| anonim_4396 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare happy deci sper sa ma intelegeti :
>bunicul- tata
} ei sunt verisori.
sora >bunicului-baiat

baiatul imi este unchi nu?

neam de a cata speta sunt eu cu unchiul meu?

suneti-mi va rog sunt doar curioasa big grin

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Toti fratii tatalui/mamei iti sunt unchi si toate surorile tatalui/mamei iti sunt matusi si toti/toate iti sunt rude de gradul III. Fii si fiicele acestora iti sunt veri primari/verisoare primare si rude de gradul IV. Numai bine!

4 răspunsuri:
| diavolitadulce a răspuns:

Cum adica tatal si bunicul tau sunt verii? nu are nici o logica ce ai spus tu. deci ori iti vine bunic ori unchi. din ce am inteles eu. incearca si tu sa fii mai explicita

| dydydeea a răspuns:

WOW.Din propria experienta iti spun ca o problema mai grea de matematica nu am mai gasit nicaieri laughing laughing Toate probleme de la mate au rezolvare dar problema ta ''ba'' rolling on the floor laughing ce complicat...cum ti-au zis si ceilalti ''fii mai explicita''

| Tut_Tutu_1994 a răspuns:

Foloseste cuvinte nu semne, sau daca vrei include o harta cu ce inseamna fiecare semn ca eu nu inteleg ce >bunicul- tata inseamna...

| RebySweety a răspuns:

N-am inteles nimic!