| CainePeVine a întrebat:

Politia gaseste un om de afaceri mort in biroul sau, cu un pistol in mana si un glont in cap. Langa el un casetofon. Detectivul porneste caseta si aude inregistrarea: "Nu mai pot trai in halul asta. Trebuie sa-mi pun capat"... si impuscatura.
Ancheta porneste pentru a stabili daca omul de afaceri s-a sinucis sau a fost asasinat. Tu cum l-ai sfatui pe detectiv?

1. A fost asasinat.
2. S-a sinucis.

Dati raspunsul si explicatia.Cine nimereste primeste funda. Aveti timp pana la ora 20:30.Am mai postat si alte intrebari. Daca nimeni nu nimereste funda este primita de cel care a dat o explicatie cat mai convingatoare.

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Iată că eu dau răspunsul la 20:49 şi e primul răspuns.
În fine, eu l-aş sfătui pe detectiv să meargă pe asasinat. De ce?
Pentru că ai spus acolo că el a pornit casetofonul. Ei bine, dacă ar fi fost sinucidere, casetofonul ar fi rămas pe play şi caseta la capăt pentru că afaceristul era mort.
Aşa, caseta era setată pe discursul de adio, cine a făcut asta decât asasinul?
Salut.

3 răspunsuri:
| Dmonik a răspuns:

A mai fost aceasta intrebare pe tup, iar raspunsul corect e cel al lui kongeriket.

| CainePeVine explică:

O sa mai pun si alte intrebari mai grele atunci

| PrincessConsuela a răspuns:

laughing tare