| GigiDin13 a întrebat:

Sa spunem ca mergi pe un drum in Tibet. Trebuie sa ajungi in orasul X. Tot ce stii este faptul ca esti pe drumul cel bun, insa, la un moment dat dai de o rascruce. Acolo este un calugar. In tibet sunt 2 feluri de calugari, cei care spun mereu adevarul si cei care mint mereu. Nu poti stii ce fel de calugar este cel de la rascruce. Ii poti adresa o singura intrebare. Ce intrebare ii adresezi sa ajungi pe drumul cel bun?

12 răspunsuri:
| єχcєєℓ a răspuns:

Unde gasesc un bordel? Vii cu mine? Fac eu cinste!

| anonim_4396 a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Nts, nts, ai ajuns sa duci la tine acasa chiar si calugari.

| GigiDin13 explică (pentru єχcєєℓ):

Trebuia o singura intrebare

| єχcєєℓ a răspuns (pentru GigiDin13):

Bun.Reformulez.
"Ma conduci la un bordel? Fac eu cinste"

| Lαrisα a răspuns:

Daca ti-as cere sa imi arati drumul corect ce mi-ai raspunde?

| GigiDin13 explică (pentru Lαrisα):

Nu mere ca ala ar zice ceva de genu ti-as zice ca e asta

| Lαrisα a răspuns (pentru GigiDin13):

Exact. Daca spune adevarul, imi va arata drumul corect. Daca minte, ar trebui sa imi arate drumul gresit. Iar la intrebarea "daca ti-as cere sa imi arati drumul corect ce mi-ai raspunde?" daca mi-ar indica drumul gresit ar insemna ca el sa spuna adevarul…si tocmai de aceea el schimba raspunsul si ma indreapta spre drumul cel bun.

| Fernando9Torres a răspuns:

Auzii,tuu...frumosule,daca nu imi spui care e drumul cel bun...s-ar putea sa ai soarta acestei broaste

http://youtu.be/-hL6YfXnOWY?t=13s

| unprietenaproape a răspuns:

Drumul din fata mea ma duce spre orasul y?

| pufuletziii a răspuns:

Ce-ai mancat aseara? Eu ciorba.

| ℓανιηια a răspuns:

Ai un GPS?

| pepsi99 a răspuns:

Cat mincinosi sunt aici? Cel bun va spun 1 si celalalt va spune alt ceva