| fugera a întrebat:

Ce aparut prima data oul sau gaina. hai sa vad ce raspunsuri imi dati.

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Gaina

| Mădă0611 a răspuns:

Oul de dinozaur. smug

| Fridăm a răspuns:

Cocoşul.

| MrAlex a răspuns:

Vacawinking

| MLorand78 a răspuns:

Oul

| marianvranceanul1 a răspuns:

Eu cred ca a aparut mai intai animalul din care a evoluat gaina.Adica alta specie de pasare a fost inaintea gainii.

| ღOlimpiaRalukaღ a răspuns:

Oul deoarece gania nu putea aparea din neant.Oul a fost la inceput o corcitura dintr-o alta specie.S-a inmultit, si a iesit gaina.

| EleonorM a răspuns:

Presupun ca vroiai sa te dai inteligent cu o intrebare pe care ai auzit-o si tu ici'colo.
http://www.descopera.ro/......-raspunsul

| mady03 a răspuns:

Gaina, pentru ca Dumnezeu a creat animalele...nu oualelaughing

| ezabela a răspuns:

A aparut intii gaina, apoi apare oul