| anonim_4396 a întrebat:

Este pana la urma adevarata chestia " barbatii sunt platiti mai bine ca femeile "? Nu inteleg altfel cum intr-un cuplu mai mereu el e cel cu bani. El are masina, el plateste mai la toate iesirile sau o vacanta undeva. El face mai multe cadouri, gen flori haine etc. Cu cati am vorbit eu pana acum ( baieti / barbati ) majoritatea primeau cadouri doar de ziua lor sau de craciun, nu e ca la femei care au impresia ca nu iti mai pasa de ele daca nu le faci un cadou la fiecare 1/2 saptamani. CE sa mai zic de barbatii 40+ de ani, care au si case.

Deci care e faza? Cum de barbatii au mai multi bani? Ce fac femeile cu banii?

31 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ele stiu sa-i cheltuie si prostii le aduc bani cu gandul ca se ocupa de casa, cumparaturi, etc. E un fel de curva care trebuie platita constant daca vrea sa mai stea cu el altfel pleaca la alt client laughing

| KodrutZ a răspuns:

E mit, in principiu. Plus ca de multe ori o femeie are haine si incaltaminte cit trei plutoane de barbati...

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Aici ai dreptate. cum zice mai sus, se cumpara haine si altele la cateva saptamani laughing. nu ajungi sa porti aia de ieri ca o arunci deja pe aia de alaltaieri. noroc cu fetele ca ajuta economia laughing

| RAY a răspuns:

Aici vorbim de anumiti factori psihologici si de evolutia umana,educatia primita acasa si de mediu, barbtul vrea sa mentina ceea ce are pentu ca alt mascul sa nu-i fure partenera si sa o faca pe ea sa nu caute alt partener,in cele mai multe cazuri vorbim de baieti cuminti, gelosi,obsedati compulsiv nu de iubire,romantism alte porcari umane da vb de o mentinere sub control a persoaei care o iubesti, acele cadourii nu sunt doar umane,ele se regasesc la multe specii care prin aceste cadourii se reproduc,la noi specia homos sapinens este la fel,barbatu asteapta sex cand da un cadou, femeia cand da un cadou asteapta dragoste din partea lui,pentru ca daca cineva ne da ceva automat daca nu-i dam la scimb ceva vom fi pe minus cu persoana aia,totul e vorba de sex=banii sau invers,curios sunt pinguini cum se reproduc sau pauni alte specii, cimpanzeii bobono isi fac si ei cadoruri apoi se saruta si fac sex ca omul au si dansurii, ritualul imperechieri, eu spun sa citesti emotiile animalelor de darwin asa poti intelege omul, fara teoria evolutiei freund, jung si alta nu puteau in veci sa inteleaga mintea umana, de fapt nici o stiinta biologica nu poate exista fara teoria evolutii
http://www.scribd.com/......i-RSR-1967

| OoBunnyoO a răspuns:

Cred ca asta se intampla la inceput, pe la 18, 19 ani pana la vreo 25. Pentru ca multe fete, mai ales cele care studiaza. Multi dintre parintii de fete merg pe principiul sa copilareasca cat inca mai pot.
Cu baietii, parintii sunt mai exigenti din punctul asta de vedere. Vei vedea mai putini parinti care sa le spuna baietilor: "Lasa mama, invata acum ca iti platim noi". Pentru ca societatea, o mare parte din societate, mai alesd parintii inca traiesc dupa principiul ca barbatul este capul familiei si va trebui sa intretina o familie la un moment dat, asa ca trebuie sa se maturizeze.
Dupa 25, 26 de ani, vei vedea oricum ca ambii parteneri lucreaza.

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

Inteleg. voi aveti voie sa puturositi mai mult laughing unde e dreptatea in asta

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma intreba pe mine, intreaba parintii. laughing)

| Copac13 a răspuns:

Nu cred

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai vazut tu barbat care sta cu una mai desteapta si care castiga de 10 ori mai mult ca el?

