| SelenaGomezPup a întrebat:

Spuneti-mi si mie intamplari care vi s-au intamplat la scoala, la tara sau acasa.P.S.si chiar si pe drum, in excursie etc...

4 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

thinking nu stiu cat de interesante vor fi aceste intamplari dar in fine...

incep d cand eram mik...

deci eu sunt din comuna Matca. cred ca ai auzit. si ocupatia de baza este agricultura. mda:-| deci eu si sora mea cand eram mici mama ne-a spsus amandurora ca atunci cand ne striga noi sa-i raspundem, DA, sau AICI, doar ca sa stie daca sa ne mai caute in locu' ala in caz de ne pierdem. sora mea mai mare - cu 4 ani- d mik a inteles acest lucru. insa eu, ma ascundeam p unde puteam. si fiind mik, ma ascundeam dupa frunzele d conopida - sincera sa fiu acum mi se pare ciudat ca trebuie sa fiu destul d mik da...neah, sa spunem ca am crezut-o p mama cand mi-a sp- si neavand ce face, mi-a cumparat papuci, care cand paseai faceau "chitz-chiu" si seara cand nu ma gaseau intreba mama, unde e gina "ginaaa!" si pe dupa solar se auzea "chit-ciu chit-chiu". i bine si asa si-a luat mama de o grija ca nu ma va mai cauta mult tmp :happyhappyhappy

mda...

in clasa a2a ne-a dat sa facem l scl o "casuta" pentru. pasari din carton. am facut eu acolo, adica mai mult mama :-D, una mare, frumoasa, mdeahhee hee. si inainte sa plec la scoala, inainte sa mi-o puna m-am in punga, am pus'o in pat. mi-a pus-o mama in punga, am plecat l scl, si prima ora aveam abilitati practice, si trebuia sa dam casutele, vine randul meu, duc casuta, insa... cand sa o puna invatatoarea sus, un kp d pisica iese din casuta blushingblushingLblushing era pisi mea blushingblushingblushing neagra si cu urechile albehee hee. da mdeah, stau aproape d scl si in 20 d min pisi era iar aksa.

sau tot asa eram mai mik, mama ma imbraca numai la rochitelehee hee. insa era o treaba, eu nu suportam chiloteiihee hee si ii dadeam jos dupa ce pleca mama. si intr'o zi am plecat cu sora mea si cu o verisoara in strada, in fata casei, in "drum" cum vine l noi. numa'' babe, si eu l rochita povestea so repetat. ci cat alde sora mea se jucau prinsa, si ma pun "cracanata" p jos in nisip. blushingblushingblushingsi trece o baba. incepe sa tipe l sora mea " fa da chiloti l fata aia unde o tii asa?" cand mm'a vazut sora mea, a icneput sa tipe l mine. dupa mi-a tinut si mama predica vreo 2 zilehee hee

sper ca nu te-am plictisit, as putea sa mai spun o multime insa... mdeah

| Niros19 a răspuns:

Eu la tara stateam cu prietenii intr-o casa parasita si ne plictiseama deodata auzim noi pe unu care vine incoa si nu stim unde sa ne ducem ceilalti se urca in pod si triga si la mine sa vin da eu nu mai apuc cand sa intre ala ce sa fac sar pe geam si nimeresc drept in maracini auci apoi o i-au la fuga pe camp si nimeresc fata in fata cu cainii noroc ca aveam bata la mine si le-am palit una aoleu apoi am fugit mai departe si asa mi-am petrecut ziua fugind pe camp.

