| BassBooster a întrebat:

Cine stie sa rasp.(corect)la intrebarea urmatoare are funda! CAT MAI MULTE RASPUNSURI! Intrebarea suna cam asa:

Ce a aparut prima data. Oul sau Gaina?

Răspuns Câştigător
| PerversuDePeTargulOcna a răspuns:

Practic:

Un filozof, un cercetator si un crescator de gaini au gasit impreuna raspunsul.

Cheia la aceasta intrebare este faptul ca materialul genteic la aniamle nu se schimba.Prin urmare gaina trebuia sa existe ca embrion in ou.
Profesorul John Brooksfiels, de la Universitatea Nottingham, a ajuns la
concluzia ca din aceasta cauza organismul viu din coaja ar avea acelasi DNA ca si gaina in care s-a transfomrat.De accea primul lucru viu, care face parte din specia gainilor este oul.

Concluzia este ca mai intai a fost oul si apoi gaina.

9 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

Pasarile sunt inrudite cu dinozaurii(reptilele), deci dinozauru a facut un ou si deci primul a fost.oul.

| NoChanceForUs a răspuns:

Perversule,cand dai copy paste uiti sa schimbi DNA in ADN.Of of of.

| Sოﺁℓε a răspuns:

Gaina pentru ca din ea a aparut oul si tot asa.

| crytical a răspuns:

Puiul

| Adeliи97 a răspuns:

A fost curca ce stii tutongue

| yomikutzaskumpy a răspuns:

Un filozof si cercetator britanic a rezolvat enigma veche de mii de ani, "ce a fost mai intai, oul sau gaina?", descoperind ca oul a existat inaintea gainii. Cheia enigmei milenare consta in faptul ca materialul genetic nu evolueaza pe parcursul vietii unui organism
viu, in consecinta prima pasare care a devenit gaina a trebuit, mai intai, sa existe ca embrion in interiorul oului.D-zeu putea să facă prima dată ori oul, ori găina.Dar depinde, niciodată nu vom ştii gândurile lui D-zeu doar după ce le pune în practică

| Marmelada a răspuns:

Oul, pentru ca gaina nu a fost primul vietuitor care se inmultea prin oua. prin urmare, primul a fost oul, deoarece prima vietuitoare care a depus oua este pestele. Funda, te rog!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omleta

| HeyLyn a răspuns:

Gaina a aparut prima happy si eu credeam ca oul dar mi-au zis 20 de pers. laughing