| Asigned2009 a întrebat:

Stimularea punctului G atat la femei cat si la barbati este un pacat ca masturbarea?

Răspuns Câştigător
| ClauditaSmile a răspuns:

Da este pacat si este tot masturbare sau sex.

11 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

In religie sexul este doar pentru procreere. Stiu ca nu sunt permise perversiunile. Nu suntem nici animale, sa facem sex..si atat. Femeia are nevoie si de preludiu (cuvinte frumoase, mangaieri, si implicit stimularea punctului g) Asadar nu cred ca este un pacat - Pana la urma de ce s-ar supara Dumnezeu ca ne simtim bine cu persoana iubita?

| anonim_4396 a răspuns (pentru SaveTheNature):

"In religie sexul este doar pentru procreere" ...GRESIT. Probabil ai vrut sa zici "in crestinism sexul este doar pentru procreere".

Favoritism, favoritism, dar hai totusi sa folosim termenii corecti. "Religie" NU inseamna "doar crestinism".

| NOname a răspuns (pentru SaveTheNature):

SaveTheNature: "Pana la urma de ce s-ar supara Dumnezeu ca ne simtim bine cu persoana iubita?".

Asta se întreabă şi cei de alte orientări sexuale.

Zeul biblic e ilogic şi crud. Se crizează ca o ţaţă isterică, când îl vede pe om savurând plăceri şi fericit. De ar fi real, l-aş trimite la psihiatrie (din penitenciar).

| SaveTheNature a răspuns (pentru NOname):

Sa stii ca toate poruncile lui Dumnezeu aau o logica foarte buna chiar.
Sa luam cateva:
-Sa nu furi,( traiesti in Romania si poti observa cu ochii tai cat de "bine" sta tara in principal furtului). furtul e urat, daunator etc.
-Sa nu ucizi (stii deja).
-Sa nu poftesti la casaaproapelui tau sau la femeia aproapelui tau. Daca intri in PROFUNZIME ( si gandeste-te bine la ce ma refer) -cauza principala a stresului in lume provine din DORINTA oamenilor de A AVEA (a avea, ce are in general sociatetea -vecinul,colegul, neamul etc) - o competite care-i face pe oameni sa se autoinrobeasca, sa se autoimpovareze, si implicit sa se streseze. Nemultumire practic. (ciuda,invide), psihicul si implicit fizicul se deterioreaza cand poftesti prea mult.
-Sa nu minti "Minciuna are picioare scurte" -Minciuna e un bumerang dureros care-ti vine direct in cap. -si minciuna e la fel de impovaratoare asupra psihicului ca, furtul, sau poftitul
-Sa nu faci fapte necurate. Astea nasc boli, psihice, fizice, si implicit probleme sociale, familiale. (adulterul, perversiunile, homo etc)
Astea sunt cateva exemple, dar pot sa-ti confirm ca STUDII MODERNE arata clar cat de importante sunt poruncileastea, studii facute de psihologi, medici etc, care chiar n-au nici o treaba cu reilgia sau cartea aia veche de mii de ani.
Trage o privire la astea:
http://en.wikipedia.org/wiki/Holmes_and_Rahe_stress_scale
http://www.hotnews.ro/......atatii.htm
http://www.perfecte.ro/love-sex/infidelitatea-dauneaza-grav-sanatatii.html

| AlexanderAdrian a răspuns:

Stii ce e cel mai nasol? ca barbatii nu au punctul G.

| AragorN88 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Da, barbatii au punctul P si nu ai vrea sa stii cum se ajunge la el.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru AragorN88):

Ejacularea prin stimularea rectala a prostatei, mda, nu am incercat ca nu ma pasioneaza povestea asta. Daca vreau sau nu vreau sa stiu e irelevant, cand vrei sa fii cat de cat informat o poti face foarte bine cu google la dispozitie. happy

| Moisie a răspuns:

Nu! Ba din contra!
Este punctul in care poti ajunge cel mai aproape de Dumnezeu, adica in al 9-lea cer!
Si asta explica motivul pentru care toti oamenii se simt fericiti cand ating acest punct atat de aproape de Dumnezeu

| KhludCiprian a răspuns:

Masturbarea nu e un pacat. Nu e nicaieri definita ca un pacat. Similar, stimularea punctului G este o forma de masturbare (sau inceputul eu) si la fel nu e un pacat.

Deci amblee sunt la fel de pacatoase: nu sunt definite ca pacat nicaieri (cel putin nicaieri in Biblie).

| Cyrano a răspuns:

Da, este pacat! Malahii!

| IHateEverything a răspuns:

Asta este cea mai stupida intrebare pe care am citit-o. cum sa intrebi ma asa ceva rolling on the floor)