| мяaρѕмσкє a întrebat:

Spuneti-mi si mie un banc care sa ma faca sa rad, iar cel mai amuzant primeste funda!

Răspuns Câştigător
| Delire a răspuns:

Era o calugarita si intr-o zi a lesinat. Ingrijorata fiind a vrut sa-si faca analizele. Ca sa nu iasa din manastire ii da femeii de servicui sa le duca ea la spital. In drum spre spital femeia de serviciu scapa sticluta cu analize si nu stia ce sa faca. S-a dus ea si a pus in sticluta alte analizele si cand a venit rezultatul a iesit insarcinata. Cand se duce la manastire zice:
- Maica esti insarcinata!
Iar maica:
-Doamne, Doamne in ziua de azi nici in sfintele lumanari nu mai poti avea incredere!

4 răspunsuri:
| mysterious a răspuns:

Doua vecine se intalnesc dimineata.
- Ce-I cu tine, draga, esti bolnava?
- Nu, de ce intrebi?
- Am vazut azi dimineata doctorul iesind din apartamentul tau.
- Si ce? De la tine au iesit trei soldati. Te-am intrebat daca a inceput razboiul?

| morena a răspuns:

In autobuz, aglomeratia, un negru student statea pe scaun, iar o doamna bombanea langa el:
-In tara asta tinerii ca tine stau in picioare, si cedeaza locul doamnelor ca mine!
La care negrul raspunde:
-La mine in tara tinerii ca mine stau in jurul focului, si fierb in ceaun doamne ca si tine!

| xPinkSunShine a răspuns:

1. 2 romani sa se arunce cu parasuta de pe un bloc cu 10 etaje.
S-au aruncat!
La etajul 9 unul zice:
-Bai, deschidem parasuta?
-Nu acum, ma, e prea devreme.
La etajul 8:
-Bai, deschidem parasuta?
-Nu acum, ma, e prea devreme.
La etajul 2:
-Bai, deschidem parasuta?
-Mai tarziu in pic.
La etajul 1:
-Bai, deschidem parasuta?
La care celalalt spune:
-Ce ma, nu ai mai sarit niciodata de la etajul 1?

2. Bula, cate porunci exista? - intreaba profesorul.
- Zece, domnule profesor.
- si ce sa intampla, daca nu respecti una dintre ele?
- Raman noua...

3. Tata, vreau sa merg la gradina zoologica!
-Mai Bula, cine vrea sa te vada sa vina aici.

4. Bula impreuna cu niste paiereni erau in metrou. O femeie invarsta sa apropie de Bula sa ii spune:
-Mai baiete, pe tine nu te-a invatot la scoala sa dai locul unei femei mai invarsta?
-Te dor picioarele, a?
-Da!
-Matale cand erai tanara dadeai locul unor persoane invarsta?
-Da!
-Ei, vezi! d'aia te dor picioarele!

5. - Ioane, ai facut inchisoare?
- N-am facut nici o inchisoare, Marie. Cand am ajuns eu acolo era gata facuta.

6.-De ce oltenii, Dupa o sarbatoare mai mare, sunt zgariati pe fata?
-?
-pentru ca atunci mananca si ei cu furculita.

7. Ce-a păţit surioara ta?
- Şi-a rupt piciorul.
- Vai, ce păcat! Cum s-a întîmplat?
- Am pus pariu care din noi se apleacă mai mult pe fereastră. Şi ea a cîştigat.

8.Alinuţa la munte, pe marginea prăpastiei. Maică-sa:
- Alinuţa, vezi să nu cazi în prăpastie!
- Bineeeee...

9.Mamă, mamă, de ce împingem maşina în prăpastie?
- Taci din gură, altfel se trezeşte tata...

10.Mamă, mamă, cînd vine mătuşa Georgeta la cină?
- Taci din gură, nu am terminat-o încă pe bunica.

Funditssa?

| aylyn_2380 a răspuns:

Vine Alinuta acasa si-i gaseste pe toti plangand.
- Ce ati patit, mai?
- A murit bunicul, ma!
- Cum asa?
- Pai, sa vezi! L-am adus sa vada si el casa. Era pe balcon si s-a daramat cu el!
- Si a murit bunicul!?!
- Nu! A cazut, da' s-a prins de tocu' de la geam! A alunecat si iar a cazut!
- Si-a murit bunicul!?!
- N-a murit, mai! A picat in copacul din curte!
- Si a murit bunicul!?!
- Nu! A fost catapultat pe acoperis, de pe care a alunecat si a tras toata tigla dupa el!
- Si a murit bunicul!?!
- Nu! Ca s-a prins de burlan! Da' s-a desprins cu el, cu tot si a ajuns la etajul 2! Dar s-a rupt cu el si a picat, prin tavan, la etajul 1!
- Si a murit bunicul!?!
- Nu, mai! S-a rostogolit, pe scari, pana la parter!
- Si a murit...
- N-a murit, mai! Da' l-am impuscat noi, ca ne darama casa!

Un nebun merge prin spital, tragand dupa el un pantof.
La un moment dat, se intalneste cu un medic, care-l intreaba:
- Ce faci, ma? Tragi un caine dupa tine?
- Cum un caine? Dumneata nu vezi ca-i un simplu pantof?
- Bun, dar, in cazul asta, de ce nu te incalti cu el?
- Cum sa ma incalt? Vrei sa ma muste?