| Neagu_Ndc_1977 a întrebat:

Politia gaseste un om de afaceri mort in biroul sau, cu un pistol in mana si un glont in cap. Langa el un casetofon. Detectivul porneste caseta si aude inregistrarea: "Nu mai pot trai in halul asta. Trebuie sa-mi pun capat"... si impuscatura.
Ancheta porneste pentru a stabili daca omul de afaceri s-a sinucis sau a fost asasinat. Tu cum l-ai sfatui pe detectiv? a)s-a sinucis b)a fost asasinat c)nimeni nu stie

9 răspunsuri:
| Furculingură a răspuns:

Cine a derulat caseta? Caseta a fost derulata. E asasinat.

| TheKillerOfKillers a răspuns:

Cine a oprit inregistrarea? Eu cred ca a fost obligat sa se sinucida si sa vorbeasca la inregistrare.

| GiAnca a răspuns:

Raspuns final:a)s-a sinucis.
Deoarece spune clar:''Trebuie sa-mi pun capat"

| Urpaniel a răspuns:

Sinucidere, însă obligat de cineva.

| TheDifference a răspuns:

A fost asasinat.
1) Se aude si impuscatura pe caseta deci el e mort si totusi cineva trebuia sa opreasca inregistrarea.
2) Din detaliile date de tine nu ne dam seama daca detectivul a derulat caseta sau era derulata.

Deci tind spre asasinat.

| raducebotari a răspuns:

A fost asasinat deoarece detectivul trebuia sa deruleze caseta si apoi sa asculte.

| Nice_Vizy_1990 a răspuns:

A

| Lynnw534 a răspuns:

Daca omul de afaceri s-ar fi sinucis, detectivul ar fi trebuit mai intai sa deruleze caseta inapoi ca sa auda inregistrarea

| Neagu_Daniel_1992 a răspuns:

A fost asasinat.Cred