| danny43 a întrebat:

Salut.Azi am fugarit o pisica neagra prin curte care tot vine pe aici si am vrut doar sa o alung cand a sarit gardul un caine a sarit pe ea si a omorato este pacatu meu sau am vreo vina?

8 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Ai o mare vina, aia ca "macelaresti" limba noastra materna. In rest numai de bine si sa te "bantuie" pisica omorata pana la trecerea in nefiinta daca nu te pocaiesti.

| danay72 a răspuns:

Nu te ingrijora e bine ca iti pare rau dar nu e vina ta. Evenimentele neprevazute.

| Holiday a răspuns:

N-ai nici o vina, stai relaxat...cat priveste "pacatul" stai si mai relaxat...

| sublime89 a răspuns:

Ai facut doar cunostinta cu realitatea dura a naturii laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca si canele era negru, e jaaaleee.ai grija noaptea cand te culci.sa dormi cu grija.si sa te trezesti la timp.iti dai seama? pisica neagra, noaptea neagra, cainele negru...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar ai contribuit la uciderea ei.

| Striker14 a răspuns:

N-are nicio treba, stai linistit, asa se intampla in naturalaughing
Dar am o banuiala ca intrebarea asta e pusa la misto (la fel si cele 90% din intrebarile puse in categoria asta, macar asta nu e facuta de un fanatic big grin)

| EmilTraian95 a răspuns:

Stai linistit faptele cu consecinte neintentionate nu sunt pacate, axeaza-te mai mult pe ceea ce faci oamenilor din jur si concentreaza-ti atentia sa faci bine chiar daca nu o sa primesti totdeauna la fel si vei vedea ca vei fi rasplatit pe langa faptul ca vei avea o viata linistita daca nu pui tot la suflet.