| Smileyouarebeautiful a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste intamplari super amuzante de la scoalahappyCea mai haioasa primeste funda!

Răspuns Câştigător
| vlad89c a răspuns:

S-a petrecut in urma cu 3 ani, la scoala, eram in clasa a4-a, pauza mare.
Un coleg fugea dupa o colega, aceasta trece pe langa catedra ( catedra era incarcata cu o gramada de carti, caiete, dictionare, atlase, etc.), colegul meu fugind dupa ea se sprijina pe catedra si aceasta se rastoarna cu toate caietele si toate prostiile de pe ea, si suportul pentru flori, care erau proaspat udate peste catedra si lucrurile de pe ea.
S-a auzit un zgomot, in 30 de secunde era toata clasa la usa si parca priveam apocalipsa.
Era un haos total, un munte de carti si caiete pline de apa si pamant, si florile toate cu capul in jos peste ele.
In cateva clipe am inceput toti sa radem de nu mai puteam; cand vine doamna invatatoare si vede dezastrul, la inceput era enervata, dar apoi a inceput si ea sa chicoteasca, incercand sa ne faca sa nu vedem ca si ea rade.

Una mai actuala...
Era sfarsitul orei de geografie, si am dat un test, ne trecea notele in catalog.
Aveam o doza de cola in mana, si m-am dus langa catalog sa mai vad ce note au si altii.
Vine un coleg, si imi scutura mana in care tineam cola; si in cateva secunde paginile unde era deschis catalogul s-au umplut de o pata mare de suc.
Nu isi da profesoara bine seama ce se intampla, ca incepe toata clasa sa radalaughing.
Ma gandesc eu: "O sa ma ridice astia pe sus si o sa ma plimbe prin toata scoala, pentru ca le-am sters notele proaste".
laughingIn hohote de ras am plecat dupa un prosop sa sterg catalogul.
Din fericire pentru mine, notele au ramas acolo, doar ca un pic mai sterse, si mai acvaticelaughing.
Profesoara nu mi-a facut nimic, doar ca data viitoare sa iau ulei sa beau, daca vreau sa distrug catalogullaughing.

14 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Tatal nostru
Care esti in ceruri
Sfinteasca-se numele Tau
Vie imparatia Ta
Faca-se voia Ta
Precum in cer asa si pre Pamant
Painea noastra cea de toate zilele
Da-ne-o noua astazi
Si ne iarta noua gresalele noastre
Precum si noi iertam gresitilor nostri
Si nu ne duce pre noi in ispita
Ci ne izbaveste de cel rau
Ca a Ta este imparatia
Puterea si Slava
In numele Tatalui
Al Fiului
Al Sfantului Duh
Amin.

| CastraveteMurat a răspuns:

Am mers la baie. rolling on the floorlaughingrolling on the floorlaughing)rolling on the floorlaughing))rolling on the floor))
Aceași întâmplare mereu dar e foarte amuzantă! rolling on the floorlaughing))rolling on the floor)rolling on the floorlaughing

| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Cere profesoara de romana o cutie cu creta colorata.
I se da una cu o imagine in care era desenata o inima cu creta pe asfalt si in centrul inimii scria "LOVE".
Ea:
-Am spus sa-mi aduci o cutie cu creta, nu cu prezervative.

| CristianCRS a răspuns:

Eu unu' imi amintesc si acum cu placere de momentul in care am reusit sa rupem partea de sus de la catedra si in loc sa o punem intr-un fel la loc, ne-am gandit ca ar fi perfect placajul ala sa ne dam cu el pe scari de la etajul 4, nu doar ca ne-am gandit asta am si facut, oricum faza era desprinsa din jackass (ne dadeam cate 3 insi pe ea), am reusit sa ne dam de vreo 3 ori pana am rupt-o in doua, mai nasol e ca trebuia pusa la loc, am lipit-o cu scoci laughing si am pus-o de forma asa sa stea cat de cat, am mai pus si o fata de catedra si am rezolvat treaba, asta pana cand a trebuit sa vina vreun prof sa se sprijine cu mainile pe ea...laughing.

