| IonutSava a întrebat:

Vreau sa imi spuneti intamplari amuzante de la scoala: note, etc.

Răspuns Câştigător
| mediu a răspuns:

La testul la muzica un coleg scoate usor o copiutza din banca si se uita repede si o baga la loc...
profesoara il observa imediat si cu aer de isterie venind spre el ii zice,,-CCE AI MA ACOLOOO!"
la care colegu cica:,,-pai ce sa am,testul..."
profa:,,-Mai faci si pe prostu aaa?"
colegu:pai dc?
profa:cum ma dc, ce ai in banca?
-pai fesu,, manusi...
-CUM MA?-PROFA F NERVOASa
se uita in banca vede ca n-are nimic ii ridik fata de banca si scoate copiutza
-CE E ASTA MA?
-a pai sa vedeti...am scris lectia in pauza ca sa o retin mai bine si dupa aia numai avea loc in banca sau in ghiozdan si...
-Hai lasa-ma cu chesti din astea
2!
colegul se aseaza si dupa 2min
-Dmna profesoara!
-da.
-Mai continui testul?laughing
-Cum ma sa mai continui daca ti-am dat 2?
-Nust ziceam si eu
laughingfunda?

20 răspunsuri:
| BastetReloaded a răspuns:

Tanti Pusa.pardon,Nusa.

| AcidCuSange a răspuns:

La ora de matematica profu' asculta niste copii.Ne explica ala acolo cate ceva,se uita la tabla s.s.m.d si cica un coleg de-al meu,care era in banca tinea mana pe sus,ca si cum i-ar face semn sa se dea la o parte. Face profu'
-Ma, sa stii ca tu ai un comportament foarte ciudat! Nu iti scrii temele ca zici ca ai uitat de ieri pana azi, acum mai ai si mana pe sus.Doamne ajuta!
Sau tot ora de mate cand a iesit profu, noi avem usa inspre un rand de colegi de-ai nostri si un coleg de-al meu i-a pus piedica la domn profesor.

Răspuns utilizator avertizat
| ๓ยเ a răspuns:

Sunt SuperMan...

| Narcis2007 a răspuns:

Mergeam pe holuri inainte de a se suna de iesire si cineva deschide o usa si cum mergeam eu mai repede am dat cu capun usarolling on the floor

| MyChemicalRomance a răspuns:

Eram la ora de byo si a inceput sa ne intrebe profa daca mamele fetelor au vb cu noi despre pubertate, si noi am zis ca mda, a zis sa ridicam mana ca sa vada, printre manutzele fetelor era si una de baiat, face doamna: Dinule, maicata a vb cu tine despre asa ceva?thinking Dinu fara nici o remuscare zice " Da doamna, mi-a zis sa am grija cu ce baieti umblu ca mai sunt si gay pe lumea asta care ti-o trag pe la spate" pentru nesimtirea lui(desi noi nu mai puteam de ras rolling on the floor =) rolling on the floor) a primit un 2 la byo

| MyChemicalRomance a răspuns:

Dap...mai am una, anul trecut aveam in clasa un coleg cam tembel, cadea cu scaunele pe spare, isi dadea cu capu de masa. cea mai tare faza a fost cand aveam ora de romana si inca nu venise profu' si el a inceput sa alege in spatele clasei si sa dea cu capu de usa, isi lua avant si dadea cu capu de usa (avem 3 ushi in clasa) in acel moment a intrat profu de romana si statea in pragul ushi de la intrare si se uita la ala cum dadea cu capu de usa si se inchina rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor si in ziua de azi inca sunt urme de cap in usa de termopan laughing

| Niros19 a răspuns:

Cand eram emotionat la un test si trebuia sa zic cum il chemea pe unul din fii lui Stefan cel Mare nu stiu ce am avut dar am scris Stefan cel Mic

| iulia7621 a răspuns:

Pai ...la ora de mate profa avea fermoarul la pantaloni desfacut si nu am putut sa nu radem
la test la fizica :
-doamna profesoara nu stiu raspunsul
-cum ma nu ti-am dat in caiet
-toamna profesoara am cautat in tot caietul si nu gasesc(tinea caietul in fata ei)

o alta profa de mate mi-a pus 10 pe un exercitiu total gresit(norocul meu)

| aniriiiiii a răspuns:

Cea mai amuzanta faza a fost in ora de mate,era liniste,proful ne daduse de copiat niste formule din carte si citea linistit ziarul,deodata buuuuufrolling on the floor s a rupt piciorul de la scaun si a cazut ca picioarele in sus,noi toti am inceput sa radem,el era dupa catedra si cand s a ridicat, am devenit toti seriosi, s`a uitat asa la noi raised eyebrows si a inceput si el sa rada

| Nimeni_2549 a răspuns:

Profa de română l-a pus pe un coleg să dea exemplu de inversiune.
El a spus : Vasile a căzut în beci. Beciul a căzut peste Vasile. laughing

Profa de mate l-a chemat pe un coleg la tablă. Ia dat un exercițiu. A desenat un triunghi și pe o latură a scris x și l-a pus pe coleg să-l găsească pe x. Acesta a pus degetu pe x și a spus „ Doamna aici e l-am găsit. " laughing Profa i-a dat 2! laughing

| Lexii a răspuns:

La ora de mate m-a scos la tabla si cand a vazut ca nu stiu sa fac a inceput sa se crizeze pe acolo si m-a pus sa sterg toata tablaraised eyebrows. Am bagat buretele in galeata cu apa si fara sa il storc am inceput sa sterg tabla pentru al enerva sa numai poata scrie pe tabla ca era prea uda, spre ghinionul meu nu stiu cum am tinut buretele si mi.a scapat din mana fix pe bluza mea. M.am udat toata si toti colegi au inceput sa rada de mineblushing. Dupa am ras si eu cu ei, chiar a fost penibil.
Tot la ora de mate, o colega(mai ametita de felul ei) i-a zis profu sa se duca sa puna creta la tabla si ea nu stiu ce a inteles si a sters toate formulele de pe tabla in loc sa puan cretarolling on the floor). Noi am lesinat de ras si ea saraca a trebuit sa indure 10 minute de tipete din partea profuluilaughing.

