| tzintar a întrebat:

Politia gaseste un om de afaceri mort in biroul sau, cu un pistol in mana si un glont in cap. Langa el un casetofon. Detectivul porneste caseta si aude inregistrarea: "Nu mai pot trai in halul asta. Trebuie sa-mi pun capat"... si impuscatura.
Ancheta porneste pentru a stabili daca omul de afaceri s-a sinucis sau a fost asasinat. Tu cum l-ai sfatui pe detectiv?

1 s-a sinucis
2 a fost asasinat
3 nu se poate spune, asa ca trebuie demarata o ancheta

13 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Destul de logic ca trebuie demarata o ancheta...
oricine putea sa inregistreze acea caseta si sa insceneze moartea afaceristului! *poate sub amenintarea armei *
E suspect faptul ca se aude impuscatura pe acel mesaj!
AIci poate sa fie un indiciu important!
Daca caseta se oprea in acel moment atunci omul cel mai probabil a fost ucis...pentru ca nu avea cine sa opreasca acea caseta!
daca in schimb caseta mergea in continuare. atunci poate sa fie un indiciu ca omul s-a sinucis!
Trebuie demarata o ancheta completa...

| Kazimir a răspuns:

4. toate cele de mai sus

| Fragile a răspuns:

Verde.Răspunsul este verde.

| Nuvăsufăr a răspuns:

E logic ce s-a întâmplat, dar aşa e procedura...

| CoMyYySiAtat a răspuns:

Da ma da, s-a sincis si a venit fantoma din mormant sa inchida inregistrarea!

| Bot a răspuns:

L-a omorât altcineva pentru ca nu avea cum sa închidă casetofonul.

| DarQueen a răspuns:

Nu e logic?

| GodInLol a răspuns:

Ce ma, v-ati facut specialisti acum?

| cıσccσʟαтα a răspuns:

2.a fost asasinat.
altfel cum ar fi putut opri caseta?

| Selly13 a răspuns:

A fost asasinat!

| DaughterOfMoon a răspuns:

Este raspunsul 3

| Andrei_Craciunoiu_1987 a răspuns:

Nu poate a zis el asa si a fost asasinat si ia lasat pistolul in mana deci este 3

| niki2020 a răspuns:

2 A fost asasinat pentru ca asasinul a derulat caseta inapoi.Mortul nu mai putea sa faca asta dupa impuscatura ca era ocupat sa tina pistolul in mina.Ma mir ca nu v-ati dat seama