentru EUBMV89):

Da, majoritatea sunt singure dar se culca cu "n" barbati pentru a-si potolii foamea nebuna de sex. Si dupa se mira de ce nu vrea sa stea niciunu cu ea. Pai daca afla ca tu pana la 20 de ani ai avut circa 20 de barbati logic ca toti te privesc ca pe o fata usoara. Majoritatea baietilor din ziua de azi vad la voi doar fizic pentru ca asta vreti voi sa aratati. Daca va imbracati precum o prostituata logic ca e ca si cum ai spune" Sunt singura si disponibila. Pune-mi-o!" Nu spun sa va imbracati in calugarite dar sunt haine decente in care poti ararea decenta ori cel mult sexy dar nu vulgara cum sunt majoritatea. Daca tu ca fata injuri un prost care te face urata iti pierzi orice demnitate de doamna. Lasa-l sa zica ce vrea. Nu trebuie sa te pui la mintea prostilor ca risti sa intrii in discutii cu ei. Daca fumezi 3 pachete pe zi de tigari si ai o voce ca a lui Uzzy s-ar putea sa bagi teama si in culturisti. Daca bei in fiecare week-end si te cara prietenii pe brate pana acasa de moarta de beata ce esti logic ca toti te vor vedea exact asa cum esti de fapt. Daca ai sute de tatuaje care mai de care mai tampite fara vreo semnificatie logic ca toti te vor vedea ca pe o persoana usor de bagat in pat, o fata"deschisa". Si mai sunt si alte lucuri care fac diferente intre doamne care merita tot respectul, iubirea si aprecierea unui babrat si fete....de o noapte. Poate ca spui ca am o mentalitate comunista, ca sunt incuiat etc. dar asta e adevarul. Inainte de a cunoaste o persoana trebuie sa exprim ceva prin modul tau de a fi si abia dupa prin ce spui, parerea mea. Spui ca nu vrei ca un barbat sa va vada un obiect sexual dar voi de ce faceti asta cu noi? Tu ai sta cu unu` ca mine care la 19 ani o are de 13 cm lungime si grosime. Nu, normal pentru ca nu te-ar putea satisface, ai acumula frustrari si mai devreme sau mai tarziu ai ajunge sa il inseli sau sa te desparti de el. Crezi ca asa am vrut sa ma nasc? Ce pot sa fac? Sa-mi ucid parintii? Sau sa ma ucid pe mine? Eu nu as avea dreptul de a fi iubit daca am o astfel de problema? Stiu ca toate spun nu vreau unu care sa o aibe de 20 dar nici 13, nu vreau unu de 1.90 dar nici 1.60, nu vreau unu cu BMW dar nici cu Dacie. Si uite asa ajungeti sa uitati ca sufeltul in mod normal trebuie sa fie hranic cu dragoste pura, care vine din suflet nu dintr-un penis mare si gros sau dintr-un brand super bine lucrat. Eu caut feminitate la o femeie nu sani mari, fund bombat, botox si alte prostii. Chiar nu-mi pasa cum arata. Chestia cu femeie/barbati urati e un cliseu. Ar trebui sa apreciem mai mult inteligenta, sufletul, modul omului de a fi si mai putin frumusetea lui fizica deoarece cu bani poti sa arati ca Bradd Pitt sau Agelina Jolie indiferent cat de urat/a a-i fi, dar cu bani niciodata nu o sa poti sa-ti schimbi sufletul sau inteligenta. Parerea mea.

| EUBMV89 a răspuns (pentru Liviu321):

