| FataȘarpe a întrebat:

Nu stiu de voi. Dar la mine am probleme cu soarecii, gandacii si mucegaiul in casa. Asta e. Casa e veche de peste 80 de ani.
Dar astazi cand veneam din bucatarie ghici ce: soarecele pe masa, furandu-mi sarateaua! Sarateaua mea!

Nu vreau sa-l omor. Cu asta se ocupa restul familiei.
Daca l-as prinde. I-as da drumul dar stiu din experienta ca se intorc. Daca i-l dau de mancare la sarpe. E posibil sa-l imbolnaveasca sau sa il otraveasca(soarecii nostri sunt dubios de destepti. uneori nu pot sa dorm gandindu-ma ca o sa ma omoare sau ca sunt posedati... plus ca nu mor de a otrava de soareci! damn!)

Ce sa fac?

19 răspunsuri:
| ToKen a răspuns:

Sa te imprietenesti cu sobolanii si sa impartiti saratelele.
Dupa care ii poti dresa sa fure saratele de la alti oameni.

| RAY a răspuns:

Du-te cumpara lipici e asa bun, pune lipici pe un carton si niste mancare pe el, vezi ca nu e de gluma ca infecteaza ceea ce manca din pacate, otrava e din ani 69 ei sau adaptat la ea

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

A da. Buna metoda asta.

| Drimmero a răspuns:

Indeparteaza-l pana nu face pui, nu de alta, dar mi-e ca se inmulteste numarul celor vazuti de tine! Pune ceva otrava, sobolanii/soarecii sunt focare de infectii, iti risti sanatatea pe langa ei!

| FataȘarpe explică (pentru Drimmero):

E plin prin pereti de ei. Cred ca sunt in jur de 7
Se ocupa ai mei

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

E reclama aia la TV. pest repeller
poate ajuta happy

| FataȘarpe explică (pentru DoarBogdan):

Am. Ii doare in cot de el. Nu stiu ce fel de soareci sunt astia. Dar urca pe mese. Trag pungile cu paine spre gaurile din pereti. si au mutat un cos cu nuci!

| DoarBogdan a răspuns (pentru FataȘarpe):

A. Ai pisica? :3

| FataȘarpe explică (pentru DoarBogdan):

Nu... as vrea eu

| DoarBogdan a răspuns (pentru FataȘarpe):

Pai pisica atunci. Ti-o imprumut pe a mea, ca si asa ma enerveaza laughing

| FataȘarpe explică (pentru DoarBogdan):

No thanks. laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru FataȘarpe):

Hai te rog. Ca mi-a sarit pe spate odata laughing

| FataȘarpe explică (pentru DoarBogdan):

Nu nu nu. :3

| DoarBogdan a răspuns (pentru FataȘarpe):

E, bine. te tin eu minte big grin

| Doub a răspuns:

Mănâncă-l. :3

| Idkidk a răspuns:

Mută-te. happy
Glumesc, ia nişte capcane, lipiciuri, pest-repeller.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei mananc doar muste, dar daca vrei iti vin in ajutor big grin

| Trixy65 a răspuns:

Saoreci in casa? No problem, bro! Tigaia Dry Coocker ridica muntii din loc! Cumpara una la DOAR 200 lei si da-le in cap! Mai primesti inca UNA ca sa pocnesti sapte dintr-o lovitura!

| Amsm a răspuns:

Stiu sentimentul cu soarecii. S-au "desteptatit" ca eu am pus lipici si am vazut cu ochii mei cum l-a ocolit de o gramada de ori si am pus in toate colturile camerei. Sugestie: grau otravit in gaurile lor si lipici in colturi sau pe unde vezi ca se ascund. numai sa nu iti moara prin casa si sa nu stii de ei, ca o sa miroasa ca la morga. Succes!