| AvalohAlyn a întrebat:

Nu ma lasa mama sa imi iau bicicleta din nou(am avut 4 in trecut)
sad Zice ca sunt multe masini si poate da masina peste mine sa-mi sara ketchupul pe naslaughing Ca pana la faleza e drum lung sau pana la parcul central. Drum de mers.Are dreptate?laughing Nu radeti, ba.Sa-mi iau bicicleta sau nu?laughingTotusi am 21 de ani de azi.Si,mamei ii e frica sa nu auda:baiatul dumneavoastra a suferit un accident...i-au cazut pe rand nasul, ochii si gura iar un picior e la sofer in masinalaughing

Voi ce ziceti? Nu-i asa ca am o mama hiperprotectoare?crying((

Vreau bicicletacrying(((((

Răspuns Câştigător
| Whaveya a răspuns:

Asa si trebuie. Adica, asa sunt mamele. Le vor numai binele copilului / copiilor, indiferent de varsta. Ma, poti face ce vrei, esti major, dar mai bine ti-ai asculta mama, ca nu stii ce bezmetici au carnet. Gandeste-te ca daca ti s-a intampla ceva, mama ta ar fi distrusa pe viata. De ce nu strangi pentru o masina? Pui credit la banca, te mai ajuta si parintii, si iti asiguri o masina. Cate are masina si nu are bicicleta! Totul ramane la alegerea ta, amice. Pune-te doar oleaca in postura mamei tale "hiperprotectoare" si trece-ti prin cap ganduri negre, cum ar fi sa-ti moara copilul intr-un accident. Te-ai imbolnavi de atata durere! Este un subiect foarte important, deoarece poate face diferenta dintre viata si moarte, iar o asa greseala iti poate nenoroci familia! De asemenea, am citit odata intr-un ziar numai accidente cu biciclisti sau motociclisti! Atat de grave erau, incat cand l-am cumparat era printre ultimele! Te rog, multumeste-i mamei ca este asa protectoare, fiindca unele mame nu ar da nici 2 bani pe semenii sai. Ea este mana ta dreapta in perioada copilariei. De la ea ai invatat totul si un multumesc nu ar strica. Gandeste-te doar un pic ca o astfel de greseala mortala i-ar strica viata pe care o mai are, trezindu-i toate amintirile cu tine! Ar plange in fiecare seara dupa tine! N-ar dormi deloc noaptea! Datorita mamei existam pe pamantul asta! Datorita mamei vorbim, mergem, iubim, gandim! Unii copii sunt parasiti la orfelinat de mamele lor si sufera acolo dupa ele!
O mama distrusa inseamna un viitor infernal! Un viitor infernal inseamna iad! Iad se gaseste in mama ta! De asta suntem oameni, ca sa ne pese!

Imi pare rau ca am insistat pe acest obiect, dar mama este primul si ultimul cuvant din vocabularul nostru!
Mii de poezii au fost dedicate mamei! De ce? Pentru ca mama face cat o mie de poezii! Nu stiu ce m-as face daca nu as avea mama! As plange in fiecare zi dupa ea! Nici nu vreau sa-mi imaginez!
Mersi ca mi-ai citit romanul, dar acest subiect umple peste 500 de pagini! Acesta poate continua, dar ar fi prea multe de spus!

| AvalohAlyn explică (pentru Whaveya):

sad

Ai dreptate mare.

Eu doar am vrut sa fac putina miscare..intr-un mod in care imi place.

Asta e..nu cred ca imi mai iau bicla.

Multumesc de ''roman''.

Ma ajuta, Whave.

Muuuultumesc!

| Whaveya a răspuns (pentru AvalohAlyn):

N-ai pentru ce. Si sa stii ca exista si alte modalitati de facut miscare care-ti pot fi pe plac, unele nepericuloase.

21 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Faza e că tu ai cam obișnuit-o pe mama ta să te aibă în mână. Trebuia să începi încetul cu încetul să îți iei propriile decizii și să îți iei viața cât de cât în mână...Tu cum crezi că a reacționat mama când am făcut ca un nebun că voiam să mă urc în vârful muntelui pe beznă la miezul nopții? Totuși am făcut-o...Bine, nu am făcut-o laughing Când am văzut ce întuneric e pe acolo m-a apucat frica și nu m-am dus prea mult. Totul era ca să mă uit la momentele de glorie ale constelațiilor Perseus și Cassiopea.

| AvalohAlyn explică (pentru T0T):

Ea m-a invatat asa, m-a cocolosit de cand eram mic.M-a tinut in puf.Si uite acum rezultatul.sadDar mi-a vrut binele.E hiperprotectoare.Singurul copil sunt, e normal.

| T0T a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Trebuie să o dezobișnuiești făcând ce ți-am spus. Baftă.

| AvalohAlyn explică (pentru T0T):

Okey.Mersi.

| KamaSutra a răspuns:

Ia-o fara sa stie big grin

| AvalohAlyn explică (pentru KamaSutra):

Si unde o pun ca nu e chiar mica.laughing

| KamaSutra a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Stai la casa sau la bloc? thinking

| SergiuBoss11 a răspuns:

Ba,la 21 de ani, unii au masinalaughing, tu nici macar o bicicleta amarata nu primesti.

| AvalohAlyn explică (pentru SergiuBoss11):

Altii BMW, altii caruta, altii bicicletalaughing

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Ca aia care au o iapa, un manz si o caruta si striga "pepeni pepeni"laughing.

| Geanin a răspuns:

Stai, ai 21 de ani si ziceai ca esti la liceu?

| AvalohAlyn explică (pentru Geanin):

Da ma.Am amanat 2 ani de zile scoala din probleme medicale.happy Acum sunt a 12.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Eu a trebuit sa ma rog de mama 3 ani de zile sa ma pot dezvirgina. I KNOW THAT FEEL BRO

| Hitler666MD a răspuns:

Ai noroc, de asa o mama.

| Unicornaş a răspuns:

Da. Fi bucuros ca o ai. big grin Nu e nimic mai important pe lumea asta decat mama. happy Daca tu chiar vrei bicicleta, spune-i ca vei fi atent laughing si ca totusi ai 21 de ani! laughing
p.s. se pare ca nu te-ai lasat de TPU. big grinbig grinbig grin ce te-a facut sa te razgandesti?

| AvalohAlyn explică (pentru Unicornaş):

Da.Asa este.
Se pare ca nu gasesc iesirealaughing Dar incepe sa-mi placa ca nu o gasesclaughing)

| Lisiele a răspuns:

I-ati si tu o tricicleta sau o bicicleta fara roti.
Sau http://postimg.org/image/gvdirk7bn/