| YoDenii a întrebat:

Spuneti-mi intamplari amuzante cu voi de la scoala/acasa de cand erati mai mici etc.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea am eu întâmplări amuzante...

| TheUnforgivenIII a răspuns:

Îți spun una care-mi vine pe moment. Nu știu dacă e așa amuzantă, da' mere. Eram la școală, la ora de mate, și stăteam în bancă cu cea mai bună prietenă. Geamul era deschis și la un moment dat intră un gândac și se așează fix pe caietul colegei mele, care se sperie de toate gâzele, de orice fel. Cum l-a văzut, parcă a făcut un infarct, a țipat și toată lumea s-a uitat la ea. În fine, un coleg i-a luat caietul și a alungat gândacul ăla, iar eu eram pe jos de râs și spuneam "Ce țipăt ai, și te sperii de o gânganie amărâtă, da' cum ai țipat!". Până să-mi dau seama că și eu aveam un gândac pe caiet, și cum l-am văzut am țipat și eu, exact ca prietena mea, plus că am sărit cu tot cu scaun și am împins-o cu vreun metru mai încolo. Colega din fața mea a aruncat și gândacul ăla, dar proful de mate care a văzut totul spunea: "Dați-o-n colo de treabă, voi faceți infarct de la o gâză.". Mi s-a părut amuzant când eu râdeam de colega mea, apoi am pățit același lucru, exact ca în desene. Mdea, știu că nu e prea amuzant, da' măcar am zis și eu ceva.