| CrucifiedCountess a întrebat:

Politia gaseste un om mort, cu un pistol in mana si un glont in cap. Langa el un casetofon. Detectivul porneste caseta si aude inregistrarea: "Nu mai pot trai in halul asta. Trebuie sa-mi pun capat"... si impuscatura. Poate trage o concluzie detectivul?

Răspuns Câştigător
daniela
| daniela a răspuns:

Daca tot vroia sa se sinucida ar fi terminat fraza si dupa aceea "poc!" asa ca - ASASINAT

16 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Poate trage o concluzie: Asasinat, clar.

| psiholoaga a răspuns:

Daniela: in plus, daca s-ar fi sinucis, cine ar fi dat rewind la caseta? Ca aceasta sa inceapa cum dai play, cineva trebuia sa ii dea rewind. Am si eu reportofon si, desi e performant, ramane la punctul din inregistrare in care l-am oprit.

| psiholoaga a răspuns:

Grim, dar nu zice ca e vocea lui pe casetalaughing

regis
| regis a răspuns:

De unde ati scos reportofonul digital? Eu citesc despre un casetofon si o caseta. Raspunsul asteptat este cel dat de psiholoaga, fara a fi insa un raspuns corectt. Un detectiv va analiza toate variantele posibile, pentru ca nu avem niciun indiciu care sa ne arate ca cel care a apasat pe tragaci a derulat si caseta. Caseta putea fi derulata de exemplu de cineva care a ajuns ulterior la fata locului sau de un martor al accidentului.

| selef a răspuns:

Detectivul poate trage...

daniela
| daniela a răspuns:

Doamne numai detectiv sa nu fi...

| CrucifiedCountess explică:

Puteti alege intre: 1)a fost asasinat
2)s-a sinucis
3)a avut loc un accident

| Wtf9000 a răspuns:

S-a sinucis. De ce s-ar mai fi inregistrat, daca tot a fost asasinat?

| Wtf9000 a răspuns:

Si cine s-a inregistrat? Asasinul? rolling on the floor

| Parintele a răspuns:

Nu. Trebuiesc verificate mai multe piste.

| valsulnorilor a răspuns:

Doamna Psiholoaga daca reportofonul de digital se schimba lucrurile.
Detectivul nu poate trage o concluzie si nici nu are dreptul sa o faca.
In cazul de fata in urma cercetarii la fata locului ce se va efectua de catre specialisti criminalisti din cadrul politiei cu specialistii criminalisti din partea parchetului si cu procurorul de caz se vor aduna probe materiale care vor fi coroborate cu declaratii ale martorilor, expertiza balistica si necropsia cadavrului apoi se va trage o concluzie.
Despre decesul unui om nu ne putem da cu parerea!

| Mya a răspuns:

Sinucidere: a) nu a mai avut rabdare sa-si termine fraza si "boom"! laughing a apasat mai repede pe tragaci! sau b) tot o sinucidere, in timp ce-si pregatea discursul, concentrandu-se prea mult, a uitat ca are degetul pe tragaci...si boom in nou!hee hee

| nellyneliana a răspuns:

Daca s-a auzit impuscatura...cine a derulat inapoi casetofonu?- asasinat

| andreea_8479 a răspuns:

Hmmmm...eu cred ca ar trebui sa cerceteze putin
sa vada ce fel de persoana era sa vorbeasca putin cu prietenii lui, familia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei concluziile nu conteaza atat de mult ca si probele si dupa o autopsie si dupa verificarea probelor isi vor da seama daca s-a sinucis sau a fost omorat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cineva era suparat pe viata, a facut inregistrarea si poc... a tras, dar i-a tremurat mina si l-a nimerit pe ala de lunga el. Nefericitu rolling on the floor