| silvio a întrebat:

La cine a aparut prima data masturbarea: la barbati sau la femei? Argumentati.

Răspuns Câştigător
| lia a răspuns:

Dat fiind faptul ca Adam nu a avut-o pe Eva o perioada de timp...sunt 100% convinsa ca la barbati a aparut laughing rolling on the floor

19 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Pana acum nu mi-am pus intrebarea asta. Cred ca la barbati; femeile initial erau folosite pentru reproducere, nu isi imaginau ca exista placere sexuala (din pacate, asta se mai intampla inca). Asa ca, imi imaginez, barbatii care nu aveau femei in preajma, au descoperit metoda de a se elibera de presiune. Si, pentru crestini, mai e si varianta biblica, ce vorbeste despre onan, un tip care 'varsa samanta pe jos', ca sa nu o lase insarcinata pe nevasta fratelui, parca.

lolita
| lolita a răspuns:

Cred ca la femei, din epoca de piatra cand barbatii ca si acum rolling on the floor, lasau femeile nesatisfacute, ele mai destepte, ca si acum rolling on the floorau inceput sa se satisfaca singure.

auran
| auran a răspuns:

La barbati pentru ca nu le place sa stea cu mana goalahee hee
dar, poate si la femei, obisnuite de mici sa stea cu degetul in gura l-au bagat in alta parte dupa ce au descoperit ca muscatura doare

| silvio explică:

Va mai las sa va mai stoarceti putin neuronii, si, daca nu primesc raspuns corect, voi da premiul "pe ochi frumosi" rolling on the floor

prfml
| prfml a răspuns:

Probabil la baiat, dupa ce si-a satisfacut necesitatile fiziologice a scuturat-o de mai multe ori si a inceput sa ii placa laughing

prfml
| prfml a răspuns:

Cu ocazia asta spun si un banc, 2 pescari, unul prindea peste iar unul deloc, cel care nu prindea il intreaba pe celalalt, cum prinzi tu peste? Bai, dai izmenele jos, intri in apa, pestele va veni la ea si tu ii dai cu o caramida in cap. Zis si facut, intra in apa, cel de pe pe mal vede pestele sarind la ea si sare cu gura, acum, acum dai cu caramida, cel din apa spuse asa lin, liin : mai lasa-l, mai laaaasal.

prfml
| prfml a răspuns:

@Bro acestia suntem noi oamenii, curiosi tot timpul, atata timp cat intrebarea a fost publicata intr-un mod neiritant si jignitor nu consider a fi o problema. Mai completez cu o morala, este foarte important cand faci ceva cand nu ai treaba.

| Parintele a răspuns:

Bacteriile sau masturbat primele.

| alexutzu00791 a răspuns:

Super tare intrebarea...eu cred ca la femei... Daca se pune baza pe inceputul omenirii, si ca model este Adam si Eva, eu sunt de parere ca Eva. Adam era prea docil si nu avea un model feminin pentru a se masturba(pe scurt nu stia ce i aia femeie). Eva mai vicleana, ca in acel episod cu marul, fiind femeie, si femeia se baga in orice, sau isi baga in oricelaughing, continuarea se deduce. Deci femeiasmug

| raidu2004 a răspuns:

Tinand cont ca barbati au facut cele mai mari descoperiri ma gandesc ca tot ei au descoperit si masturbarea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca la barbati. Dar sti de ce? pentru ca o avem la vedere si e mai usor, pe cand la femei era mai greu in timpurile preistorice pentru ca nu aveau didlo sau vibrator si le sangera pasarica daca folosea ruda de mazarelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi place femeia care o tine in mana si spune : Tudor, cei in mana nu-i minciuna!rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate uneori ma crucesc, cind vad ce intrebari puteti sa puneti. Chiar nu stiu de unde le scoateti rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La maimute. Serios

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avand in vedere ca manualul a aparut inainte de digital, e clar ca la barbati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masturbarea mai este cunoscuta si sub numele de onanie. Termenul provine de la legenda lui Onan. Acesta era un personaj biblic care a fost pedepsit pentru ca prin practicarea masturbarii isi "varsa semintele" ceea ce era impotriva credintei acelor vremuri.Totusi, unii cercetatori au ajuns la concluzia ca Onan nu se masturba, ci practica metoda "coitului intrerupt" (isi retragea penisul din vagin inainte de a ejacula).
In concluzie, barbatul a fost primul care sa masturbat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La gigel. dar, un pic atentie: nu la gigelthefirst!

| emokid9329 a răspuns:

La maimute laughing din cate stiu laughing

| adelina26 a răspuns:

Barbatii au aparut primii...deci laughing tongue