| anonim_4396 a întrebat:

Voi credeti in vrajitorie, ocultism si fantome, strigoi si spirite rele? Daca da de ce si daca nu de ce? ...Si daca vi s-au intamplat lucruri paranormale ( zgomote noaptea, siluete rapide, pasi, obiecte miscandu-se) povestiti-mi va rog si pentru cea mai infricosatoare fundita! papa si scuza-ti categoria.;

Răspuns Câştigător
| Crisu a răspuns:

Da cred.De ce? Pentru ca am auzit povesti de la foarte multe persoane, si nu ar avea de ce sa inventeze, mai ales ca una dintre ele e o fosta prietena de'a lu' mama din copilarie si are 37 de ani straight face.
Mie personal nu mi s'au intamplat foarte multe, insa sunt chestii adevarate (macar exista garantia asta).
1.Eram o data la tara, si stateam la o fata la poarta. Dupa casa lu' fata aia e o ulita o casa, si o alta casa.La a 2'a casa, si tin sa spun ca este mica si foarte veche, acolo au trait doi oameni.Barbatul a murit, si femeia a plecat de acolo la fata ei.In seara aia, noi stateam de vorba si era becul aprins acolo, si am vazut asta de abia mai tarziu.Si cand am vazut ne'am speriat foarte tare.Ne'am gandit ca o fi venit femeia aia sa'si ia din lucruri, dar a plecat de acolo mai de mult, si nu cred ca ramaneau acolo pana acum.
2.Nu stiu cat de adevarata e laughing. Inainte se faceau targuri. Iar strabunica unei prietene, se ducea cu inca o femeie la targ.Langa ele a oprit o trasura, si era un baiat cu mustata, chipes (cum se zicea pe atunci), si le'a zis sa le duca el. Ele s'au gandit ca nu e o ideea buna, dar cu toate astea s'au urcat. Dupa ce au urcat in trasura, s'au trezit in mijlocul garlei. (asa se spune acolo, unei balti mai mari, multi ditre voi poate stiti).
3.Chestie care m'a marcat o saptamana laughing desi nu stiu ce a fost de fapt...Eram la poarta la tara, cu mai multi.Si nu stiu ce le'a venit la aia, sa inceapa sa spuna povesti de groaza.Si la un momentdat au zis sa suni la nu stiu ce numar, pentru ca iti raspunde devil. Si au sunat si a vorbit unu' care avea vreo 20 si ceva de ani, ala a inceput sa tipe.Nu mai stiu ce i'a spus...Si prostii nu au sunat cu nr ascuns. laughing Au sunat cu numar.Si suna ala inapoi, dadeau telefonul' de la unu' la altu' sa raspunda cineva.Raspunde un baiat si dupa zice "aha" si inchide. Da' noi :"Ce'a zis?" da' el "Ce'a zis? A zis" "ce?" "sa va uitati la stele" da' noi "nu ma, pe bune" "a zis, sunt in spatele tau" :-ss si atunci incepuse sa ni se faca frica, iar eu ca o fetita fricoasa am inceput sa tip laughing. Si 2 fete s'au dus sa se plimbe, si era o ulita, si pe ulita aia au auzit ceva.Nu stiu sigur daca asa a fost, insa chiar erau speriate.Si dupa povesti de groaza, sunat la ala si ce'au auzit alea, aia mai vroiam sa faca si spiritism. laughing Eu ma rugam de ei sa ma duca acasa, chiar daca casa mea era aproape (3 porti mai incolo). Bine, asta pentru ca era vreo 12 ceasul' laughing.

16 răspunsuri:
| Houselaurie a răspuns:

Eu eram acu vreo 2 ani cu niste colegi intr-un cantonament la munte. si seara. povesteam povesti de groaza. unu dintre noi a zis. hai sa sunam la 666. a sunat ala. si ghici ce a zis : retea ocupata laughinglaughinglaughing

| Dyutzzah a răspuns:

Da cred in chetile astea : cand eram mica, pe la 4-5 ani stateam cu fata catre perete, era ziua si am vazut p cineva trecandu`mi prin fata, eram singura in casa mi s`au mai intamplatmulte chestii de genu pe parcusrsul anilor si acum o luna fcand faceam baie eu avand oglinda in baie p tot peretele vedeam vampirii si tot felul de chestii in oglinda...

| Dyutzzah a răspuns:

Eu stand la bloc mi se intampla de fiecare data cand urc scarile seara sa simt ca sunt urmarita si vaz mereu umbre infricosatoare si cand este liniste in casa cel mai des noaptea am impresia ca ma striga cineva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! Eu cred in fantome si in strigoi.In fantome cred de la 5 ani de cand eram la tara si era noaptea.Eu nu puteam sa dorm si ma tot invarteam prin camera.Am vrut sa imi iau o gustare si cand am deschis frigiderul ceva a aruncat prajitura pe care eu intentionam sa o mananc in perete. M-am speriat si am fugit la parter unde dormeau parintii mei.Cand am ajuns in camera lor era in pat un schelete plin de sange care ma striga pe nume. Mi-a spus sa nu ma speri fiind ca nu imi va face nimic ci din potriva ma va apara de rele.De atunci am ramas cu un dar ciudat. Faptul ca vorbesc cu scheletii si ca vad oameni pe jumatate morti stiu e greu de crezut dar tot ce am spus e adevarat. Un lucru ciudat s-a intamplat ieri cand fratele meu mai mic a inceput sa planga in somn.Eram singura cu el si nu stiam ce sa fac pentru ca am doar 12 ani. L-am trezit i-ar el mi-a spus tipand,, ferestete``. M-am speriat si m-am intors, i-ar in fata mea ce crezi ca era... o carte care s-a deschis si mi-a aratat o pagina cu un scris cam ciudat.Scria ca odata la 145 de ani un muritor este ales ca pe data de 19 iulie sa asiste la inviarea scheletilor de peste tot.Acum iti cer eu sfatul ce sa fac sa ma duc sau sa le spun parintilor care nu stiu de nimic?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toate povestile sunt extrem de interesante dar prima a fost mai lunga si am punctat pentru ca s-a straduit... dar si celelalte au fost creepy!

Iar sfatul meu pentru raspunsul anonim( povestea lunga) este ca trebuie sa te duci caci nu oricine are posibilitatea asta doar nu o sa te manance si doar vor sa comunice cu oameni vii. dar chestiile devin agresive sa le spui parintilor dar cu siguranta nu or sa te creada ca ei sunt mereu realisti sau cel putin cazul meu! Succes( daca toate astea sunt adevarate.) happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna sunt bianca si cred in fantome, pentru ca am citit ceva di bliblie si spune ca ele cauta rugacine sau nau liniste.si nu n-am vazut sau auzit vreun zcoot ciudat dar visez noaptea toate porcarile crede-ma. poti sa ma contactezi pe biancamincu. DC vrei sa vb ccu mine despre fantome dap.plz.va pup.si va urez fantome placute!

| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Eu cred\//////
Nasul meu care mo botezat o murit in 2012 si am dormit 2 nopti la el in casa cum e normal si n-am putut sa dorm imi imaginam multe lucruri groaznice dar totusi eram trist deoarece il iubeam foarte mult mereu cand venea la mine imi aducea cv(sa revenim la subiect)am dormit la el si intr-un final la ora 3:00 noaptea am adormit
si am visat ca sufletul lui era la geam si ma cheme si se auzea un suierat si mama mea era(de groaza)cu ochii rosi simi zicea sa nu ma duc.Dar intr-un final m-am trezit socat.Am mancat neam uitat la TV eu'matus mea'mama, verii mei, pieteni de familie.etc. Cand ma duceam in camera in care a fost sicriul ese mereu un colt intunecos chiar daca e becul aprins si mi-e frica s ma duc acolo ca voi cade in "locul rau plin cu foc" si chiar si azi mi-e frica sa dorm la matusa mea chiar ma ingrozesc dar in acelasi timp incep sa plang de tristete
totul ce v-am spus este adevaratsi credeti-ma nati vrea sa fiti in locul meu

| Allinn a răspuns:

1. buna! am si eu o poveste groaznica si adevarata.cand m-am dus la bunica mea, intr-o seara am intrat in sufragerie si era intuneric toti dormeau, deodata ceva alb a aparut in fata mea si tot imi striga numele si spunea sa vin cu ea caci daca nu imi taie capul si chiar avea o sabie in mana si pe sabie era mult sange. Ce poate insemna asta, astept un raspuns dau funda!

| luga a răspuns:

Verisoarei mele i s-a intamplat. A fost singura acasa si a vazut ca clanta de la usa s-a miscat necontrolat. si mie mi s-a intamplat. eram in pat si am vazut ceva negru care se uita la mine prin geamul de la usa. fiecare dintre noi are un monstru nu-i asa?

| Lulupana1234 a răspuns:

Eu ma pregătesc să practic vrăjitoria, singurul lucru care ma sperie în momentul de față e ca visez în continuu pietre, cristale.Chiar aș vrea să mi se întâmple ceva paranormal chiar și paralizia în somn, vrei sa iti povestesc un vis ciudat?

| Lulupana1234 a răspuns:

A și lingurile și furculitele prietenei mele dispăreau în mereu din locul unde erau puse, a fost de mult timp, probabil ca o fantoma i le fura

| Alexandra_5257 a răspuns:

Raspunsul de mai jos este al meu crede-ma dar nu am fost logata si a trebuit sa trimit ca anonim

| Ghiurau_Anca_1976 a răspuns:

Si eu cred pentru ca la 9 aniam cautat la bunica mea in frigider o cutie cu ecler iar pe raftul al 2-lea era o cutie de margarina si langa o punga de carnati am inchis frigideru` si m-am dus la dulap unde nu am gasit nimic apoi am deschis iar frigideru` dar carnatii erau pe margarina si in locul carnatilor erau eclerele dar jumatate din unul lipseas si nu l-am luat si am bagat sprint pana in pat

| Ghiurau_Anca_1976 a răspuns:

A da si eu am 12 ani nu 35