Sunt de acord cu tine sa stii. Si nu mai generaliza pentru ca nu toate suntem asa, eu de cand m-am despartit de ultimul meu prieten nu am avut nici un fel de contact sexual cu nici un alt baiat, si uite ca inca mai traiesc si dupa 3 ani de zile fara contact sexual. Plus de asta niciodata nu m-a interesat fizicul si mult mai putin partea materiala, tot timpul m-am uitat la sufletul persoanei si de ce mi-a servit? Am 25 de ani si am avut doar 3 prieteni doua relatii de 6 luni si una de aproape 2 ani care a fost ultima, si cu toate ca am avut oportunitatea de a nu fi fidela niciodata nu am facut-o, pentru ca nu imi place, nu sunt genul de fata care sa stea cu unul si sa se culce cu inca 3 pe la spate, costiinta nu ma lasa sa fiu asa. Si ce am primit in schimb? Primul m-a inselat cu cea mai buna prietena, al doilea cu o tarfa si ultimul a lasat-o gravida pe alta stand cu mine. Dupa aia vine inapoi sa ii iert eu, sa ii ierte Dumnezeu ca eu nu ii pot ierta, cand eu stiu ca nu l-am inselat niciodata si el ma inseala cum pot eu sa iert o persoana asa? Am si eu dignitate si ma respect pe mine ca persoana in primul rand. De altfel sunt o fata care nici nu ies din casa, última data cand am iesit a fost acum un an de revelion am facut anul, si atunci am iesit pentru ca a venit o prietena si m-a scos din casa ca altfel nici nu ieseam. Intr-adevar imi place sa ma imbrac dar niciodata nu ma imbrac vulgar, me imbrac sexy dar nu vulgar ca este foarte diferit. Si de ce imi foloseste mie sa fiu cum sunt? Eu nici prietene nu prea am pentru ca nu gasesc fete cu gusturile mele si majoritatea sunt toate cum tu ai descris mai sus, deci in cazul asta prefer sa stau in casa cu o carte in mana sau cu un pix in mana (pentru ca nu numai citesc ci si scriu, numai ca din lipsa de bani nu pot publica ceea ce scriu). In cateva cuvite prefer sa stau singura decat sa stau cu orice barbat sau cu primul care il intalnesc. Nu pun pret nici pe marimea penisului, nici pe bani care ii are pentru ca pentru mine ai lucruri mult mai importante intr-o relatie decat astea, daca are un penis mic alternative se gasesc ca sa se poata satisface o fata fara sa trebuiasca sa isi insele, daca este sarac bani se fac lucrand amandoi putem supravietui. Cel mai difícil este sa gasesc un barbat care sa stie sa ma iubeasca, nu pentru cum arat ci pentru cum sunt eu ca persoana, sa aiba grija de mine, si asa mai departe. Oricum eu nici nu am sa ies sa il caut.

| Liviu321 explică (pentru EUBMV89):

Nu am spus ca toate sunteti asa, am spus ca 90% dintre femeile tinere, de la 14 pana la 30-35 de ani sunt asa. Daca spui ca toti 3 te-au inselat poate ca i-ai ales tu gresit. Nu spun ca e vina ta ca te-au inselat, Doamne fereste, oamenii care insala pentru mine nu sunt oameni, idiferent ca sunt barbati/femei daca inseli eu te-as ucide in chinuri. Dar ma gandesc ca poate e mai bine in viata sa stai cu unul mai "pampalau" decat cu un barbat amuzant, care pare foarte prietenos si care se face placut de toata lumea. In general, noi, barbatii suntem usor de ademenit de catre o femeie frumoasa. Nu toti dar majoritatea clacheaza daca vine una si ii spune 2-3 lucruri. De asta e important sa facem alegerile potrivite. Eu unul tot 3 relatii am avut pana acum, nimic special, nici macar sex n-am facut cu niciuna, spre rusinea mea la 19 ani inca sunt virgin, asta e probabil si prostitutia o sa aiba rolul ei dar cred ca si pentru noi, oamenii buni, sufletisti va veni odata si odata ceva bun. Lumea la inceput a fost buna, pe parcurs a devenit rea din cauza oamenilor si a banilor si a egoismului nostru. Daca ne-am gandii cu totii sa ii fie bine celui de langa noi altfel ar sta lucrurile. Nu cred ca ar trebui sa ne dam batuti cum spui tu ca iti e bine singura si ca nu vrei pe nimeni sau ca astepti sa vina el la tine. Eu unul caut si sper ca intr-o zi sa gasesc ce imi doresc. De asta muncesc, de asta fac compromisuri, imi calc pe suflet doar-doar o aprecia vreo fata asta. Dar din pacate niciuna momentan. La 19 ani lucrez intr-un supermarket, nu sunt la facultate cu toate ca am luat bacul anul trecut pentru ca nu am avut bani sa ma inscriu, muncesc, imi iau singur carnetul din banii mei, singur o sa-mi iau masina, singur o sa ma duc la sala pentru a ma dezvolta fizic si tot singur voi face totul pentru a deveni frumos pentru o fata care sper sa munceasca si sa indure macar jumate din cate am facut eu sau daca nu macar sa aprecieze asta. Nici eu nu prea am prieteni cu adevarat, toti cuceresc femei cu o usurinta uimitoare, se culca cu ele de 2-3 ori si dupa le lasa. E drept, sunt fotbalisti in devenire, handbalisti, parintii lor sunt politisti, politicieni deci nu duc grija banilor. Felicitari pentru faptul ca citesti si mai ales ca scrii. Si eu citesc cand am timp, de scris ma tot gandesc dar cred ca sunt prostii si ma las pagubas. E bine ca nu pui pret pe bani ori pe fizic si mai ales pe marime si ca realizezi ca lucruile astea se rezolva cu bani in schimb un suflet nu-l faci curat cu bani.

