| WhiskeyFaraNume a întrebat:

Am nevoie de parerea si ajutorul vostru URGENT! Va rog sa nu ma luati la misto sau sa ziceti "Nu exista fantome ci oameni care au ramas la noi pe pamant (fiind morti) etc." deoarece asta inseamna FANTOMA!

Aseara, 24.VI.2014 m-am culcat cu mama (Nu radeti,a fost o cearta intre parintii mei aseara si nu a mai vrut mama sa doarme cu tatal meu). Dintr-o data, cand m-am uitat langa geam, unde era un suport pentru. flori lung cam de 1 metru si 50 CM! Acolo sunt asezate aprox. 4 ghivece cu flori, deoarece stam la bloc! M-am uitat eu si am vazut o persoana care se uita la luna...mi-a fost frica sa ma uit la ea asa ca mai aruncam o privire scurta din 2 in 2 minute! Dupa vreo 10 Minute, dupa ce ochiul meu s-a acomodat cu lumina, vad o silueta care arata EXACT la fel cu doamna mea de religie de la scoala (Acesta silueta se ruga la cer/luna)Mi-a fost atat de frica,incat m-am intors cu fata la perete (patul meu este asezat langa perete) si am stat asa juma de ora,dupa care m-am uitat iar! Silueta disparuse! Va rog, ajutati-ma! Imi este f. frica sa dorm acum in camera! FUNDA!

P.S.big grinaca aveti alte povestiri, nu ezitati sa le spuneti

14 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Eu nu cred in fantome. O viata le-aam cautat dar nu le-am gasit. Cred insă în Dumnezeu și chiar dacă ar exista așa ceva, nu mă tem. În locul tău, aș fi mers la fereastră să dezleg misterul. La fel și cu cel cu ochiul din șifonier. Trebuie să pornești de la premisa ca fantomele dacă există, sunt spirite și nu pot face nimic unui om care este materie. Sunt două entități diferite din alte lumi (după cum spun unii autori în cărțile lor. Stai liniștit(ă) și mai mult curaj în a aborda unele probleme cât mai realist

Răspuns utilizator avertizat
| AnotherOne02 a răspuns:

Ei bine, eu am stat intr-o noapte pana la 00:00 si cand am relizat ca este atat de tarziu am zis sa merg sa-mi iau pijamalele din dulap ca sa ma schimb.Cum imi era lene sa aprind lumina am luat telefonul ca sa vad ce e in dulap.Prin usa crapata a dulapului mi s-a parut ca vad un ochi, am pus telefonul sa luminese acolo si mi-a aparut o fata.In acel moment am fugit la parintii mei tipand in ultimul hal si am inceput sa tremur de parca m-am electrocutat. Timp de o ora nu mi-am simtit corpul, dar el tot tremura.
Cred ca exista fantome, dar nu avem ce face.

| AngelWhatt a răspuns:

Pai gandeste asa...
Eu sunt cineva care crede in fantome si prieteni mei o sa ma creada un nebun si nu o sa mai am prieteni fara prietenie fara prietena,fara prietena fara casatorie, fara casatorie fara copii, fara copii fara familie, fara familie singurate, singuratate ....hai ca devine plictisitorhappy
Deci sper ca te-am ajutat.
Povestica(lol) mea e asa:
S-a spart o vaza in hol si am dat vina pe fantome iar maa se enervat atat de tare incat mi mi-a dar o sapt de pedeapsa YUUUUUUUUUPIIIIII happy
Paaaaalaughing

| WhiskeyFaraNume explică (pentru AngelWhatt):

... straight face Parca am zis fara sa ma luati la misto straight face E o problema serioasa pentru. mine!

| AngelWhatt a răspuns (pentru WhiskeyFaraNume):

Nu am vrut sa te iau la misto...am vrut sa intelegi ce urmari va avea daca le vei spune prietenilor (nu neaparat ce am scris eu mai suslaughing ) dar nu voiam ca asta sa intelegi... si mie mi s-a intamplat tot ceva de genuu si o luna nu am mai avut curajul sa dorm singuralaughing dar nu am vrut sa-mi bat joc de tinehappy

| jupiter530 a răspuns:

Serios frate? fantome?
1. Fantomele nu exista
2. Poate lumina ti-a jucat o festa sau ai visat.
3. Daca tu crezi in fantome se poate intampla ca mintea ta sa vada in intunerc/zonele intunecoase siluete.Pur si simplu eu cred ca nu exista si nu vad nici pe dracu in intuneric.
4.Si ce dracu sa caute profa ta de religie la tine la geam?
Sfatul meu este sa incepi sa crezi ca NU exista fantome, nu e de ajuns doar sa zici cu voce tare ci sa si crezi... daca tu zici ca nu exista dar crezi in ele mintea ta tot va asimila unele umbre sau unele locuri in care lumina/intunericul sunt mai puternice ca asa zise "siluete"
Inca ceva incearca sa iesi cu cineva mai mare ca tine sau in cineva in care ai incredere noaptea sa te plimbi pe strada/sa stai in balcon etc...Intai cu aceea persoana apoi singur.(cel putin asta a mers la varul meu de 9 ani...Pana nu l-am luat de mana si m-am plimbat cu el de la ora 22:00 la 01:00 nu m-a crezut ca nu exista fantome.Toate strazile de pe langa casa lui le-am luat la rand de cateva ori pana s-a convins)

Si nu uita imaginatia iti joaca feste, totul vine din subconstientul tau.Te astept pe PM cu mesaje sa imi spui daca a mers ce ti-am zis mai sus.

| FlorynFlOo a răspuns:

Ce inventie. Numai eu m-am prins? Uite ce le-ai mai inventat.
1.Aseara, 24.6. 2014 si azi suntem in 23.
2. Daca erai cu mama ta de ce nu i-ai spus ei.
Pe cine crezi ca pacalesti laughing?
Funda.

| WhiskeyFaraNume explică (pentru FlorynFlOo):

1.Scuze,am gresit data, a fost 22!
2.Cum dracu era sa ii spun? : Mama, uite-o pe doamna de religie langa geam, desi stam la etajul 3 si eu vad ceva IN CASA, ea e acolo! big grin

| Alexa88088 a răspuns:

E posibil sa fii fost profesoara ta de religie, dar putea sa semene cu ea. Am vazut multe persoane pe care le-am confundat. Si intr-o jumatate de ora sigur ar fi plecat pentru ca nu are de ce sa stea atat acolo. Deci nu are de ce sa iti fie frica, a fost doar o persoana.

| WhiskeyFaraNume explică (pentru Alexa88088):

Persoana era inauntrul casei si eu stau la bloc, la etajul 3.