| X3N0N a întrebat:

Esti mandru ca esti roman/romanca? Da / Nu + De ce?
Cel ce aduce cel mai bun argument care sa-i justifice alegerea ( Da / Nu ) primeste funda ^_^.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori da alteori nu! Deoarece Romania arata... jalnic! Ea este o tara cu conducere foarte proasta.Mi-e imi este rusine de tara asta desi o consider frumoasa intr-un fel. Oamenii din tara noastra sunt niste prosti si niste lasi.Nu vreau sa va jignesc dar asta este adevarul! O ducem prost pe zi ce trece mai mult! Dar este tara in care m-am nascut asa ca sunt madru de ea.Papapa! Stiu ca nu este un argument bun dar asta este adevarul.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Danut4 a răspuns:

Nu.de ce? De placere

Răspuns utilizator avertizat
| ILuvBondVagaBond a răspuns:

Da, sunt. Iubesc Romania cu toti aurolacii, betivanii si tembelii care vin la pachet cu ea. Suntem speciali : avem zone in care turistii se simt bine si rasfatati de parca am fi sclavii lor, dar si zone in care le facem viata amara tuturor strainilor, asa e un lucru la care ne pricepem. Si suntem si inventivi : Unde altundeva ati vazut voi carute cu carcasa de masini, sau dacii trase de boi? Si am inventat un mod de a fura masini care, de fapt, doar la noi se practica : Luam o caruta fara cai inhamati, alegem o masini usoara pe care noi si cei 2 rromi ademeniti cu tigari sa o putem ridica, o punem in caruta, alergam cu ea pe mijlocul soselei si gata. Si multi dintre noi nu suntem asa prosti incat sa muncim si sa asteptam sa vine 500 lei / luna. Aia fac bani mai inteligent decat cei inteligenti : pacalesc Statul, iau bani, isi fac vile, iau mertane... unii fac bani si din cautatul prin gunoaie.De asemenea, romanu' adevarat nu se lasa intimidat in trafic : el lupta pana si cu o butelie goala sau un tub cu pasta de dinti! SUNTEM GROZAVI big grin

| DeiiaCherry01 a răspuns:

Da. pentru ca imnul e misto