| LanaDelRayFan a răspuns:

Poi odata stateam cu o fata in curtea scolii, iar ceilalti colegi se jucau cu mingea tot in curte.Si s-a sunat dar nimeni n-a auzit.Iar eu am intrebat-o pe colega cu care stateam : "Auzi fata, dar nu s-a sunat?!"Si ea, cand voia sa raspunda, profu` era in spatele nostru. Am anuntat colegii si toti am luat-o la goana.Si cand alergam, m-am impiedicat si toti au calcat peste mine(chiar si profu` dar el m-a ridicat).Am inceput orele, iar eu eram plina de noroi si cu hainele rupte laughing Inca imi imaginez laughing Dar proful` ne-a scazut un punct la purtare sad

| Smileyouarebeautiful explică (pentru LanaDelRayFan):

Ce nasolrolling on the floor

| LanaDelRayFan a răspuns (pentru Smileyouarebeautiful):

Da,sau mai am una (in clasa a 5 a)
Ne bateam (toata clasa) cu polistiren.Si vine doamna directoare si ne cearta, spunandu-ne ca ne va scadea 2 puncte la purtare(nu ne-a scazut).Din nou am continuat, iar eu stateam langa dulap. Ma loveste unu si cade dulapul peste mine rolling on the floor))))) Toti am ras dar a durat o ora ca sa ma scoata de acololaughing Inca mai am o cicatrice mica happy

Răspuns utilizator avertizat
| Kisie a răspuns:

Pai nu mai stiu in ce clasa eram da oricum eram mica si avem in clasa un coleg care are probleme si intr-o zi a facut crize noi toti betman betman ne-am luat ghiozdanele, gecile tot si cand era sa cobor scarile ca astia se impingeau ca prosti mam rostogolit pe scari iar profesoara s-a inchis in clasa de frica

| Smileyouarebeautiful explică (pentru Kisie):

Te-ai rostogolit pe scari...Auchh.laughing

| natsumi346 a răspuns:

Odata diriga l-a intrebat pe un coleg :
diriga:ce scrie pe foaie piciun
alex:scrie paun nu piciun
diriga:ma faci pe mine oarba ma piciunule.
am ras de el toata ora de romana.
SAU
la fizica profa la scos pe unul la tabla si a zis:
profa:deseneaza parghia de ordin 1.
baiatul a facut el ce a facut si profa zice:
profa:mai martine am zis parghie nu presiune.
SAU
la mate a scos-o pe o colega la tabla si a pus-o sa faca un exerciutiu de la teza(11-3X7)a stat cea stat si a facut o vraiste si i-a zis:
profu:ba axinia cat fac 7X3?
roxana:28
profu:axinia pentru data viitoare de scris de 45 de ori tabla imultiri.
axinia:va rog nu imi dati atata ca mai am de facut si ceva cu un coleg.
profu:ce faci faci chief la ionescu.
toti am inceput sa radem in hohote
SAU
la ora de germana
cristi:doamna pot sa ma duc la baie?
profa:iti trebuie si sapun lichid
cristi:nu vreau doar un burete.
am ras o saptamana

| natsumi346 a răspuns:

Ma intreba profa de fizica:
profa:ortansa ce faci de nai timp sa inveti?
eu:merg la recuperari si n-am timp(cea mai noua vorba a mea 'am fost obosita')
profa:ia te uita ai comunicat cu mine e un nou inceput.
eu:cam da

| natsumi346 a răspuns:

SAU
un coleg a manjit geamul cu o banana si a venit diriga si a zis:
diriga:ce ati facut pe geam v-ati batut cu banane maimutelor.
paun:maimute ucigase.
paul:apocalipsa bananelo ne ataca.
noi:laughinglaughinglaughinglaughinglaughinglaughinglaughing