| flendurica a întrebat:

Voi cum copiati?rolling on the floor

16 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Vreti sa-ti copiez una peste fata pentru intrebarea asta? Romanul tot roman, numai la furt ii e gandul.

| MissVamp a răspuns (pentru Flav):

Si tu esti roman, bai!

| Serena1993 a răspuns:

Pai:am avut scris pe deget, pe banca, pe guma de sters laughing))) si am avut si foite in penar.cand copiez, copiez cu frica dar asta e laughing

| BruneTTe a răspuns:

Scriu pe banca si asez foaia peste... sau scriu pe spatele foii de test [ cu creion mecanic, foarte subtire si neapasat] ca nici nu ar vedea profarolling on the floor sau la alte materii chiar din caiet sau carte [ care sunt in banca ]. cand se intoarce profa ma uit in caiet, gasesc lectia, pun un liniar acolo sa nu pierd pagina si da. i rolling on the floor)))))))

| maryana5 a răspuns:

Scriu pe banca raspunsurile si cand trece profa dau testul peste scris incat sa nu se vada rolling on the floor fata desteapta smug


Oricum am copiat doar o data cand nu imi invatasem la geografie oh go on dar nu imi sta in fire sa copiez pentru ca de obicei nu am nevoie de copiat tongue imi invat straight face

xoxo, mary peace sign

| madia a răspuns:

Cred ca am copiat o data sau de 2 ori.si atunci cu frica. laughing

| Fluffy a răspuns:



Eu cel mai mult am copiat cu cartea in banca sau chiar pe genunchi sau cu o foaie scrisa pe sub lucrare. Asa am copiat kile intregi de cunostinte. Majoritatea profesorilor pe care i-am avut erau putori si stateau la catedra. Unii dintre ei isi aduceau reviste si nu ridicau capul o ora intrega. Era o furnicaraie in banci ceva de groaza. Am cam avut noroclaughing

| Derye a răspuns:

Eu cand copiez, copiez fara stres. Fac servite mici, de 5x3 cm, le umplu cu "informatii", le indoi o data, si le tin in palma. Merge de minune.
D:

| paramore a răspuns:

Iti spun niste tehnici care le foloseam eusmug
1. faci o fituica si ca sa nu te prinda o lipesti cu guma de mestecat sub bancasmug
2.scrii cu o pasta de pix consumata pe o foaie alba, o sa ramana numai urmaoh go onasa copiam la chimie, cu foaia pe bancalaughing
3.scrii cu creionul pe banca, dar usor, si cand te apleci in fata scrisul o sa iti apara, pentru ca bate luminawinkingasa am copiat la teza la mate
4.pe un servetel cu care vrei sa iti sufli nasul, il desfaci ca si cum l-ai apropia de nas si te uitilaughing
5. faci o fituica si o pui intre picioaresmug
sunt nebuna, stiulaughing

| Libelle a răspuns:

Daca stau in fata(cum am stat anul asta), fac asa:
-dau test la istorie de exemplu si imi pun caietul sub fund pe scaun.cand sa scriu departez picioarele si ma uit in caiet(foaie).
-scriu pe scaun, pe o carte de pe banca
-imi mai bag cartea in banca si ma las pe spate cu scaunul ca sa vad ce scrie
-o data mi-am facut fituica. si am lipit-o in palmalaughing
-sau am scris in palma, sau marunt pe degete ca sa n se prinda ala ca ma chiorasc pe-acolo.

| Angiutssa a răspuns:

1.Am scris pe guma de sters informatii sau intrebari pentru colegi si le dadeam guma fara niciun stres.
2. Fac fituici pe care le bag in penar.(cateodata scriu chiar pe penar).
3.Bag fituici cu intrebari pentru colegi si informarii in capacele pixurilor sau in ascutitoare si le trimit colegilor.
4. Tusesc cand nu stiu ceva, iar colega de banca apropie foaia de mine.
5.Scriu pe banca, normal.
6.Scriu cu creionul pe ciorna.

| Eeeeeeeeeeee a răspuns:

O modalitate foarte sigura si eficace este cu foaia pe caiet, desigur asta cand profesorul nu are pretentia sa eliberari banca de carti si caiete nefolositoare.

Alta metoda este caietul sau foita "de inspiratie" asezata strategic pe scaun astfel incat sa aveti vizibilitate maxima asupra informatiilor, dar este eficienta numai cand nu exista riscul de a va ridica din banca din diferite motive, ceea ce ar reprezenta o adevarata catastrofa.
Puteti incerca si cu fituica sub maneca, insa atentie in zilele calduroase, veti atrage atentia daca veti purta un pulover pe cand ceilalti transpira in maieu.
Dintre metodele cele mai inovatoare, pledez pentru informatii stocate pe un telefon mobil pentru ca este si accesibil si nu foarte vizibil, trebuie insa sa ai doar indemanare insa, daca nu poti stoca destule informatii pe telefon acesta iti mai ofera o alternativa: trimiterea unui sms cu intrebarile testului, unui coleg dintr-o clasa paralela care, pus in tema in prealabil, cu caietul in fata iti redacteaza un sms de nota 10.

In concluzie copiatul, fie o metoda nu chiar originala pentru a obtine o nota buna in situatii limita, a fost, este si va fi practicat de toti, cel putin odata in viata.

batting eyelashes

| nellyneliana a răspuns:

Cel mai simplu cu o casca...asta daca are cine sa iti dicteze raspunsurile corecte big grin...

| andrei a răspuns:

Am cerntura broastei in dungi la copiat

sunt Ecspert!

| maite36 a răspuns:

Facem fituici laughing te sfatuiesk sa faci la unele materii care sa nu te prinda bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am copiat şi eu 1 pe clasa a 3-a cred şi am fost prinsă.

Nu pot să copiez pentru că mă agit mai rău ca, Coca cola + mentolate :-s.

Întrebări similare
Întrebări recente