| TiKi_2597 a răspuns:

I-a cazut vata din ureche a profei de tehnologie laughing Si ewhh! :/

| Buzi213 a răspuns:

Misto. La noi in scoala, a aterizat cosul de gunoi in capul unei babe de pe strada (in cos erau caiete), asta fiind in a 5-a, in a 6-a, unul,, Nigoe" a vrut sa se sinucida ca diriga il certase ca dc a aruncat cu coji de portocale in clasa. In a 7-a, i-am facut un prank unei profe. Am agatat o galeata cu apa sus, iar jos, am facut in asa fel incat cu o pedala de la un volan PC (acceleratorul cum ar veni) sa dai drumul la galeata, adica sa iti cada in cap. Pai ce sa vezi, ii pica galeata in cap dirigai. Iar o intamplare in a 8-a. Profa de latina intra frumos, spune prezenta, incepe lectia declinarea a II-a etc... dupa 20 de minute, unu din spate avea o boxa portabila Bluetooth, ii da drumul si cauta pe telefon,, Maaaaai te-ai spariet". Gaseste si porneste video-ul. Cand auzi, MAAAAAAAAAAAAAI. Toata lumea se sparge de ras iar profa de latina tranteste un 2.
-Mai nesimtitule care esti...
-Pai nu doamna, am pornit din greseala
-Ia, pune telefonul pe catedra ca regulamentul spune ca nu ai voie sa utilizezi telefonul in timpul orei si in timpul programului.
-Regulamentul spune sa ma pupi in fund, ai auzit profaaa?
ATUNCI, OOOOOOOOO, CE R3KT, faceau toti in cor.

SI INCA O INTAMPLARE DIN A 8-A (ANUL ASTA)
Eram 3 baieti, dupa o ora de istorie. Un baiat din cei 3 gaseste un adidas pe dulap. Noi il numim: Adidasul lui danezul (danezul ii ziceam lu tacsu unuia din cei 3). Nigoe, iar implicat, cere un corn din lada (noi luam cornurile singuri din lada). Eu ii arunc un corn, il prinde. Baga cornul in adidas si imi arunca inapoi adidasul. De prost ce sunt eu de obicei, scot cornul si incep sa il mananc. Evident ca am vomitat in ora de Fizica, dar nu mai conta. Dupa faptul ca nu ma lasa sa ies din clasa sa ma duc la toaleta...

| TraficantaDeVisee a răspuns:

Poi e atunci cand stiam aproape toatalectia la geografie pe de rost ca a doua zi aveam test si pok cand ma uit la rpima intrebare am uitata tot laughing)).Sau mai e cand am invatat foarte bine o poezie si am avut atea emotii in cat in loc sa spun muma am spus mumie sau in loc de stefan am spus slefnan

| PRTAWL a răspuns:

Intamplari amuzante

| Chioralia_Yasmina_1987 a răspuns:

Eram la ora de matematica si ooo Doamneee... Unei colege i-a venit ciclu si avea fusta... Toata lumea a ras ca era patata pana la pantofii... pe scaun era sange.
Peste o luna si ceva un coleg i-a gasit acelei fete un absorbant in banca. L-a luat si la aruncat prin clasa tipand. Toti baieti tipau. Eu am inceput sa tip:
Sunteţi chiar nesimtiti. Daca erati in locul ei ce ati mai fi zis. In ora ea nu a mai avut curaj sa intre in clasa de rusine. Si ea a fost cam prostuta. Absorbantele se tin in ghiozdaaan.

| Ankita_Anki_1997 a răspuns:

In ora de franc mate: eu stateam in banca si asteptam sa se dea profa la o parte ca sa scriu de pe tabla. de plictiseala ma apuca cantatul: vara nu dooorm, nu am somn... imi dau seama la un moment dat ca profa era langa mine si se uita ciudat si toata clasa radea. rolling on the floor
acum alta:
in ora de desen, colegii se bateau cu legume (cei de a5a avusesera biologie si le lasasera in banci) si intra profa frumos in clasa, astia nimic, pana cand unu o nimereste in cap pe profa cu o ceapa. profa nu a zis nimic si s-a prefacut ca se duce la director, dar noi nu am crezut-o (nu s-a dus)winking
si alta:

o colega avea tenisii plini de noroi si un coleg a vazut asta in timpul orei de istorie. a luat apoi o coala de hartie si a scris : "namol 3 lei litrul" si toata clasa radea, inclusiv profa
si cireasa de pe tort:

un coleg i-a furat altuia adidasul si l-a pus pe pervazul de afara (mentionez ca ferestrele sunt inalte, iar noi ne aflam la et 2. ) si "pagubitul" se duce curajos si se apleaca sa recupereze adidasul. profa de geografie intra in clasa si ii zice sa coboare de acolo, dar el nu asculta si profa, impreuna cu toti colegii trageau de el, dar nu a renuntat pana ce nu si-a recuperat "averea" rolling on the floor

| sparkleinme10 a răspuns:

O fata proasta ajunge la cel mai bun liceu din oras.Bai deci e atat de proasta incat mi-a dat numele ei de utilizator si parola la un site.

| Alx_Alex_1998_8Ph7 a răspuns:

M-au ajutat si pe mine aceste raspunsuri, multumesc tuturor celor care au vrut sa ajute.