Tot una de la tara ne-am dus noi o data la furat de porumb bagam in sac pe acolo de ziceai ca nu-i adevarat cand sa intram mai adanc in stiuleti iese unu cu coasa de era sa lesinam toti am luat-o la fuga mai rau ca si cainele si cand am ajuns in deal unu facuse pe el de frica laughing trasesem o sperietura si mai era si noapte oricum laughing

| Geo14 a răspuns:

Pai au venit odata doua prietene la mine, eram mai mica, aveam vreo 9-10 ani.Si au spus sa ne jucam ascunselea.Si una dintre ele, s-a pus sa numere, pana la urma ea a terminat de numarat si eu, stand la casa, m-am ascuns cu cealalta in gradina dupa niste lemne. Ea ne-a cautat o jumatate de ora si nu ne-a gasit, fiindca curtea mea este foarte mare.La un moment dat, am vrut sa ies si sa o 'scuip' (cum se zice) Prietena care era cu mine, tot imi zicea sa nu ies, dar eu, desteapta de mine, nu am ascultat`o Am calcat pe o bucata de lemn si am dat cu capul de ea [bine ca nu avea cuie] si am cazut pe burta A fost penibil pentru ca m-am ales si cu o lovitura sanatoasa la picior si prietena care a numarat, tocmai ma "scuipase' Amandoua radeau de mine, iar eu pe burta jos, ma uitam la ele.

sau
Am mers la şcoală, aveam engleză. A intrat profa, ne-a dat nişte exerciţii, etc. Şi ea s-a dus în cancelarie să aducă ceva.Eu am mers la baie şi când m-am întors, zic "Pff.bine că nu a venit profa!" şi ea, era în banca unui coleg care lipsea. Ohh. m-am simţit atât de penibil, toţi râdeau, inclusiv profa, dar eu, mă simţeam oribil.Profa' nu s-a supărat, a zis că nu e nimic, toţi trecem prin asta, dar eu când o vedeam, mă ruşinam Ei bine, totul e ok acum, dar nu voi uita situaţia niciodată!

ram in pauza la scoala si urma sa aveam ora de desen. Si eu am intrat in clasa si profa inca nu a venit. Si mai erau cativa colegi pe afara si eu am zis cand intra in clasa colegi sa ii speriu. Si m`am ascuns dupa usa. Si cand am vazut ca se deschide usa eram pregatita sa tip sau sa sar pe ei. s`o deschis usa mai tare si eu am vrut sa sar pe cel care intra pe usa crezand ca este vreun coleg :-s. Si ghici :-s. ERA PROFA!? :O:O:O:O:-s Asa so speriat cand am sarit pe ea. NU stii cat de penibil mai simteam Dupa aceia vreo saptamana am incercat sa o evit pe profa. Dar acum mi-a trecut noh.

Eram in pauza glumeam cu cativa colegi

A venit vorba de,, vedetele,, de pe youtube, dupa care eu strigand cam tare :ori suntem golani ori nu mai suntem? iar profa era in spatele meu. Colegii au inceput sa rada la care profesoara: ce`ai spus tu acolo? `eu: ori suntem elevi ori nu mai suntem,?

Mi-a venit anul trecut cainele la shcoala.Eram in laboratorul de fizica de la etajul 2 al shcolii si vine elevul de la poarta:CAre e Bianca? Tz`a venit cainele si e in clasa Vine directorul si urla la mine Vine si profu` de mate A trebuit sa plec de la fizica sa-l duc acasa E 100%adevarat

acanta la bunici, intr-o vara, eu si cu un verisor mai mare ne-am hotarit sa ne facem un cort afara in gradina din covoarele de bucatarie pe care bunica-mea tocmai le-a spalat si le usca la soare. Pina aici nimic rau, dar dupa ce "constructia" a fost gata ne-am dat seama, ca nu aveam lumina. Nimic mai simplu, am luat foarfecele si am taiat geamuri.pe care le deschideam si inchideam cu ajutorul unor ace de siguranta.Mai trebuie sa mentionez faptul ca bunica nu a fost fericita deloc? Am avut "remuscari" ani de zile privind covoarele petecite din bucatarie. o poveste cu care bunica-mea ne facea de rusine la cei ce intrebau ce s-a intimplat cu covoarele si de ce petece?