| EUBMV89 a răspuns (pentru Liviu321):

Eu sunt constienta si vad ceea ce este in jurul meu, majoritatea femeilor in ziua de azi se uita la un portofel plin cu bani sau la o masina tare eventual la un corp structural la un barbat, insa nu isi dau seama ca mai devreme sau mai tarziu toate astea dispar. Eu tot timpul am zis de ce le vor servi bani in cazul femeilor sau niste tate si un cur bun in cazul barbatilor, daca in momentul in care vor deveni batrani si plini de riduri cu pielea zbarcita si nu vor mai avea acel atractiv ce au avut odata, si cand vor simti doar nevoia sa fie luati in brate sau cel putin sa aiba langa ei/ele o persoana care sa le stearga lacrima de pe obraz dar mai ales sa simta langa ei/ele o inima care bate si care e in stare sa le dea caldura de care au nevoie. De ce la va servi lor atunci o persona rece si care nu o intereseaza nimic din ceea ce li se intampla, sau ceea ce simt? Eu cred ca nu serveste de nimic un fund frumos si niste tate mari daca in cap ai numai tarate si ai o inima goala fara sentimente. Dar in fine asta este societatea din ziua de azi, lumea a uitat sa iubeasca, sau mai bine zis au uitat sa iubeasca cu inima si sa iubeasca o alta inima. In ziua de azi se iubesc doar bani, masinile si frumusete exterioara. Asta este.

| Liviu321 explică (pentru EUBMV89):

Corect! Cel mai probabil isi vor da seama ca viata pe care au dus-o in tinerete ia afectat la batranete cand le-a venit mintea la cap. E o prostie sa traiesti prezentul fara sa te gandesti la viitor si fara sa fi invatat ceva din greselile trecutului. Din pacate, la cum isi traiesc viata multi dintre ei nu vor apuca batranetile. Esti copil daca te gandesti ca acum te culci cu cati mai multi barbati/femei si dupa 40 de ani brusc si deodata devii responsabil, te casatoresti, faci copii, ai o cariera frumoasa desi n-ai reusit nici bacu` sa-l iei si viata ta e roz si perfecta. Nu serios? Pai si ala care a fost serios de mic, a muncit, a invatat, s-a distat cand a trebuit doar, ala saracu/saraca nu merita mai mult decat tine sa fie fericit sentimental? Eu cred ca da. Asa ca mai bine ar pune fiecare mana pe o carte, s-ar apuca sa munceasca, s-ar spala pe fata cu apa rece si ar realiza ca au o varsta si numai merge cu distractia. Nu de alta dar parintii nostri nu sunt nemuritori, va veni o zi cand din pacate ei nu vor mai fii iar noi va trebui sa ne descurcam singuri. Respectivi "jm3ck3ry" si pitipoance care au stat pe portofelul parintilor ce vor face? Cersetori, hoti, prostituate, pesti! Asta vor ajunge din lipsa de gandire.

| EUBMV89 a răspuns (pentru Liviu321):

