| Ani28 a întrebat:

*Am decis sa continui serialul TPU Story

TPU Story-Part VII,Sezonul I
P.S: Daca va e lene sa cititi,nu cititi si nu comentati aiurea!

Cretaker il lovi pe Speed cu un electro-soc, dar se dovedi a fi doar un fel de clona din energie electro-magnetica! Asta inseamna ca....adevaratul Speed era in laborator! Fugim spre laborator,unde vedem ca Speed- era gata-gata sa apese butonul de auto-distrugere!
Speed:Ce era sa patesc eu,sa patiti voi!
Asa parea situatia,dar,in ultimul moment, Cretaker sare pe Speed si il imobilizeaza.Il da afara,iar apoi ma cheama si-mi spune:
Cretaker: Din cauza ta,Speed mai avea putin si distrugea sediul! Cum iti permiti sa faci o asemenea greseala? si imi da o palma peste fata.
Eu: Dar tu,cum iti permiti sa dai in mine? Magarule!
In acel moment,apare Queen.
Queen:Hei,hei! Ce se intampla aici?
Eu:Magarul asa mi-a dat o palma,uite asta se intampla!
Cretaker: Pai nu era normal? Din cauza ei,sediul mai avea putin si sarea in aer!
Eu: Uiti ca tu ne-ai dat voie! Da' ce-mi mai pasa acum? Eu plec!
Queen: Ani,stai!
Neascultand-o pe Queen,imi fac bagajele si dau sa plec,dar ma izbesc de Verutza.
Verutza:Incotro?
Eu:La mama naibii!
Verutza ii spune lui Queen(care venise sa ma opreasca): Ce-are fata asta?
DIN PERSPECTIVA LUI Queen
Ii explic totul Verutzei,dupa care o intreaba:Intelegi?
Verutza: Da, inteleg ca Cretaker e un mare bou! B-O-U!
DIN PERSPECTIVA LUI Ani28
Nu ma duc acasa...acolo m-ar cauta prima data.Ma opresc pe malul unui rau,unde incerc sa-mi adun gandurile.Din spate vine Verutza,care-mi spune:
Verutza:Ani, vino inapoi! Cretaker era furios.Nu constientiza ce face.
Eu:Si? Mi-a dat o palma! Nu accept asa ceva!
Din spate,vine Cretaker care zice:Vino inapoi Ani,orice problema se poate rezolva daca iti ceri scuze.
Eu:EU?! Sa-mi cer scuze?! Pentru ce?
Cretaker: Pentru ca era sa sarim in aer din cauza ta.
Eu: Pardon! Uiti ca tu mi-ai dat o palma?
Cretaker: O meritai!
Verutza: Gata,ajunge! O sa va dati mana si o sa va impacati in clipa asta! Altfel,tai firele de la net!
Eu&Cretaker: Ok.
Verutza: happy
Cretaker: Ani, imi cer scuze ca am fost...
Verutza&Eu:Cum?
Cretaker(deja enervat de situatie):BOU!
Eu&Verutza: laughing

P.S: Imi cer scuze celor pe care i-am jignit in serial!
P.S2: Assassino,tu nu-ti da cu parerea, stiu deja ce parere ai.

9 răspunsuri:
| W3R4 a răspuns:

Devine din ce în ce mai tare! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neascultand-o pe Queen, imi fac bagajele si dau sa...
Neascultand-o pe Queen, imi fac...
*Efect Zoom*
"Neascultand-o pe Queen..."

Wow, wow, wow.
Mai vrei o palmă? :O

Glumesc.winking
E tare, continuă.

| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns:

Pe mine nu ma bagi? laughing Apropo, povestii asteia i-ar trebui si cate un desen la fiecare episod, ca sa para mai epic. Decat daca vrei. Il faci in paint si il incarci pe imgur.com iar apoi iei link-ul direct si-l pui la final. Cum vrea muschiul tau, si, povestea e tare.

| 00AName00 a răspuns:

Continua!

| GiAnca a răspuns:

Oare ce se va intampla in continuare?

Răspuns utilizator avertizat
| mia100خوبصورت a răspuns:

E super! Ai talent!

| MIRUNAmyra a răspuns:

Va tai netul, wow! Cele mai urate cuvinte!

| Bia2001 a răspuns:

Este draguta. continua