| LorandSzabo a întrebat:

Dacă v-ați afla pe stradă și ați găsi un portofel cu o sumă foarte mare de bani în el...Ați lua banii sau v-ați duce la miliție?

25 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Am gasit o data un telefon l-am sunat pe x si i-am dat telefonul inapoi, dar am fost dezamagit de ce a urmat apoi, azi daca as gasi banii, telefon nu as da inapoi nu merita, m-am invatat minte

| Drimmero a răspuns:

Am patit-o sa dau de un portofel cu acte si bani,, i le-am dus omului personal acasa, nici nu stia cum sa ma rasplateasca, m-am simtit bine ca am facut o facut o fapta buna, a fostplacerea mea.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Ce inima mare ai love struck. Eu nu sunt așa buna, recunosc!

| PersonajFictiv a răspuns:

L-as duce la politie, as avea o stima de sine scazuta daca as pastra banii.
Baga-ti-ai *** in ele principii.

| GoldenZenith a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Păstrează banii, du doar actele! Că altfel o face politia in locul tau.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru GoldenZenith):

S-ar putea sa ai dreptate aici thinking

| 1231242 a răspuns (pentru GoldenZenith):

Un plan bunicel, dar daca proprietarul stie ca a avut niste banuti, daca faci fapta buna o faci pana la capat.

| GoldenZenith a răspuns (pentru 1231242):

"Posibil să fi găsit cineva portofelul înaintea mea, sa ia banii și să nu îl intereseze actele", minciuna e tot vorba. Mai lasă ipocrizia.

| 1231242 a răspuns (pentru GoldenZenith):

Ce sireata esti.

| GoldenZenith a răspuns (pentru 1231242):

Mulțumesc! Mi s-a mai zis.

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Stiu,,mai rar oameni de omenie/

Cam cat de rea esti?))))

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Depinde. de ce ești curios?

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Am eu o curiozitate astronomica si de aceea,, te deranjeaza?

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Cam "astronomic" interesul tau.

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Ca de fiecare data, madamme, ca de fiecare data.

| syd a răspuns:

I-as da foc casei proprietarului

| Bacemi a răspuns (pentru anonim_4396):

Tocmai voiam să postez eu filmulețul. Dar cumva am simțit că asta ai pus și tu așa că am dat să văd înainte laughing

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum merg x-urile, pregatita de lovitura?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Totul sub control.big grin
Auzi, asta al tau, Wenger, o sa-i calce pe urme lui Ranieri, e nominalizat si el la "antrenorul anului"?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar daca pleaca! Pana atunci nu e nimic altceva decat mumia anului.

| Kiwibibilă a răspuns:

Nu, banii gasiti pe strada nu se duc niciodata la politie pentru ca escrocii aia nu cauta proprietarul ci ii baga in buzunar. Daca are ceva acte sau macar ceva ce te poate ajuta sa dai de proprietar il cauti tu singur. Sau poti posta undeva o poza cu portofelul si daca te contacteaza cineva il intrebi cati bani avea acolo, ce bancnote etc ca sa iti dai seama ca e al lui. Daca nu ii pastrezi si aia e.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Sunt escroci, misto laughing

| DaniAdrian a răspuns:

Am patit-o anul asta, mergeam spre casa si am gasit un portofel,cu acte, bani si multe fluturase, l-am dus la politie, am dat o declaratie, iar in cel mai scurt timp prorietara era la sectie ridicandu-si bunurile, nu ne-am vazut deci nu am apucat sa avem un schimb de cuvinte, multi ar lua bani si ar arunca portofelul dar nu se gandesc ca la randul lor si ei ar putea sa pateasca la fel, sunt banii omului acolo, munciti de el, chiar daca nu ai o chifla in stomac sau sangele tau urla dupa droguri si alcool, intotdeauna sa te gandesti ca poate odata si odata si tu o sa fii la fel si sa patesti exact la fel, pentru unii din ziua de azi este foarte greu sa-si foloseasca ''capu'' multi il au pe umeri doar ca sa nu-i ploua in gat, si ne mai intrebam de ce nu o ducem bine, de ce suntem sclavi in propria tara, de ce ne pleaca rudele afara, de ce, de ce, de ce.

| manumescbosssdeboss a răspuns:

Da,pentru ca poate acel om vroia sa faca ceva cu ei si cine stie cat si cum si in ce conditii.Cine stie cata a tras pentru acei bani. Daca e o suma foarte mare acel om se poate sinucide (stiu un caz).Ca sa ai constiinta impacata...da ar trebui sa te duci la politie.