| alexa90_3066 a întrebat:

Considerati ca masturbarea la fete/femei este un pacat? Argumentati.

Funda happy.

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E la fel de pacat ca si la baieti, nu vad de ce fetele ar comite un pacat mai grav ca baietii faptul ca se masturbeaza

| PussicatDolls a răspuns:

Eu una o consider lipsa de ocupatie oh go on

| mutafkta a răspuns (pentru PussicatDolls):

Lasa ca mai cresti tu.

| h3r a răspuns:

Din punct de vedere religios, atat masturbarea, sexul, placerea, ispitele cat si tentatiile sunt un pacat.
Dar pana la urma, totul este o placere.
Pentru o femeie nu este un pacat masturbarea, la fel si la baieti.

Take care.

| Andrei1859 a răspuns (pentru h3r):

Ispitele nu sunt păcate atâta timp cât nu sunt puse în practică.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ar fi? Adica la fete sa fie pacat si la baieti nu? nu e corect!crying crying crying

| Zabbyel a răspuns:

Dorintele pământesti sunt considerate pacate acolo sus(sexu bogatia si altele)
dar nu este mai pacat sa stai nemasturbată/nesatisfăcută?
dale d r e a c u de pacate si traieste cum doresti si pofteste la ce vrei.

| alexa90_3066 explică (pentru Zabbyel):

Nu era vorba despre mine, era o intrebare pusa din curiozitate...ms de raspuns happy

| Zabbyel a răspuns (pentru alexa90_3066):

Hmm sa te cred? rolling on the floorrolling on the floorlaughing sa nu te cred?laughing)

| alexa90_3066 explică (pentru Zabbyel):

Poti crede ce vrei, important e ce cred euwinking...

| Cosmin1I a răspuns:

Normal ca nu este pacat:p

| SugarSkull a răspuns:

Este pacat, Dumnezeu te va pedepsi cu nuiaua.