Eu sunt constienta de chestia asta, dar majoritatea par a gandi ceva de genul ''traieste dupa urma parintilor pana cand poti trai dupa urma fiilor'' dar in fine asta este, fiecare cu mentalitatea lui(ei. Eu una sunt cum sunt si nu imi pare rau ca sunt asa de rara si de ciudata (in comparatie cu fetele din ziua de azi). Eu macar stiu ce vreau de la viata si ma respect pe mine ca persoana in primul rand, demostrez ca am dignitate ceea ce in ziua de azi este destul de dificil de gasit, deoarece majoritatea fetelor nu au nici respect fata de sine (ce sa mai vorbim fata de cei din jur, ca sunt cate unele care injura mai rau ca baieti) ni nu dau dovada de dignitate. Asta este societatea din zilele noastre, eu am spus tot timpul ca simt ca m-am nascut intr-o lume si un timp equivocat, pentru ca simt ca nu incadrez in societatea actuala, sincer nu cunosc persoane de genul meu, cu gandirea mea, cu o forma de a fi asemanatoare, nu stiu daca ma intelegi ce vreau sa spun. Asa ca singura mea alternativa este sa stau in casa sa scriu, sa citesc ca si pana acum, si ies afara doar cand e sa merg la lucru, ca nu am incotro, daca dupa mine ar fi nici atunci nu as iesi, pentru ca sincer de multe ori cand merg la cumparaturi sau ceva si vad tot ceea ce vad in jurul meu, numai falsitate, numai minciuna, violenta, etc... mie imi vine sa omor lumea, nu stiu dar imi vine sa nu stiu ce sa le fac la unele persoane, nu pot intelege comportamentul unora, nu imi intra in cap cu un ser uman poate pune atata pret pe bani si pe lucrurile materiale cand stie ca atunci cand va muri nu ia nimic cu el. Nu inteleg de ce exista atata falsitate, minciuna si avaritie, nu inteleg multe lucruri si cred ca nu le voi intelege niciodata. In fine, asta este viata. Eu sunt nebuna si restul lumi este sanatoasa. Si Einstein era considerat nebun si acum este idolatrat de toata lumea (intre multi alti). Dar na eu sunt fata intr-o societate atat de macista ca cea actuala nu e ca as avea prea multe sperante sa fac ceva si mai ales fara anumite resurse economice. Asa ca...

| mgtow a răspuns (pentru EUBMV89):

Poate ramai singura pe vecie ca mine, sa vedem cine rezista mai mult.

| EUBMV89 a răspuns (pentru mgtow):

Sincer chiar nu ma intereseaza sa stau singura, prefer singur decat in sa fiu zdreanta la unul si la altul, sau sa ii indur unui nenorocit. Pentru mine un barbat nu este indispensabil in viata mea, stiu sa muncesc de aia am doua maini si doua picioare, sunt in stare sa ma intretin singura, si daca vreau simt nevoia sa fac sex decat sa ma duc azi cu unul maine cu altul prefer sa imi cumpar un vibrator, dar cel putin nu sunt zdreanta nimanui. Nu sunt doar o bucata de carne, am si ceva in cap si nu sunt dispusa sa stau cu un baiat care se uita la mine si doar vede doua tate si un bun cur (adica marea majoritatea din ziua de azi). Nu sunt un obiect sexual, sunt o persoana si vreau sa fiu tratata ca atare si daca nu singura ca nu imi este frica sa stau singura.

| Liviu321 explică (pentru EUBMV89):

Te inteleg perfect. Nici eu nu simt ca apartin acestei lumi. Uneori ma gandesc ca ar fi fost normal sa traiesc ca un domn respectabil cu palarie pe cap nu sapca SWAG sau cOCAINE si Caviar, cu baston in mana si imbracat la costum respectand domnii si doamnele din jurul meu, cum era in Bucuresti la inceputul anilor 1900 sau chiar un taran simplu care nu stie alt ceva decat munca pamantului si familie. Uneori ma simt la Ilie Moromete in lumea asta, nu stiu daca ai citit-o dar e fantastica, ma identific perfect cu el. Cat despre lume e asa pentru ca asa se doreste de catre altii. Se spune ca e mai usor sa controlezi un om prin viciile lui decat prin iubire. Si cum toti sunt dominati de catre bani, perfectiune trupeasca care NU EXISTA e logic ca asta se implementeaza. Asta se doreste, sa ne faca sa muncim pentru himere, pentru ceva ce nu avem cum sa avem pentru ca nu exista. Nu vreau sa crezi ca sufer de nu stiu ce manie a persecutie in care vad la tot pasul masoni, iluminati, bilderbergi dar uneori parca prea se doreste raul pe pamant in locul binelui si asta ma pune pe ganduri legat de cei care ne conduc. Mie unul imi place sa ies, sa cunosc oameni, sa comunic cu ei pe subiecte care sa zicem ca nu suntem de acord dar sa-mi aduca si argumente nu doar sa spuna ca e asa cum vor ei, asta nu-i un argument. Nici eu nu suport fetele care injura sau ameninta mi se pare josnic sa faci asta ca si fata, pur si simplu iti pierzi demnitatea dar asta este, nu toti au educatie si se vede. Cei 7 ani de acasa conteaza foarte mult in viata unui om. E normal sa existe violenta si falsitate atata timp cat in lume se doreste doar bani. Pentru bani oamenii fac orice dar uita ca in realitatea banii sunt niste simple hartii care indiferent de valoarea lor le poti rupe bucatele in cateva secunde, le poti arde ori arunca si pur si simplu sa le distrugi valoarea. Un om inteligent in schimb e greu de distrus. Chiar daca il omori va ramane mereu ce a spus, ce a gandit, ce teorii a inventat, ce a scris pentru ca inteligenta nu se pierde niciodata. Din pacate in ziua de astazi numai stim ce inseamna oameni valorosi ci doar oameni prosti, frumosi, inculti si cu bani multi. Atat. Doar smecheri care sunt in stare sa te bata doar pentru ca l-ai injurat dar daca doamne fereste o sa apara maine un razboi e primul care se ascunde in munti in spatele femeilor. Asta nu-i barbat indiferent de ce fizic are. Uneori ma bucur ca nu am un fizic mai impunator ca as bate multi baietas de cartier care o ard ca rapperi dar ei habar n-au ce e rappul de fapt. Si nu doar ei, in general baieti ratati care au ca scop sa faca sex cu cat mai multe pitipoance si atat. De parca o sa-i intrebe sau o sa-i creada cineva cu cate fete au facut-o ei. In general, in ziua de azi esti privit ca nebun ori ca ciudat daca citesti, daca esti inteligent, daca spui ceva ce nu poate fi combatut prin argumente ori dovezi sau daca pur si simplu esti bun esti luat de prost. Peste cativa ani probabil nu va mai exista deloc dragoste intre 2 oameni ci doar o atasarede 2-30 minute cat rezista fiecare si atat: o sa aiba fiecare barbat/femeie cate 3-4 copii cu cine stie cine.