Ei bine, nu e barbat! Si nici aia desteapta.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Deci e ceva scris in piatra ca el sa aiba mai multi bani de nu ea e prosta sa stea cu unu mai "sarac" ca ea? cam asa ar sta treaba dupa logica ta

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu e scris in piatra. Pur si simplu e realitatea!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cam prostesc. asta ar face femeia materialista

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Esti culmea! Si daca e invers nu e barbatul materialist si fata o fraiera? Duuuh!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Aaaa, deci mai bine el sa fie fraier si ea materialista? le zici nu gluma laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu neaparat. Inainte alpha male-ul era ala cu palosul mai mare si care casapea tot din jur. Acuma e varianta moderna a aceleiasi probleme. De pierdut au proastele alea care stau cu cate un betzivan ratat, analfabet si taran din simplul motiv ca are bani.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Femeile au compensat dintotdeauna cu treburile casnice, mentinand armonia casei / familiei.
N-am zis ca femeia e materialista pentru ca are barbatul mai multi bani!
Asta tu ai zis-o.

| ubox7007 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=1oqyrflOQFc
Videoul este de 5 min, nu cred ca mori daca il vei vedea pe tot, uitate ca discuta si despre problema asta de care zici tu

| ubox7007 a răspuns:

Pai nu cumva pentru ca muncesc mai mult? Si de asemenea pentru ca de mici li se spune sa faca bani altfel sunt parliti?

| anonim_4396 explică (pentru ubox7007):

Interesant videoul. am mai vazut multe de genul, adica despre prostia si ipocrizia feminismului dar pe asta nu l-am mai vazut. explica multe. si mai e si faza de mai sus cum a spus o fata, ele isi cumpara haine si alte chestii mai mereu. eu daca imi cumpar haine la jumate de an e ceva. in rest pun multi bani de o parte. haios ca baietii sunt considerati imaturi in ziua de azi dar daca stam sa ne uitam bine, la orice facem in general chiar si la cum organizam banii e de fapt invers laughing

| NoelyTheKiller a răspuns:

Fete rasfatate(nu toate). La mine in casa, ai mei sunt ambii doctori, lucreaza la acelasi spital, si ambii primesc la fel de mult. Vacantele sunt platite de ambii, fiecare are cate o masina care e platita de ei(fiecare si-a platit masina), casa platita de ambii. Vezi? Nu toate femeile(fetele) sunt asa.
Mi se pare aiurea sa vrei cadou la fiecare 2 saptamani ca asa iti vine tie ca femeie si nici eu nu prea vad ce fac alte fete/femei cu banii. Daca e de cumparaturi(haine, accesorii) atunci se intelege, o data la cateva saptamani iti cumperi cate ceva nou, dar nu in fiecare zi sau la fiecare cateva zile.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru NoelyTheKiller):

Pacat ca au o fiica jumatate om si jumatate fiare laughing

| NoelyTheKiller a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Tu sa taci acolo. Esti rau, gata, nu mai vorbesc cu tine no talking

| NoelyTheKiller a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Ma mai gandesc eu pentru cat timp.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru NoelyTheKiller):

Iar la impacare ma pupi?

| NoelyTheKiller a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Continua sa visezi.

| Allexandra112 a răspuns:

Nu toate femeile sunt asa, eu de exemplu nu sunt asa. Unele femei, vor bani pentru haine, accesori, lucruri care le plac cand intra intr-un magazin, asa a fost condeputa ideea ca barbatul sa aiba bani, crezi ca daca noi am avea bani ar fi usor? e la fel aceiasi chestie!

| anonim_4396 explică (pentru Allexandra112):

Nu ziceam de toate femeile de pe planeta, dar cu siguranta foarte multe sunt asa.

| Allexandra112 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca am ideea asta prosteasca in cap si la prea mult tinut in puf...

| anonim_4396 explică (pentru Allexandra112):

Le este bagata in cap de parinti. verisoara prietenei mele area abia 19 ani cred, arata foarte bine si deja are pretentii la un print calare pe lamborghini. Mai ales parintii ei au pretentia asta, ce sa mai zic de ea

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Futui in gura pe parintii ei, muritorii de foame cauta sa influenteze asa automat o transforma in tarfa dar calm down pentru ca aia care le tin pe bani merg si la altele laughing