April
| April a întrebat:

Iata o gluma citita undeva si careia v-as invita sa-i scrieti raspunsul.Mai multi oameni stau pe primul rand in sala de teatru. Spectacolul a inceput deja, cand se simte un miros oribil. Unul dintre spectatori se intoarce cartre barbatul de alaturi si-l intreaba:
-Ai facut pe tine?
Barbatul raspunde:."
Ei bine, ce credeti ca a raspuns?

16 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Eu?! Nu. Poate catelul de pe scena.
sau
Eu?! Nu. Nici n-am mancat astazi, pentru ca mi-am cumparat bilet la teatru.

| elena a răspuns:

Ieseanca mea draga, de sub poalele Cetaţuii, stiam sigur ca respunsul trebuie sa fie unul decent, pentru ca tu, nu-ti permiti ironii scrise la fel ca mine, dar eu mai un raspuns pentru "raspunsul" tau, de fapt al barbatului..."de ce?"...pentru ca el nu avea miros. Asta se subintelege, de aceea @fgravila a scris ca "nu e o gluma foarte buna?", dar tare subtila, asta o spun eu.

| DeeDee28 a răspuns:

" Nu, am facut pe tine" laughing

| JeSa a răspuns:

I se pare. Nu s-a putut abţine... o fi făcut "treaba mare pe el"(kk) sau o fi fost "gazul"(băşina) extins doar...nu mă pot abţine, râd în neştire!

| Ea12345 a răspuns:

De ce? Te-ai udat la picioare?batting eyelashes

| hominid dreak a răspuns:

Barbatul raspunde:"Actorii joaca prost."

| tarziu a răspuns:

El spune ca nu, apoi barbatul mai intreaba cateva persoane din jur si toti spun "nu".
"-AHAA, deci eu am fost!"

April
| April explică:

Amuzante raspunsurile voastre dar adevarul e urmatorul.
"Barbatul raspundebig grina! De ce?"

April
| April explică:

Nu eu am dat calificativul "stupid".

| TheToxicNightmare a răspuns:

Da, este de rau?laughing

| trololololol a răspuns:

Barbatul raspunde: "Nu, nu am facut." Primul barbat isi cere scuze ca l-a invinovatit pe nedrept pe vecinul sau, iar cei doi stau pana la sfarsitul piesei fara sa mai schimbe o vorba, cu o tensiune evidenta intre ei.

| trololololol a răspuns:

@ april:
Nu e o gluma foarte buna, nu-i asa? happy

| trololololol a răspuns:

@elena,
Sa spunem ca intr-adevar e o gluma cu subtilitate. Vad foarte clar cum ar putea fi o ironie la adresa societatii, doar ca mi se pare un mod total disgratios de a face o gluma jenanta (sincer, nu as spune-o in nici un anturaj, oricat de prost ar fi acesta) care vrea sa spuna ceva ce tinde spre serios.
Astfel ca prefer sa cred ca e la misto, sau ca nu are subinteles, decat sa cred ca cineva a ales acest mod de a se lega de o problema de imagine, de respect fata de persoanele din jur si, mai mult, de autorespect.

| nicol20 a răspuns:

Domnule iti este gura sub nas de aceea ai impresia ca miroase ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii spune vecinului cel curios ca nu. A facut in servetel si pentru ca nu avea unde sa-l arunce, i l-a bagat lui in buzunarul de la piept rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Face parte din piesa.