| FlorinMarius123 a răspuns:

Pe lumea asta nu

| Beautifulbutcold a răspuns:

Nu exista un loc sau un mod anume. trebuie sa gasesti o persoana potrivita si sa incerci sa o cuceresti.
P.S.: Daca nu renunti la gandirea asta, nu ai nicio sansa. Sunt multe fete contrariul la ceea ce ai zis tu.

| Liviu321 explică (pentru Beautifulbutcold):

Asa gandesc pentru ca din pacate cam asta vad. Nu spun ca toate sunt asa dar 90% dintre femei vor doar asta si arata ca vor doar asta. Se imbraca vulgar, vorbesc urat, fumeaza si beau mai rau decat un barbat, sunt tari in gura=feminitate 0. Nu ca barbatii sunt niste mielusei, nu si noi suntem tampiti si majoritatea sunt asa dar cei buni nu au pic de noroc. Vad femei care sunt batute, violate de catre sotii ori iubitii lor, femei tinere, care prefera in continuare sa stea cu respectivii pentru ce? Cand sunt atatia baieti care ar face orice sa aiba o persoana iubitoare langa ei, care sa-si dea viata pentru iubita lor. Dar ele prefera asta. E drept ca unora le si place. Doar nu ar mai spune toate chestii de genul" cele mai frumoase relatii sunt intre bun baiat rau si o fata cuminte" Pe bune? Atunci sa-ti umfle ochii daca asa gandesti!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Liviu321):

Si bărbați vor asta de la ele, rar găsești pe cineva care să nu-ti propună "ceva "după o săptamână de relație.Au ajuns în halul ăla să confunde iubirea cu altceva si fetele si băieții.Devină nu sunt ei ci mediul în care trăim, este promovat un astfel de comportament peste tot.Trebuie să-ți dezvolti caracterul si după aia să-ți alegi ce vrei de la viața, nu poți să ai încredere in nimeni, dacă așa este lumea de acuma mă întreb ce o să se întample cu generațiile viitoare.Si eu m-am pus multe întrebări de genul acesta, trebuie să avem răbdare.Decat sa stai cu cineva toata viata de dragul de a nu fi singur si să regreți in fiecare zi, mai bine rămai singur laughing. Despre chestia asta cu fetele si femeile care fac si trec prin asemenea lucruri, devina este educația si faptul ca ele au facut aceasta alegere care le reprezintă.

| Liviu321 explică (pentru anonim_4396):

