| Andreea987654321 a întrebat:

O serie de intrebari usoare voi da raspunsurile corecte dupa ce se vor mai aduna cateva raspunsuri. Dau funda celui care spune toate raspunsurile corecte big grin

1. Ce se afla intre 2 dealuri?(Corect o vale) Dar intre munte si vale?

2. O pisica alba se urca intr-un copac, cum se coboara?

3. La jumatatea unei apei (rau) se afla un ratoi care face un ou. De care parte va apartine oul? de Romania sau de Bulgaria?

4. Un avion se prabuseste intre fasia Gaza si Israel. Unde vor fi inmormantati supravietuitorii?

Răspuns Câştigător
| BluishAngel a răspuns:

1.Un deal sau conjunctia "si"
2.Tot alba
3.Ratoiul nu face oua tongue (si oricum cine spune ca raul se afla chiar intre Romania si Bulgaria? )
4.Se spune ca sunt supravietuitori deci nu pot fi inmormantati.

E corect? happy

| Andreea987654321 explică (pentru BluishAngel):

E primul raspuns corect, FELICITARI!

16 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Ușoare.
De aceea le știe toată lumea.

| CriminalăÎnSerie a răspuns:

Nu îmi pasă.

| Andreea987654321 explică (pentru CriminalăÎnSerie):

Decat sa comentati astfel de lucruri mai bine nu te chinuiai sa scrii...sad

| ady123 a răspuns:

1.Un deal
2.Tot alba
3.Ratoiul nu face oua
4.Nu vor fi inmormantati

| RndunelPisic? a răspuns:

1-''si''
2-alba
3-ratoi+baiat. =nu face oua.
4.de cand trebuie inmormantati supravietuitorii?

| єχcєєℓ a răspuns:

1.Doua dealuri
2.La fel, alba
3.Un ratoi nu poate face oua.
4. Daca sunt supravietuitori nu sunt morti, ceea ce inseamna ca nu vor fi inmormantati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Un şofer de Dacie fericit.
2. Cu ajutorul pompierilor.
3. " Răţoiul şi ouăle de râu ". Partea Bulgariei, că noi avem " Cloşca cu puii de aur ".
4. Nu vor exista supravieţuitori, deoarece chiar dacă ar reuşi să supravieţuiască, vor fi împuşcaţi de către ambele părţi, fiindcă n-ai specificat ce naţionalitate au oamenii de la bord.

| Andreea987654321 explică (pentru anonim_4396):

Bravo si tie, mi-au placut mult si raspunsurile tale...

| Almássy a răspuns:

1.alt deal 2.la fel de alba 3.ratoii fac oua? eu stiam ca ratele 3. daca sunt supravietuitori nu sunt inmormantati dar tot ce se poate

| PinkPanter a răspuns:

1.Un deal
2.Tot alba
3.De partea ratoiului
4.Nu vor fi inmormantati

| PinkPanter a răspuns (pentru PinkPanter):

Scz 3 Ratoiul nu face oua

| SmartLie a răspuns:

1 - Si
2 - Alba
3 - Ratoiul nu face oua
4 - Nu sunt inmormantati big grin

| xLove a răspuns:

1. Si
2. Alba
3. Ratoiul nu face oua!
4. Daca's supravietuitori, cum sa-i ingroape?

Craciun fericit!

| Sandu_Daniel_1999 a răspuns:

1.Un deal sau conjunctia "si"
2.Tot alba
3.Ratoiul nu face oua tongue (si oricum cine spune ca raul se afla chiar intre Romania si Bulgaria? )
4.Se spune ca sunt supravietuitori deci nu pot fi inmormantati.

| alexandrabucur30000 a răspuns:

1.si
2.tot alba
3.ratoiul nu face oua
4.nu se inmormanteaza ca sunt supravietuitori adica sunt vii