| MBG a întrebat:

Spuneti-mi un banc
Cel mai amuzant primeste Fundita!

Răspuns Câştigător
| Stefanaaa a răspuns:

-> Intr-o zi umbla un om prin padure. La un moment dat se intalneste cu ursul.

Omul nostru se pune in genunchi si spune:

- Doamne Dumnezeule, te rog da ganduri crestine acestui urs!

PUUUFFFF, i se indeplineste dorinta

Se pune ursul in genunchi:

- Binecuvanteaza Doamne aceasta masa.

-> Un ardelean cosea linistit pe un deal situat langa satul lui. Si cum muncea el linistit, aude o voce:
- Mai Vasileeeeee! Vino repede acasa ca ti-a murit sora!
Ardeleanul lasa linistit munca si se indreapta spre casa. Merge el vreo 500 m si apoi exclama:
- Oooo, ce teapa am luat, doar eu n-am nici o sora!, asa ca se intoarce la munca.
Dupa cateva minute, iar aude o voce:
- Vasileeeee, vino ma repede ca ti-a murit soacra!
Sta ardeleanul si se gandeste putin, apoi se indrepta linistit catre casa. Dupa 10 minute isi da seama ca el nu are nici soacra, asa ca se intoarce linistit la munca. Dupa alte 10 minute, aude iar o voce dinspre sat:
- Vasileeeee, vino repede ca ti-a luat foc casa!
Sta ardeleanul si-si spune in gand: ba, eu sora n-am, soacra n-am, dar casa am, asa ca pleaca linistit spre sat. Merge el agale si cand ajunge in sat isi spune:
- Aoleu, ce prost sint, pe mine nu ma cheama Vasile.

-> Un om avea un fiu emo …

Vine copilul de la scoala si ii spune la tacas`o

-Tata am luat un 10 crying (incepe sa planga copilul)

-Dar imposibil cum ai luat tu 10?

-Pai m`-o intrebat care-i animalul meu preferat.

-Si ce i-ai spus?

- Ca lama … laughing

-> La doctor:
- D-le doctor, cainele meu nu are nas!
- Si cum miroase?
- Ingrozitor…

-> I: De ce isi bat dinamovistii copiii in ziua de Craciun?
R: Pentru ca umbla cu Steaua.

-> Un dinamovist intra intr-o biblioteca si o intreaba pe bibliotecara:
- Buna Ziua! Aveti cartea "Dinamo in Liga Campionilor"?
- Da. Vedeti ca e la raftul cu SF.

Fundita?batting eyelashes.

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cum am putea sa iesim din criza?
Ar fi suficient daca:
- o zi chinezii n-ar manca,
- o zi rusii n-ar bea
- si o zi romanii ar munci. oh go on

| NuAmHabar a răspuns:

Un doctor isi intreaba pacientul!
-Cati ani aveti?
-42, incurarand 43!
-Imi place optimismul dumnevoastra!

doi englezi vorbesc despre noua dacia daster:
-Ce nu fac romanii sa nu isi astupe gropile!

O blonda si prietenul ei merg pe drum.La un momentdat el zice:
-Uite un BMW Vito!
Merg ei cat merg iar dansa zice:
-Uite un BMW boule!

| laurika890 a răspuns:

Pofesorul isi intreaba elevul:
-Baiete, tu sti cand s-a contruit Roma?
-Sigur ca da.Noaptea!
-De unde sti tu sigur ca a fost noaptea?
-Pai tatal meu imi spune mereu ca Roma nu s-a construit intr-o zi laughing

O blonda intra intr-un magazin si intreaba:
-Aveti ochelari?
-Pentru soare? intreaba vanzatorul.
-Nu prostutule, pentru mine!
Fundabatting eyelashes

| taratorul1 a răspuns:

Magazinele romanilor sunt asa de sarace incat hoti pleaca cu bani de acasa cand trebuie sa le jefuiasca fundita?

| w1zz a răspuns:

Bula isi cheama mama repede
-Mama mama s-a spanzurat tata in bucatarie!
Se duce repede.Il intreaba pe bula:
-Nu e aici.
Spune bula:
-Haha team pacalit s-a spanzurat in pod

| denistttt a răspuns:

Prost si Nimeni sau dus la mare. Nimeni se ineaca, Prost suna la salvare
-Ba se ineaca Nimeni!
-Ba tu esti prost?
-Da ma eu sunt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

- Concurs "Cine ştie câştigă" în anii dictaturii. În finală rămân o echipă de academicieni şi echipa pionierilor. Se dă testul final şi comisia declară câştigătoare echipa pionierilor. Academicienii sunt revoltaţi şi cer explicaţii.
- Uitaţi, stimaţi academicieni, răspunsurile la întrebările puse.
La întrebarea numarul 1, "Care este organul central al femeii?", pionierii au raspuns corect – Revista "Femeia". Dumneavoastră ce aţi răspuns? Se poate, tovaraşi academicieni?
La întrebarea numarul 2: "Unde au femeile părul scurt şi creţ?", pionierii au răspuns corect – "În Africa.". Dar dumneavoastră? Se poate, tovarăşi academicieni?
La intrebarea numărul 3 "Ce cuvânt din patru litere este scris pe toate gardurile?" – pionierii au răspuns corect – "Pace". Dar dumneavoastră? Se poate, tovarăşi academicieni?

| pantofipantofi a răspuns:

Pentru a se dovedi că blondele nu sunt proaste, s-a organizat o conferinţă de presă. O blondă a fost întrebată:
- Cît face 1+1?
Ea răspunde:
- 5.
Din sală se aude:
- Mai daţi-i o şansă.
Apoi este întrebată alta. Ea răspunde:
- 2.
Din sală se aude:
- Mai daţi-i o şansă...