E logic ca un barbat sa vrea asta de la o femeie, asa sunt barbatii niste maniaci sexuali, asta ne caracterizeaza. Insa datoria unei femei cuminti e sa il respinga la inceput pana cand considera ea ca pot trece mai departe. E o vorba din batrani: "datoria barbatului e sa incerce. Datoria femeii e sa refuze" Bine, femeii cuminti nu uneia care ii place. Se promoveaza asta pentru ca asta vrem. Daca am pune piciorul in prag altfel ar sta lucrurile. Chestia cu "Trebuie sa avem rabdare" nu e deloc buna. Rabdare o sa avem pana cand nu o sa mai fim. In viata trebuie sa realizam ca nu exista barbati/femei perfecte. Eu sunt constient. Nu imi doresc una perfecta. Dar din pacate femeile nu sunt constiente de asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Liviu321):

Sunt de acord cu tine dar sunt multe categorii de oameni, nu putem să-i includem pe toți intr-o singură categorie, lumea este atât de mare iar noi suntem atât de diferiți.Cunosc multe persoane cu un caracter deosebit, imaginează-ți câte mai sunt.Viața te surprinde întotdeauna,nu trebuie să ai o părere negativă doar pentru că există niste persone care nu sunt tocmai demne să fie înțelese. Spune-mi tu, printre prieteni tăi, persoanele din anturajul tău, nu există nici o persoană de treabă? Eu sunt sigură că da. Fiecare dintre noi o să intâlnesca persoana potrivită la momentul potrivit, asta dacă nu facem o altă alegere.Nu trebuie să judecăm atat de aspru, pentru că nici unul dintre noi nu este perfect, sună a clișeu, dar eu cred că este adevărat.Numai bine!

| Liviu321 explică (pentru anonim_4396):

Ideea e ca din multele persoane pe care le-am intalnit ori pe care le vad la TV, Facebook, pe strada etc. majoritatea erau cu un caracter urat, oameni nenorociti, rai care isi vedeau interesul propriu, oameni care nu stiu sa iubeasca, oameni care au nevoie doar de bani si atat. E normal sa spun ca pentru mine cel putin majoritatea, nu toti e adevarat, sunt asa. Eu as putea numara pe degete persoanele pe care le-am cunocut cu un caracter bun si curat care au fost asa de cand le-am cunoscut si nu s-au schimbat pe parcurs. Am prieteni care sunt de treaba, normal, dar majoritatea sunt pe interes. Se dau bine pe langa tine cand au ei nevoie dupa uita cand i-ai ajutat. Sper sa fie asa si sa intalnim persoana potrivita fiecaruia, persoana pe care o meritam chiar desi am auzit multi oameni care spun ca au 30-40 de ani si sunt tot singuri in ciuda faptului ca sunt buni, sufletisti si iubitori tot nu se aproprie de ei nicio femeie. De ce? Poate e mai frumos sa stai langa unul care te bate decat langa unul care ar face orice pentru tine. Nu spun ca toata lumea e rea dar pentru mine 90% sunt rai. Dupa mine lumea evolueaza in rau nicidecum in bine.

| FlaviaC a răspuns:

Nu vreau sa par trufasa, dar cred ca eu corespund tuturor asteptarilor tale.
Acum iti voi spune unde ma poti gasi...Hm...Cam nici unde,pentru ca nu ies din casa decat la scoala sau la magazin, dar poate ne vom intalni pe coridoarele Facultatii de Medicina, peste trei ani.
Nu glumesc, o fata de genul asta nu poate fii gasita. Daca soarta vrea asta, atunci o vei intalni.

| Liviu321 explică (pentru FlaviaC):

Daca acum spui ca ai 14-15 ani nu cred ca la fel vei gandii si peste 4 ani.

| FlaviaC a răspuns (pentru Liviu321):

Pai,tin sa iti spun ca sunt o persoană foarte constantă si rațională, și nu mă schimb eu așa, de la an la an.Sunt absolut convinsa ca eu cea de acum, de 15 ani, voi fi la fel ca eu cea din viitor.Caracterul si modul de gandire nu se schimba asa usor, crede-ma.Conteaza si cum esti educata acasa.Sa ii dau un exemplu:nu am si nu voi avea niciodata adresa de Facebook. Sper ca o sa renunți la gandirea asta superficiala cat de curand.Bafta in cautari!

| AdinaPop a răspuns:

E clar ca fetele ca lumea nu se gasesc pe toate drumurile, dar asta nu inseamna ca trebuie sa le cauti disperat. O sa apara la momentul potrivit, unde nici nu te-ai fi gandit ca o s-o gasesti. Uite povesti asemanatoare aici http://bit.ly/17efoRp