a fost odata cand iesise o baba la balcon. Se uita la noi cu o privire de mort, dupa ce am observat asta, a inceput sa tzipe la noi, ca de ce stam la balconul ei, si ca de ce facem prostioare, ca cica ne ia de ureche si ne duce la mami, atnci ne amintiseram ca cineva aruncasera cu niste cartofi in noi, cartofii inca erau pe jos. Luam noi cartofu, si dam in geam la baba, pana cand iesise, si atunci cand venise iar la balcon, Andrei daduse cu un cartof, crezand ca nu mai venea baba, si a nimerit-o in cap mama ce am ras, ce se vaita baba

- Treceam pe aleea unei prietene, cand observam noi vechea fabrica de legume ( care ziceau multi ca e bantuita ) Stam si ne uitam la ea, pe cand se deschide un pic geamu si au iesit niste porumbei mama am facut infart

Era o baba, care are probleme pshihice, si mergem noi la ea( era imbracata ca de iarna (era vara ) iar iarna se imbraca de vara ) ( e pe invers ) )))))))))))), asa si, o intrebam noi, cati ani ai babuto?

Baba: Am 81 de ani si 98 de luni

Noi : Aoleo, ce batrana sunteti, da nu va e cald?

Baba : Sa fiti iubiti cum sunt eu, eu sunt vedeta la strainatate, acolo.

Noi: ( avea niste sacose in maini ) Vreti sa va ajutam cu sacosele?

Babe: Ce pistoale? eu nu am pistol. Sunt nevinovata ) mama, inca traieste baba si azi radem de ea )

Am bagat o mata in smoala din uraechi pana-n coada... da a murit... da ce sa-i faci?

Am ajuns de la oras la tara la bunica mea, am dat sa deschid poarta si nu stiam ca cainele meu (ciobanesc mioritic)e dezlegat...cand am intrat, ca de mai trebuia sa si fi plouat, m-a luat inainte si m-a bagat intr-o balticica...

Tot la bunica, cand am venit mi-am luat cainele cel micut in brate, eu am inceput sa vb cu sormmea, el a intors capul si pfuuuuuu...bleah

La scoala am fost provocata sa-l cer in casatorie pe un coleg:X, faza nasoala a fost ca m-am impiedicat de scaun si l-am luat cu tot cu mine... apoi am ras de numai puteam.

Tot la scoala, intra-n 1, era serbarea de sf. de an, un coleg a venit sa-mi dea niste prajiturele, eu m-am intors brusc fiindca nu stiam cine-i si plooeeeeeesssssccccccc! jos

ram cu o prietena acasa la mine si eram singure.stateam la bloc la etajul 10 si ce ne trece prin cap...sa umplem baloane cu apa si sa le dam in cap la oamenii de pe strada.am umplut noi baloanele le-am aruncat in cap la vreo 2 pers ce au avut ghinionul de a se nimeri fix in fata blocului si cand sa mai aruncam scoate capul pe geam mama prietenei mele(statea in bloc cu mine)si bufff balonu in cap la eade atunci nu a mai lasat-o la mine

Sper ca ai ras.
Am un caiet intreg de intamplari hazlii petrecute cu ceva timp in urma.
Ma doare mana de cat am scris.
Sper ca te-am ajutat.
GEO,

| XANDER_9023 a răspuns:

Iti spun o gramada dar hai sati zic una de groaza. eram intr-o miercuri la scoala in pauza mare si m-am duss cu prie
teni mei la baie la noi si cand am intrat am vazut pe cineva care s dus in stanga baii si cand am intrat a disparut ca un fum negru si gata dupa neam revenit crezand ca e imaginatia noastra si am inceput discutia cand. mihai prietenul meu radea el era sprijinit de chiuveta si in oglinda s-a vazut o fata u
rata si incetosata si se uita; la noi si dintr-o dat
a sa vacut un zgomot si s-a auzit un

raset malefic si
rau cand eu am scos crucea sia am ar
atato si am zis toti impreunna t
atal nostru si dintr-o data s-a vazut o lumina alba si dupa neamj t
rezit la spital ca am fost gasiti lesinati si dupaa n-am mai intrat in viata mea in acea baie