| Ani28 a întrebat:

TPU Story-Part 14-Sez. 1

Eu:Nu-i nimicwinking Uite,Speed si ceilalti nu-s atenti! Hai sa plecam!
Ashadow:Nu stiu daca ai observat,dar suntem practic, legati frustrated
Voce misterioasa: Dar in curand nu veti mai fi.(era Madoka)
Eu:Madoka?!
Madoka:Eu habar n-aveam de chestia asta.Imi cer scuze. sad
Eu:Nu-i nimic, tu nu esti vinovata de nimic.
Ashadow:Mdea.Dezleaga-ne odata! frustrated
Ne dezleaga,si zice:
Madoka:Ii tin eu ocupati,voi fugiti!
AJUNSI PE STRADA...
Ashadow:Acum ce face?
Eu:Ce crezi? Fugim, normal!
Ajungem la sediu.Il chem pe Cretaker si ii spun ce s-a intamplat.
Cretaker:Mdea.Ma si gandeam la asta.
Eu:Adica?
Cretaker:Adica sa desfiintam gasca.Nu ne mai punem vietile in pericol de geaba.
Eu:Speed, crezi ca sunt atat de proasta sa nu-mi dau seama ca esti tu?
Speed:Mdea.Esti mai desteapta decat credeam.
Eu: Unde e Cretaker?
Speed: De ce ti-as spune?
Eu: Pentru ca esti cautat de politia TPU-ista, de care te ascundeai cand nu purtai masca.Acum n-o porti,si camera noastra de supraveghere te-a filmat.
Speed: Bine,o sa-ti spun.E acolo,si-mi arata spre laborator.
Vru sa plece, dar il opresc.
Speed:Ce mai vrei?
Eu:Nu pleci pana nu-s sigura ca ai spus adevarul.
Mergem in laborator.Cretaker era acolo, legat.Il dezleg,si-mi sopteste ceva:
Cretaker(soptind):Eu anunt gasca,tu tine-l ocupat.
Fac in tocmai. Speed,cand vede ce-am facut, zice:
Speed:...

Aici se termina part 14.
P.S: Partea 15 va fi sfarsit de sezon.

10 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

Sfat : La sfarsitul fiecarui sezon sa pui personajele principale, sau la inceputul sezonului, oricum imi place povestea.

| TheKillerOfKillers a răspuns:

E foarte tare iti citesc povestea de la inceput. Bravo! Sper ca pauza dintre cele 2 sezoane sa nu fie prea lungawinking

| 00AName00 a răspuns:

Cate sezoane sunt?

Răspuns utilizator avertizat
| 00AName00 a răspuns (pentru Ani28):

Poate ies vreao 10000000000000000000000000.

| 00AName00 a răspuns (pentru 00AName00):

Vreo*.

| GiAnca a răspuns:

Abia astept partea 15.

| Ingerulrebei a răspuns (pentru GiAnca):

Si eu.

Răspuns utilizator avertizat
| Ingerulrebei a răspuns (pentru Ani28):

Ieeeeeeeeeeeeeei.