| Ramona_5995 a întrebat:

V-aţi făcut cumpărăturile pentru şcoală?
Dacă da, ce v-aţi cumpărat?
Dacă nu, când aveţi de gând să le faceţi?

Răspuns Câştigător
| G a răspuns:

Nu mi-am luat inca nimic. laughing
o sa incerc sa-mi iau in urmatoarele 2 saptamani, cat mai am din vacanta. oricum n-am cine stie ce de luat. o pereche de conversi (sa vad cand ajung la carrefour ca e departe-n draci si doar acolo gasesc laughing ), maybe o curea noua, si caiete, pixuri, rezerve, maruntisuri din astea. big grin haine nu-mi iau ca avem uniforma, bluze/pantaloni mai am de anul trecut.

6 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Azi o sa imi fac o listathinking
bine ca mi-ai amintithappy
pai in ultima saptamana ma duc in kaufland cred, sau interex, ceva de genul, si imi iau rechizite alea alea.
si haine...cam am.
imi iau in timp.
vad eubig grin

| Deea_7266 a răspuns:

Poi

2 treninguri unu puma roz cu negru si unu galben cu gri.

un ghiozdan si o geanta

2 perechi de ginsi.

caiete

carti

coperte

pixuri

corector

un stilou

o pereche de balerini

o fusta de blugi

un sacou negru

o bluza rosie cu negru

2 perechi de adidasi(nike si adidas)

Si pentru ziua mea mia cumparat tata un laptophee heeprima din clasa
big grin

Cam ata bafta la cumpartaurihappy

| Ramona_5995 explică:

#Deea, ti am dat Stupid, chiar meriti.
Tu ai intrat la intrebarea mea doar sa te lauzi ca ai primit un laptop, care nu prea cred eu ca l ai primit, ca ti ai luat trening de la puma si adidasi de la Nike si Adidas.
Mai frate, trebuia sa precizezi chestiile astea?
Oricum, sunt chinezarii toata ziua daca te dai asa mare cu ele oh go on.

| DaftPunk a răspuns:

Nu mi-am cumparat dar vreau s-o fac duminica asta din ct.
dar ce e cu chestia asta cu camasa, pantalon de elev, sacou si pantofi. mie nu imi place costumatia asta mai ales cravata parca este beeeeeeb:d. eu nu port camasa eu am bluza alba jeansi negri si adidasi. eu nu port cravata ti-am zis parca e beeeeep.:d de multe ori mau trimis acasaa din cauza costumatiei.
laughing rolling on the floor odata am venit cu un tricou negru cu drakula si directoarea a incebut sa tipe: "Ma copchile ce imi vi tu cu tricou din asta la scoala treci acasa si schimbate si ai si un punct scazut la puratare"

| Jamelia1 a răspuns:

Pai eu mi-am luat 3 bluzite(una alba clasica, una roz bombon love struck, iar una neagra)
2 perechi de jeansi(uan neagra si una albastru deschis)
o fusta
1 pereche de adidasi
1 pereche de pantofi cu toc micut(undeva 3 sau 4 cm)
1 pereche de balerini
2 tricouri
1 sacou negru

| Alina21n a răspuns:

Pai caiete/coperti/creioane/pixuri etc. inca nu mi-am luat, dar la haine m-am cam rezolvattongue... si o sa incep sa mi le iau cam cu o saptamana/doua inainte de inceperea scolii big grin

Baftatongue