| Spudre1 a întrebat:

Hei, am 17 ani inca locuiesc cu mama mea, recent am descoperit ca avem soareci in camara si ca sa scapam de ei am cumparat lipici special, eu i-am recomandat mamei mele otrava de soareci dar nu e de acord, spune ca nu e eficienta, ma rog, dupa ce soarecii vor fi prinsi in lipici va trebui sa ii omor, vreo metoda rapida si usoara?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Asta e cea mai buna, le arunci in apa se vor ineca, ei sau adaptat la otrava nu le afecteaza

3 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Mda, nu stiu de ce ti-a fost stearsa intrebarea cu proful de mate (cel putin eu nu o mai vad).
Daca zici ca din cauza mamei tale se comporta asa cu tine nu prea ai ce face, poate sa te muti in alta scoala pentru ca gandirea nu poti sa i-o schimbi. Sau sa inveti asa de bine incat sa nu mai aiba nimic de obiectat la adresa ta.
O prietena de-a mea a ramas corigenta in liceu la chimie pentru ca mama ei era tot profesoara de chimie in acelasi liceu si profele nu prea se intelegeau. Deci mai sunt si profi din astia nebuni. Eu personal nu prea am intalnit profi care sa se ia de elevi fara niciun motiv (fara ca acei elevi sa ii fi deranjat). Stii cum e, orice padure are uscaciunile ei.

| cerooscuras a răspuns:

Decat sa dai banii pe toate porcariile si otravurile mai bine ai investi intr-un aparat cu ultrasunete care combate daunatorii, un pest-reppeler mai exact, am si eu unul de-asta si de atunci n-am mai avut probleme cu rozatoarele

| Bennyhill a răspuns:

Găsiți la veterinari pastile pentru șoareci, imprasiatile prin casa. Șoareci vor manca din pastile, li se va face sete și vor pleca pe unde au venit așa că nu vor muri în casă și nu va mirosi. Nu lăsați apa descoperită in casă