| DelilahhValillah a întrebat:

Bunica mea mi-a zis ca pe vremea ei se dadea cu zahar amestecat cu apa pe post de fixativ. E adevarat ca zaharul cu apa pot inlocui fixativul?

Răspuns Câştigător
| adriana996 a răspuns:

Stiu! Suna oarecum ciudat.dar da, este adevarat! Si mama imi spunea lucrul asta.Mai sunt si alte trucuri pe post de fixativ, de exemplu: pasta de dinti si berea. Oricum in ziua de azi e mult mai indicat un fixativ cumparat din magazin, mai demult se foloseau astfel de trucuri pentru ca nu existau bani si nici tehnologie pentru poducerea unui fixativ.

14 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Ma gandesc ca tine.Dar gandeste`te ce inestetic este.Sa`ti simti parul lipicios.Macar cu fixativ se face tare si lucios.Ma gandesc ca e un adevarat cosmar sa te speli si sa te piepteni dupa aceea.Plus ca atragi insectele.

| tpuu a răspuns:

Incearca si ai sa vezi ce rezultat reiasa din acest amestecwinking

| Liniuta a răspuns:

Nu stiu de fixativ.Dar stiu de gel de par : apa cu sapun rolling on the floor
Mai bine ia-ti un fixativ laughing

| PetreConstanta a răspuns:

Daca vrei sa spuna lumea ca ai paduchi da-ti Draga vezi si tu ca a evoluat lumea

| Loyd06 a răspuns:

Da! Este adevarat. Dar daca nu te speli dupa ce il folosesti, o sa faci matreata. Ti-o spun din proprie experienta. Eu as zice sa incerci sare de lamaie.

| Gini a răspuns:

Da este adevarat.

| Baky a răspuns:

Eu situ pe o fata care a folosit apa si zahar si a facut matreata

| Castorul a răspuns:

Se poate, dar nu e indicat pentru ca o sa atraga multe insecte (in special muste) happy

| Shelovesya a răspuns:

Da pot inlocui fixativul dar nu o sa tina atat de mult

| Maddieeee a răspuns:

Cred ca te-a pacalitt`!laughing)

| DelilahhValillah explică:

Multumesc pentru raspunsuri, nu aveam de gand sa incerc, eram doar curioasahee hee

| Dudah a răspuns:

rolling on the floor
o sa se adune muștele în parul tău
rolling on the floor
laughing

| rasistu a răspuns:

Da am incercat da nu e de dorit pentru ca faci paduchi si alearga mustele dupa tine. Funtita pls tongue

| anonim_1794 a răspuns:

Da si foarte tare da la o vreme se face cristale de zahar pe par si se incleie tot nu as dori sa patesti asa ceva