| EmilTraian95 a întrebat:

Vom putea juca fotbal in rai?

Răspuns Câştigător
| Miihaa a răspuns:

Da, de ce nu. Din moment ce se spune ca acolo e fericire

15 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Numai penalty-uri.|

laughing

| milan9 a răspuns:

Absolut. De abia acolo vei da peste adevarata "primera division"... happy

| Doub a răspuns:

raised eyebrows.

| danut a răspuns:

Sigur te vei putea relaxa in Cer si vor fi posibilitati mai atractive decat alergatul inutil dupa o basica. Jocul in esenta are la baza razboiul (sau invers) care va fi eliminat dintr-o societate pur pasnica.

| danay72 a răspuns:

In paradisul pamantesc, care va fi dupa sfarsitul sistemului rau de lucruri, sigur se va putea juca.Isaia65:20-25

| sublime89 a răspuns:

Da, echipa sfintilor vs echipa ingerilor.

| Kaℓi a răspuns:

Probabil ca da. Adica, daca fotbalul e viata ta in viata asta, eu asa inteleg ca e raiul... locul in care sa faci ce-ti place cel mai mult, la nesfarsit.

| MskDesign a răspuns:

Nu poti juca fotbal intr-un loc care nu exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cati bani dona gigi la biserica, cred ca si dzeu a devenit suporter. tot ce-i posibil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu?

Răspuns utilizator avertizat
| Lucică1998 a răspuns:

Nu, pentru ca o sa fi prea ocupat sa-i dai slava lui Dumnezeu ca sa mai ai timp si de fotbal, poți citi cartea Apocalipsa ca sa afli cu ce se va îndeletnici lumea in cer.

| vlada098 a răspuns:

Cred ca nu vom pute juca fodbal in rai deoarece mai des oamenii invirsta pleaca in rai dar ei au nevoie de liniste.

| anonim_4396 a răspuns (pentru vlada098):

Pai de unde stii tu ca ei raman acolo in varsta? poate intineresc cu 40 de ani. nu ai de unde stii

Întrebări recente