| XxXxAlessiaXxX a întrebat:

Sall! spuneti-mi niste amintiri amuzante din viata voastra. Funda Va zic si eu una. Aveam 10 ani si am mers cu o prietena la bunicul ei acasa, bunicul ei fiind singur de vreo 3 luni Bunica ei care era o femeie foarte rea si zgarcita, murise. Bunica ei tipa intruna la prietena mea fara motiv si cand facea ceva gresit I don't want to see.Cand punea mana pe ceva urla la ea la fel si atunci cand punea mana pe ceva. Bunicul ei e un om foarte detreaba desii are 87 de ani alearga ca un tanar.Si sa revenim la poveste. Ajunse la casa bunicului ei, bunicu fiind un om primitor nea servit cu miere de albine, gogosi, biscuiti, eugenii, suc si parca astea nu ar fi fost de ajuns a vrut sa se duca pana in piata sa ne cumpere niste fructe mai mult suc mai multe dulciuri.Noi fiind copile si fiind si foarte curioase mai ales ca prietena mea nu a avut niciodata ocazia sa se uite mai atent la obiectele din casa bunicului ei pentru. ca cum spuneam bunica era... Noi neam hotara sa "cotrobaim",(nu aveam nici un gand sa furam ceva sa stricam sau sa facem ceva rau), si am dat de un fixativ, am hotarat sa ne facem parul am luat niste clame, o perie de par si ne-am dus in camera unde era oglinda ne faceam parul linistite cand o vad pe prietena mea ingalbeninduse la fata, ramasesera nemiscatta si scapasera fixativul din mana, eu mam aplecat dupa fixativ si ea mi-a zis incet la ureche cu un glas tremurat "fata tu stii ca aici a murit bunica mea:o". Eu mam speriat atat de tare incat am aruncat fixativul dupa canapea, neam inbratisat si apoi spate'n spate am mers pana in camera unde era telefonul ne-am asezat pe canepea inbratisate si am sunat'o pe mama prietenei mele sa ne tina de vroba si surpriza, nu aveam semnal, ea imi spusesera ca vazusera la TV ca in camera unde nu ai semnal e o fantoma"eram copii"in momentul ala neam speriat si neam strans mai tare in brate laughing. Stiu ca nu e atat de amuzant dar cand ne aminitm asta eu cum priietena mea mereu radem pe saturate. Oricum bunicul ei a venit intr'un final si totul a fost bine. Scuzati greselile de ortografie.

10 răspunsuri:
| PotcaPădurii a răspuns:

M-am speriat mai mult de greselile gramaticale...

| CautNume a răspuns:

Eu mi-am pierdut din viata 1 minut...

| anonim_4396 a răspuns (pentru CautNume):

O ţigară scurtează viaţa cu 7 minute, dar măcar merită, nu?

| GhostStar a răspuns:

Mi-am pierdut 30 de secunde din viata citind asta...

| Woodenpints91 a răspuns:

Mi-e lene să citesc tot. Zi-mi direct cine-a murit.

| Pufi1999 a răspuns:

Nu dau nicio amintire, dar nu inteleg de ce naiba v-ati speriat asa de tare!

| SergiuBoss11 a răspuns:

laughingrolling on the floorCine face un rezumat la romanul de mai sus ii dau eu fundarolling on the floor

| Clătită a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Cănd era mică fătuca asta o scăpat fixativu. punct

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu puţin timp în urmă, am cumpărat de la bărbaţii în negru un ştergător de memorie, şi acum nu mai am nici o amintire sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand eram eu mic eram praslea cel voinic si am fost sa ma bat cu zmeul dar acesta era in concediu medical asa ca m-am suparat tare rau si m-am plans pe plans, plangeam eu da plingea si calul de mila mea asa ca pina la urma a venit bunicul prietenei tale si a zis un banc tare nostim, asa ca amintirea ta, stiu ca nu e atata de amuzant dar atit eu cat si calul radem de ne prapadim cand ne aducem aminte