| printzessica a întrebat:

Buna TPU vreau si eu niste bancuri frumoase funda pentru cele mai multe si mai frumoase:-)

Răspuns Câştigător
| AlexandraAndreea121290 a răspuns:

Un canibal cãlãtorea cu avionul. Stewardesa îl întreabã:
- Ce ati dori sã serviti de mâncare? La care canibalul:
- Îmi aduceti, vã rog, lista pasagerilor...

culmea prostiei: sa pui piedica unei masini (nu si daca esti superman)

- Bula, am fost la ghicitoare si mi-a spus ca nu ma mai iubesti!
- De ce dai banii pe prosti? Asta puteam sa-ti spun si eu, gratis...

Intr-o zi Bula il intreaba pe tatal lui:
- Tata, ce mancam azi?
Taica-sau, suparat ca n-are un chior de ban, ii raspunde:
- Ei, un rahat mancam!
Bula raspunde:
- Bine, tu! Dar eu?!?

Chuck Norris era pe moarte. Moartea ii spune:
-Date jos dupa mine!

DOI BETIVI IESIND DINTR-O BERARIE:
- BA, AM UITAT SA MA PIS!
- NU-I NIMIC, TE INVAT EU.

-Ce trebuie sa-i faci unui hipopotam cu diaree?
-Loc!

Un surd si un copil asteapta in statie. Surdul ii spune copilului:
-nu mai vorbii ca sunt surd!
-nu vorbesc tataie, mestec guma.

1 răspuns:
| geoif a răspuns:

1.Alinutza era in camera cu iubitul ei.Mama fetei ii spune ca daca baiatul o saruta sa strige mere, daca ii pune mana pe sani sa strige pere, iar daca ii pune mana mai la subsol sa strige gutui. Dupa o jumate de ora Alinuta icepe sa strige:
-SALATA DE FRUCTE!

2.Alinuta a primit de ziua ei o bicicleta si se plimba in jurul blocului. Mamica ei o admira de la balcon:
- Uite, mami, fara-o mana!
Dupa inca o tura:
- Uite, mami, fara mâini!
Dupa inca o tura:
- Uite, mami, fara dinti!
3.Alinuta se trezeste noaptea auzind batai in geam. Deschide geamul si vede o cioara mare, neagra si urita batind din aripi si croncanind: "Te maninc...te maninc...te maninc!"

Alinuta fuge speriata la ma-sa si o scoala din somn:
- Mami, mami, repede ca ma maninca pasarica!
- Scarpina-te!
4.Badea Gheorghe in tren cu un american.
Scoate Badea Gheorghe un castravete. Americanul intreaba:
-Ce este ala?
-Un castravete, zice Badea
-La noi sunt de trei ori mai mari.
Scote Badea un mar.
-Ce este ala?
-Un mar.
-La noi sunt de trei ori mai mari.
Scoate Badea Gheorghe un pepene.
-Ce este ala?
-Mazare
5.Se duce un taran la Primarie si îi spune primarului:
-Don' primar apai vreau sa-mi schimb numele ca e urat
si nu îmi place.
-Dar cum te cheama? zice primarul
-Câcat Ion...
-Mda., zice primarul, urât nume.Si cum vrei sa te
cheme?
-Câcat Vasile.
6.Vecinul il abordeaza pe Badea Ion si ii spune:
- Stii ca ti-a murit soacra?
-!
- Ioane, stii ca ti-a murit soacra?
-!
- Ioane, nu ai auzit, ti-a murit soacra!
- Nu ma face sa rad, ca am buzele crapate!
7.- Gheorghe, vaca ta fumeaza?
- No, da cum sa fumeze vaca?
- Atunci, ma, ti-o luat foc grajdu'!
8.Un pilot, un marinar si Badea Gheorghe stateau de vorba. Pilotul spune : "Eu, cand aterizez, imi sun nevasta si o avertizez ca am ajuns. Sa nu am probleme!"
Marinarul la fel : "Cand acosteaza nava, dau telefon acasa, sa nu am neplaceri!"
Badea Gheorghe tacea. Amandoi au sarit pe el cu intrebarile: "Cum, tu nu faci la fel, ca sa nu ai probleme?" La care el zice :"Nu, eu sun la usa si ma duc la geam! N-a scapat nici unul pana acum!"