| anonim_4396 a întrebat:

Fiind iarna, undeva la tara, noapte cu luna plina si nins pe deasupra doi batrini intr-o casa s-au culcat in patul lor care era asezat chiar sub geam.La geam aveau flori pe pervaz.Vecinul de alaturi avea capre care in noaptea aia una neagra si cu coarne considerabile, mai obraznica din fire, a sarit gardul si tup pe prispa mosnegilor la geam si ciugulea asa pe sticla la flori.Mosneagul a auzit zgomot usor si a deschis ochii iar ultimele lui cuvinte au fost;-Mariutaa diavoluul... Ce parere aveti mai ales ca e cit se poate de adevarat?

6 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Dormeau cu geamul deschis? Trebuie sa fi fost incinsi, nu gluma. Sau florile erau pe pervaz in afara? Si erau extrem de rezistente la frig... Mai meditez la aceasta problema.

nony
| nony a răspuns:

Mariutaa diavolul.si pac, i-a plesnit inima, nu? big grin

| hahahahah.asa.e.cum.spun.eu a răspuns:

Aoleo m`a luat frica:O

| rolly14 a răspuns:

Waaaaw! este adevarat? mi se pare ca ar fi o poveste de groaza super...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O fi adevarat, iar din ce am inteles au fost ultimile cuvinte ale mosului.Acest lucru s-a intamplat mai ales daca mosul era bolnav cu inima si sperietura i-a fost fatala.Parerea mea ca s-au intamplat si alte cazuri, dar exista si povestiri inventate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai Psihi mai erau pe dinauntru dar fiind aproape de geam capra ciugulea la ele dar normal ciugulea asa pe sticla